INSEMINARE 56

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Anna
eu am inteles ca e bine sa iei vit E doar pana la implantare.tu ei toata luna?30 de zile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

ilary - joi,imi fac beta.dar stiu ca nu are ce surprize sa-mi aduca.am pierdut trenul asta.si dc pana acum ma imbarbata gandul ca o voi lua de la capat luna viitoare,acum..nu mai am nici un sprijin.
voi incepe trat de hepatita,1 an, 2 ani..voi pierde garsoniera in care stau(ptr ca e doar ptr medici rezidenti - si eu termin rezidentiatul in toamna, dc ramaneam gravida mai amanam rezidentiatul cu 2 ani..) viata mea se va schimba, acum nu vad nici o raza.. voi incerca sa ma resemnez,si atat.
va urez sa aveti puterea sa perseverati,si cand am sa va citesc, incet-incet, in 2 ani,sa aflu ca sunteti toate mamici!!!
luminita - iti doresc drum bun, sa te acomodezi cat mai usor cu schimbarile,sa treci cat mai usor peste distanta dintre tine si fata care va ramane acasa.multe bafta si tie - iti doresc o burtica in curand.nu renunta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

vit E iau toata luna fara intrerupere. l-am intrebat pe medic daca sa fac pauza si mi-a zis in niciun caz, dar acu nu stiu daca e valabil pt toata lumea. ca am auzit la fete care iau cate 2 capsule pe zi din z1 pana la ovulatie, asa ca nu stiu ce sa zic.

Cauta cu milostivire, cu totul laudata Nascatoare de Dumnezeu, la necazul cel cumplit al trupului meu si vindeca durerea sufletului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

viss azi te-ai trezit cu fata la cersaf??
adica de ce sa nu iti aduca nicio surpriza?/
hai capul sus si LA MULTI ANI

Cauta cu milostivire, cu totul laudata Nascatoare de Dumnezeu, la necazul cel cumplit al trupului meu si vindeca durerea sufletului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Sensibila ma poti trece cu ia nr 4 nereusita.
Viss, ce e cu tine? De unde esti asa de sigura?Nu ti-a venit ciclul, nu s-a intamplat nimic, dimpotriva depresiile sunt caracteristice gravidelor.Capul sus si asa cum spune Sensibila, pana nu vezi rosu nu e nimic pierdut.Mai stiu pe cineva care luna trecuta ii spunea Sensibilei sa o treaca la nereusite....stia ea de ce si uite, ieri a fost la eco sa-si vada comoara
Indi, ma bucur din suflet pt tine.Felicitari mami!
Luminita sunt convinsa ca iti va fi mai bine acolo mai ales dupa ce va veni si fiica ta.Cand vei incepe acolo tratamentul?
Peta cum esti?Nu ai mai dat nici un semn de viata.
Alla, ai citit pm-ul?
Illary, Ella, Elenaraluca si toate celelalte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

fetelor scuze ca nu am mai scris, am luat un pic puaza de la activitatea forumistica
sabine, imi pare rau ca nu a fost sa fie de data asta...mai bine ca iei acum de sarbatori o pauza si dupa aia incepi cu forte proaspete...
ella bafta multa sa ne spui ce ai facut la inseminare...
albinutalore ce surpriza frumoasa, felicitari si bafta multa...
indi felicitari pt bebe, ai trecut de un hop acum stii ca e totul bine...
sensibila ce ai facut la morfofetala? sper ca a iesit totul bine...
alla imi pare rau ca luna asta a trebuit sa intrerupi din cauza foli, dar nu se stie, poate totusi...
viss sa nu fi dezamagita, si mie mi s-au dezumflat sanii prin a 10-11 zi de la IA...
bafta multa tutror...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Multumesc pentru gandurile bune. M'am inseminat si totul a fost ok. Foliculul era dolofan,25mm,nu se sparsese dar nici mult nu avea. Gigeii au fost spalati de Dascalescu dupa o metoda gen fiv si am avut o concentratie de 46mil. N-am mai avut noi asa ceva! Deci toate bune si frumoase, incepe asteptarea. Bine k am treaba la job sa ma tina ocupata. Pup forumistele! Aaa...la multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

ella, foarte bine ati stat...bafta multa, poate o sa ai un cadou frumos de craciun...cine ti-a facut inseminarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emma_ spune:

Fetelor in primul rind va pup pe toate!
Am avut inseminarea simbata. A mers totul destul de rapid(procesul) doar ca am asteptat vreo 2-3 ore pina a recoltat de la sotul meu de 2 ori si au pregatit "seringa magica".
Am fost f. balonata toata ziua cu dureri usoare de burta.
Dupa aceea m-am simtit bine.
Sa-mi tineti pumnii si va tin la curent.Va doresc bafta la toate fetele.
Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

buna dimineata fetele,
M-am intors de la Bucuresti de la monitorizare si sunt f suparata in ziua 14 folicul OS 11,6mm si endometru 5 mm ,eu am ovulatia de obicei incepamd cu ziua 17 pana in ziua 20.Ce este surprinzator ca eu ma asteptam sa ovulez pe dreapta pt ca luna trecuta a fost pe stanga. M-am uitat pe ecografiile mai vechi si am vazut ca mi s-a mai intamplat odata asa in ziua 13 aveam 11 mm si in ziua 17 deja ovulasem.Nu stiu ce sa mai cred dar probabil o sa ratez inseminarea luna aceasta.A ramas sa merg in Craiova la monotorizare si sa tinem legatura la telefon.



anul acesta o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput