Pepenasi de iulie - august 2008 (160)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Fetele, pentru raceala este foarte bun Gripovit, e natural. Uitati www.centrofarm.ro/ccQ011032/detalii_produs/Zdrovit---Gripovit-X-5-Plicuri.html" target="_blank">aici
Eu n-am crezut pana nu am luat, iei seara un plic si dimineata nu mai ai nimic.

Talciocul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

salutare!
La multi ani!... cu intarziere pentru cei ce au sarbatorit de sf. Andrei!
Petreceri frumoase celor care sarbatoresc astazi!

noi suntem bine, am fost ocupata cu examene si proiecte dar am scapat.
In schimb eu am un pui de raceala care ma cam chinuie. sper sa treaca repede fara sa ia si Sofia.
Sofiei cred ca ii ies toti dintii o data. Pana acum nu ii ieseau nimic dar sapt asta au iesit 2 dinti si mai are vro 5 guguloaie in grura, gata sa explodeze... Cu 3 zile inainte de examen sotul a fost iar plecat iar eu am avut nopti albe din cauza dintucilor. fu o saptamana de cosmar ....dar din fericire a trecut.
Cam atat am avut de relatat. sper sa mai inru zilele urmatoare

---------------------------------------

www.razvan-zainescu.eu/home/" target="_blank">SMS pentru o viata!

---------------------------------------
Marina & ANA SOFIA 05.08.08

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

buna ziua!!!

La multi ani pt ieri tuturor celor ce poarta numele de Andreea,Andrei ori derivatele acestora,sa fie sanatosi si sa ai parte de tot ceea ce e mai bun in viata!

La Multi Ani,ROMANIA!!!

ne cerem scuze ca n-am mai intrat dar nu prea avem timp liber.piticele sunt bine,le ies maselele Teodorei 2 si un canin iar Alexei un canin si o masea.

in rest facem toata ziua pozne,obraznicii,suntem mari dansatoare.daca vreti sa ne vedeti in filmutele puteti intra la semnatura.
poate reusesc sa va pun si cateva poze daca am timp...

dorim multa sanatate pepenasilor si mamicilor multa putere ca sa aiba grija de cei mici!!!


In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

KATALINA,BUFI,MADA,MONI OR
KATALYNA,in recipient intra 7 ml de ser,dar am sunat dr si mi a zis sa i pun 2 ml.codrin n a suportat masca,a urlat ca din gura de sarpe si chiar voiam sa va intreb cum reusiti sa i convingeti voi pe pepenasi sa stea cu mascuta?
lui cris in schimb i a placut si a cooperat fara probleme.
BOTI,ANNA,BUFI,ma inscriu si eu in club.codrin face mofturi mari de tot la mancare,dar eu insist putin.azi a mancat un borcanel de fructe de 130 grame,100 ml lapte si 100 grame de piure de legume cu carnita de pui.si a mai rontait o crocheta.el noaptea bea cam 300 ml lapte,in 3 reprize.
azi noapte codrin a facut febra,cris la fel,am facut ture de la unul la altul,ca i am culcat separat,sa nu se trezeasca unul pe altul.dar maine voi fi singura,mi e groaza ...
mama si bunica mea sunt f suparate pe mine,ca mi am permis sa le reprosez ca au imbolnavit copiii....
mama se simte in continuare f rau si ma gandesc ca daca pe ea a rapus o gripa asa,cum se simt copiii....cris nu s a ridicat din pat toata ziua,se plange de dureri de muschi,iar codrin e un pic mai activ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

LA MULTI ANI DE 1 DECEMBRIE

O nastere cu prelungiri
minunea care ne-a luminat viata
Caietul cu retete
Violeta ,mamica de nazdravana mica -Alexandra Valentina(2.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Fost la Cora pana la urma. Mamaaaa, ce de jucarii! Da' cum sa poti studia cu copiii dupa tine... Ma rog, sa fi studiat asa, de curiozitatea mea, ca de altfel pe Eliza am prelucrat-o ca anul asta Mosul o sa fie mai rezervat, ca stie ca plecam, si se pastreaza pentru la anul...
Am cheltuit o gramada, bai scumpe mai sunt toate... Ce e drept, am luat peste lista vreo 2-3 chestii, dar in rest, numai mancare.
Cerealele Erikai le-am luat cu 14 lei, bun pret. La Mega sunt 18, la Carrefour le luam cu 17.
M-am uitat la caciulite, numai porcarii! Si urate si scumpe. Am aruncat o privire la incaltari, alte porcarii. Si mirosea pe culoar de te traznea. A cauciuc, a viniline, bai da' sa ti se faca rau si alta nu, langa ghete
Le-am luat niste caciulite foarte frumoase de la Z, Elizei cu 18 lei, Erikai cu 24. In Cora, tampeniile alea pe care le aveau, erau peste 25 de lei. Ca daca sunt urate, tre' sa fie si scumpe
Am poposit la farmacie, sa facem stoc de paracetamoale si siroape. Am lasat un milion... Un Calpol, un Efferalgan pediatric, un Panadol, Un Efferalgan vit C pentru noi, si un Grindtus sirop pentru ele. Toate astea, 101 lei Scump tare.
Am intrat la Leonardo, un balamuc, ziceai ca e depozit, niciodata nu am vazut asa balamuc intr-un magazin Leonardo. Marimea Erikai nu aveau decat o ghetuta de piele intoarsa. O prostie.
Nu m-am indurat sa iau detergent, o sticla de 3 L era 55 de lei. De la Kaufland iau 7 L cu 60 de lei.
In rest, nimic, numa' pampersi, lapte, cereale pentru fete, ceva lactate, ceva carnita... si s-a dus aproape toata ziua.

Talciocul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

gata am reusit sa punem cateva pozici pe picasa.

fetelor ce luati la pitici de "mosi"...si Mos Nicolae si Mos Craciun?
eu n-am idee,am zis cuburi,dar le-am luat iainte adica acum 2 zile,deci trebuie s ane gandim la altceva...dar ce ma dispera este ca nu se joaca cu NIMIC...imprastie toate jucariile prin toata casa si apoi calca pe ele ca si cum nici n-ar exista sau daca se pune la una pata pe o jucarie,cealalta o vede in fata ochilor doar pe acea jucarie d ela sorsa nimic altceva,din 120 de cuburi cate sunt in cutie,ele se bat pt unul singur...nu mai stiu cum sa le fac sa se joace frumos impreuna,ma pun pe jos cu ele si le construiesc dar degeaba,ele vin si fura ceea ce construiesc si le ascund si vin iar si se bat pt una singura...

as vrea sa le iau bebei care plang,zic mama,tata,care beau apa,am vazut ceva ceva la quelle,dar sunt si o gramada de bani si tre sa luam 2,nici nu stiu si daca nu se joaca cu ei,sau procedeaza la fel ca si cu cei pe care ii au deja(i-au dezbracat,le-au scos mainile,picioarele)..nu stiu inca sunt in dubii,poate imi dati vreun sfat si poate reusesc sa citesc sugestiile voastre...


vaiii cat am scris,m-am revansat pt cat am lipsit!!!sper ca nu va plictisesc daca veti citi!!!

o seara placuta tuturor


In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

Salutare si la multi ani de 1 decembrie!

BOTI, ce spui tu de cum mananca Garga imi confirma faptul ca sunt niste capriciosi si niste schimbatori copiii astia, ceva de groaza. Nici daca mananca bine nu poti rasufla usurat ca nu stii cand se schimba. Tin minte acum cateva luni erai ingrijorata ca era cam grasuta Nancy si ma minunam cand povesteai ce bine mananca... Acum si-o fi dat si ea seama ca e fetita si tine la silueta? Ufff, multi nervi iti doresc, ca e mai greu pentru mamici decat pentru puiuti cu nemancatul asta.

DIA noi din Praktiker pare-mi-se ca am luat covoras de ala cum zici tu, cu ventuze.

MONA, lui Luca ii place sa stea cu mascuta de la aerosoli pt. ca aparatul e in forma de vacuta si i se pare distractiv, tot mormaie in ton cu aparatul, dar na, tot se plictiseste dupa vreo 2-3 minute si incepe sa-si dea jos masca si sa o rontaie. In schimb noi aveam probleme mari de tot la batista bebelusului, acolo urla Luca din toti rarunchii si nu intelegeam eu cum de altii stau linistiti. Multa sanatate puiutilor!

ALEXA-TEO, ufff, greu trebuie sa-ti fie tie sa cumperi 2 exemplare din toate jucariile. Eu ma minunez ce scumpe sunt si nu trebuie sa iau decat un exemplar. De Mos Nicolae Luca o sa primeasca ceva castel cu activitati, are ceva forme de sortare, soldati care se pun pe turnuri, nici eu nu mai stiu exact ce, ca nu l-am mai scos de mult, l-am luat acum vreo luna. Iar de la bunica o sa primeasca un scaunel de ala care piuie cand te asezi pe el. De Mos Craciun i-am luat deja o orga si vreau sa-i mai iau o salteluta acquadraw de care spusese Vicky. Dar nici nu vreau sa ma gandesc cat ar fi sa ma coste dublu toate astea

ANKA, multumesc ca mi-ai zis de Varilix, mi-ai intarit convingerea sa-l fac.

Monica, mami de Luca Andrei si 14+
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

mona ultima data cand a trebuit sa facem aerosoli a fost belea mare. am mers la budimex la camera de garda si ne-a zis sa facem 5 zile, o placere nu asa, urla ioana de ziceai ca o taiem, transpira toata si hainele si parul, era fleasca. ii faceam aerosoli dar nu cum trebuia si am mers la med de fam si ne-a dat antibiotic, cand am auzit-o imi venea sa-i dau una in freza si atunci am mers acasa si i-am facut aerosoli fara masca, tineam furtunul in dreptul nasului si a gurii a.i. sa intre aburul ala si pe nas si pe gura, nu mai zicea ioana nimic, cred ca masca aia i se parea ceva ingrozitor. i-a trecut dupa 2 zile de aerosoli dimineata si seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Eu astazi mi-am incercat norocul cu masa Ioanei si am avut succes.
I-am pus carnita de curcan taiata fasii in castronel, o rosie taiata si putina paine. La un moment dat nu mai vroia nici curcan si asta era bun fiind luat de la cineva care creste in curte, nu din comert...
A mancat tot, a fost super bine, ea singurica. Cred ca asta era problema, ea vrea sa manance singura si cred ca nu mai vrea blenduit.
O sa mai urmaresc sa vad ce va fi in continuare.

Si la final a mai mancat si gutuie coapta la cuptor cu zahar brun si scortisoara.
Am zis aici doar de masa principala, ca asa papa dimineata, apoi gustarea inainte de culcare...

Pup toate fetele

Bufi

Mergi la inceput