INSEMINARE 56

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANUSKKA spune:

Buna seara la toata lumea.Saptamana viitoare sunt programata pentru IAD cu dr.Moisa Anca,ca spermograma sotului e varza,dupa multe si costisitoare tratamente facute la aceeasi dr-ita,de aproape un an.
Rog fetele care au facut IAD sa-mi spuna si mie care e protocolul,iti alegi tu donatorul in fct.de grupa sanguina si semnalmentele sotului,sau ti se face IA cu sperma la intimplare.Am vrut sa o intreb pe doctora,dar n-am apucat,e mereu grabita.
Thank you,si bafta tuturor.

Ana.T.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Anuskka se uita putin la sotul tau si atat , nu-ti spune nimic despre donator , nici macar grupa sangvina.
Dupa IAD , cand noi eram f. siguri ca vom reusi , pt. ca problema era la sot , eu n-aveam probleme , al meu ma tot intreba despre donator , de fapt ne intrebam unul pe altul .....o fi fost blond , o fi fost brunet , daca o fi fost mai scund , sa punem copilul sa faca sport ....iar eu ziceam....si sa aiba donatorul 1,90 si noi sa dam copilul la baschet .

Asta vreau sa spun , ca nu va spune nimic , cel putin asa a fost la noi.
Apoi am plecat la o clinica privata unde iti alegi tu dupa culoarea ochilor , a parului , inaltime , greutate , etc.

Si ea e mereu f. f. grabita si irascibila , nici nu poti sa o intrebi nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Fetele, cat trebuie sa aiba endometrul in a 8-a, a 10-a zi de CM?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutalore spune:

fetelor va multumesc din suflet!
nu imi vine sa cred ca toate mesajele astea imi sunt adresate mie


stiam ca atunci cind ti se pare ca nu mai prea ai sanse atunci se intimpla minuni,dar nu credeam ca o sa o patesc si eu

mi s-a spus ca nu am sanse fara stimulare ovariana (nu se matura foliculul), inseminare sau vitro.dar uite ca s-a putut!

fiti optimiste si sperati!

credeti in minuni ,pentru ca sunteti minunate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Fetele buna seara,
eu sunt tot ocupata cu plecarea, ca de obicei; am avut si eu momente de depresie, am plans...dar nu din cauza cm-ului care a venit ci asa din cauza schimbarilor care ma asteapta si ma sperie un pic. Plecam inapoi in olanda pe 16 decembrie, de data asta de tot, am gasit o casuta. toata ziua ne facem socoteli cu banii cum sa-i impartim. ma doare ca n-o sa-mi mai vad in fiecare zi fata, pentru ca ea mai ramane aici un timp ca sa termine facultatea.

in rest am inceput sa iau clomid din z5 (mersi Alla ca mi-ai amintit!!)si vineri ma duc la eco sa vad daca reactionez, pozitiv as spera!

Fetelor am vazut ca sunteti suparate si fara putere si mi-a parut sincer rau, parca m-a durut mai rau depresia voastra decat a mea
Va doresc la toate sa regasiti puterea si sa o luam de la capat anul viitor, cine stie poate va fi un an de bun augur si pentru noi ,cele care inca mai speram!

viss D-zeu ti-a dat sansa sa incerci acest fiv, acum daca n-o fi sa fie macar stii care-i procedura (multe dintre noi suntem asa de speriate de fiv!) eu insa sper sa fii gravida deja!!!

ella mult succes cu inseminarea!

sabine, draga mea, indraznesc sa-ti spun sa te opresti din incercari, asa cum ai si zis si sa rasufli putin.O sa fie bine , ai sa vezi, dar probabil cand o sa vrea D-zeu.
cred ca e deja e prea mult stress acumulat in tine si prea multa tristete. Imi pare asa de rau.te rog nu inceta sa speri!!!!

allama bucur cand vad ca mai gasesti putere in tine sa consolozei fetele, cand si tu esti trista. Va fi mai bine anul viitor, va veni si randul tau. deocamdata , vin sarbatorile si va trebui sa uitam de inseminari pentru o vreme.poate-i mai bine.

albinutamii de felicitari!!! neasteptata surpriza!..Sa fiti sanatosi amandoi!D-zeu sa va ajute!

peta, indi, sensibila pup gravidele veterane !

araceli, anna_ivan, babyblue,aruam, alina, anabel, cora, emma, anda + toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Fetele, cat trebuie sa aiba endometrul in a 8-a, a 10-a zi de CM?


Beatrice , eu stiu ca nu-i de bine daca-i mai mic de 7 mm in zilele de ovulatie sau de inseminare In rest sunt diverse variatii de la femeie la femeie. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indi_77 spune:

buna dimineata fete frumoase. Am fost aseara la prima eco si m-am intalnit cu bebe :). avem 7.7 mm, 6 saptamani si 5 zile, 120 batai pe min...si am fost tare emotionata. Va tin la toate pumnii stransi sa fie bine si sa va reuseasca inseminarile. si nu o sa plec de aici, ca aici v-am cunoscut si tot aici raman :)

6+ Doamne Ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna dimineata, indi! ma bucur mult de tot ca e bebicul tau ok, ca ai reusit sa-i auzi inimioara,deci ai trecut de inca un hop..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Albinutalore FELICITARIIIIIIIIII !!!!M-ai emotionat,nu credeam ca sunt si minuni!
sa fiti sanatosi!Poate ne povestesti istoricul tau!
Viss cand faci beta?????????????????????????????
Vit E pana in ce zi se ia la femei?Eu luna asta fac pauza de la Ia ,dar incerc natural.E bine sa iau si dupa ovulatie sau pana la ovulatie??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

ilary eu iau vit E si acid folic in fiecare zi cate o caspula, evident la recomandarea medicului

Cauta cu milostivire, cu totul laudata Nascatoare de Dumnezeu, la necazul cel cumplit al trupului meu si vindeca durerea sufletului meu

Mergi la inceput