Burtici de buburuze pretioase de Mar-Apr 2010 (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna seara!

Delia nu mai retin numele, are un nume mai "ciudat".
Irina rectific mesajul anterior : majoritatea fetelor care mananca muraturi, acrituri, iar dulciuri mai putine.. au baietei iar cele care mananca m multe' dulciuri au fetite.
Stiu ca nu e o regula, dar ma consolez si eu..asa e! ai intuit bine, dar cum ai zis si tu sanatos (a) sa fie.
Rebiana sa poarta sanatos pijamalele si papuceii, iar cu masinutele sa se joace cu placere.
Multumesc mult! Sper sa-mi zica ca e baiat la eco pe 7 Decembrie.
Oanka am vazut si eu pozele cu burtica, e tare draguta! Se vede ca bebelina creste..
bluekidoo Felicitari pt ! Sa se nasca la termen si sa fie sanatoasa!
Oana off, Dr astia.., cat tb sa mai suporti pana vei naste (mai ales ca iti stie situatia si nu ai vrea s-o schimbi)..sa nasti cu bine si apoi vei vedea ce vei face..
Uraa!!..stai acasa! te vei simti mult mai bine stand acasa.




ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 20+ -posibil tot - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

Rebiana, la multi ani pt Luca, sa fie fericit si sanatos!!!

La multi ani tuturor Andreelor si Andreilor, pt fetele care serbeaza azi, pt sotii lor si bebeii serbati azi!

Briza marii, ce bine ca ti-ai revenit si esti mai bine. si eu cred ca buna dispozitie este cheia, si mai putine griji si stres. plus ca iesitul pe afara si plimbarile fac f bine la psihic si nu ne mai ingrijoram.

oana, off... doctorii astia. imi pare rau ca ai patit asa. dar sper sa fie ok miercuri, sa rezolvi si sa stai linistita. oricum, bine ca esti acasa acum, linistita si ok. poate trimiti pe cineva miercuri sa-ti ia concediul sa nu mai te obosesti. si ai grija de tine

denisa, lasa, nu fii trista. nu cred ca au fost 2 de la inceput. poate sacul a fost gol, a ramas pur si simplu. asa a fost sa fie. mai faci pe urma unul, sau 2, sau cati vrei, odata au pe rand. mie imi era fff frica sa nu fie 2. si asa mi se pare greu la prima sarcina cu unul...





vio asteptand pe bebe 18+ Tudor Cristian

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Roxana lifturile sunt doar pentru medici si sunt cu cheie. sau mai nou in Spital sunt pe vbaza de cartela.

Alina asta e motivul principal pentru care nu o schimb, ca la ce storic bogat am mi-e greu sa ii explic unui medic nou prin cate am trecut.

Oana 27+ Eric Nicholas
AMR 12+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Oana multam' de urari!
La Ian-Febr naste Andre_lina.. era abia in sapt 36 si au apucat-o contractiile. Ne-au tinut cateva fete la curent cu starea ei. Abia acum e la "Nasteri", dilatatie 2 si contractii dureroase. Doamne ajut-o sa fie bine!
Eu am nascut la 36 sapt si stiu cat poti fi de speriata din cauza varstei gestationale, a durerilor si a tot ceea ce poate urma. De aceea ma incearca emotii acum cand citesc ca Andre e in aceeasi situatie.

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiacovita

Alina asta e motivul principal pentru care nu o schimb, ca la ce storic bogat am mi-e greu sa ii explic unui medic nou prin cate am trecut.

Oana 27+ Eric Nicholas
AMR 12+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!



Da, stiu ca asta e motivul! Dar nu mai e mult si vei naste..

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 20+ -posibil tot - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bordeancavio

Rebiana, la multi ani pt Luca, sa fie fericit si sanatos!!!

Multumim frumos, Vio!

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Oana- asa sunt unii oameni, neseriosi. Bine ca stai acasa de acum

Ce pot sa fac sa nu mai am nasul infundat??
Cu ser fiziologic merge pt 5 min. Pt ca nu pot respira ma doare capul. Ca sa-mi treca ar trebuie sa stau culcata cu ceva pe cap dar nu pot pt ca mi se infunda si mai tare nasul, si uite asa ma invart in cerc

Denisa, 22 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

eu ma incadrez ff bine la faza cu daca e baiat se prefera acru, sau sarat(la mine). inca de cum am aflat ca sunt gravi pofteam la acru sau sarat, si mai deloc la dulciuri, ori eu mananc multe dulciuri, de regula. acum, aproape deloc. oricum imi sunt cam indiferente. rar gust cate ceva de varietate cred sau pt ca le am in casa. stiam si eu de zicala asta, si am banuit ca e baiat de la inceput vazand ca nu am pofta de dulciuri, chiar daca vroiam fetita, si uite ca a fost adevarat.

linia neagra la mine se cunoaste un pic, nu prea tare, dar se vede clar. si asta cam de la 3 luni cred.

eu azi am fost pe afara mult cu sotul, cu treaba la banca, apoi la piata in plimare si seara prin magazine pe la cumparaturi. cautam cadouri pt noi de mos nicolae, dar n-am fost prea hotarati. si am obs ca e mai bine daca ies si ma plimb, nu ma mai doare nimic, ma simt mai bine si nu sunt asa obosita.

vio asteptand pe bebe 18+ Tudor Cristian

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui honeybaby

Oana- asa sunt unii oameni, neseriosi. Bine ca stai acasa de acum

Ce pot sa fac sa nu mai am nasul infundat??
Cu ser fiziologic merge pt 5 min. Pt ca nu pot respira ma doare capul. Ca sa-mi treca ar trebuie sa stau culcata cu ceva pe cap dar nu pot pt ca mi se infunda si mai tare nasul, si uite asa ma invart in cerc

Denisa, 22 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE


Cand patesc asa, incerc sa adorm culcata pe o parte astfel ca o nara se descongestioneaza si pot respira pe ea... daca nu merge asa, atunci mai pune o perna sub cap si pozitia iti va permite sa respiri omeneste.

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Vio, trebuie sa merg eu ca sotul e la serviciu si poate o rog sa imi verifice burtica daca mai e contractata, desi pana la et5 sigur ajung cu ea contractata.

Denisa, eu m-am obisnuit sa am mereu nasul infundat.
Cand eram mica cel mai bun remediu era inhalatia cu ceai de musetel, nu stiu daca avem voie acum.

Alina

Oana 27+ Eric Nicholas
AMR 12+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput