Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (354)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

pai azi iar ma analizeaza si consilii si sa vada cum stau...:)
Sper sa-mi fi crescut hemoglobina aia cat trebuie.
Acum l-au trimis pe sot dupa inca 2 flacoane la Institutul de Hemato, preventiv , ca maine e 1 decembrie.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




multa sanatate si un buchet mare de , apropo de asta treb sa ma mobilizez sa ma duc sa fac o donare ca am uitat

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Noi am fost la Bran in weekend, am cam definitivat pe acolo. Am avut si mici probleme dar totul a fost ok pana la urma. O sa descarc diseara pozele sa le pun pe site sa vedeti si cu casa si cu copiii.

Cumatra, eu nu am precizat care fini fac copil, asa e, dar eu zic ca Maria a fost cea cu gandul pacatos, nu-s eu de vina. Avand in vedere ca am 2 perechi de cumetri si 3 de fini de cununie, puteau fi oricare impricinati.

Cecilia, si eu zic ca e ciudata tusea lui Andrei si vad ca tot nu scapam de ea. Dar daca doctorii zic ca e ok, incerc sa ii cred pe cuvant.

Sabina, imi pare tare rau de asa probleme, multa multa sanatate si ai grija de tine mai mult de acum incolo.

Ana, felicitari pentru evenimentul din weekend, sper ca totul a fost de la excelent in sus.

Betty, imi pare tare rau de problemele lui Mario si ca ati ramas fara bona. Va tin pumnii sa gasiti repede una la fel de buna, si pentru analizele lui Mario si eco lui Eghi.

Cecilia, deci pana la urma baietelul prietenei este ok. Super!

Luy, multa sanatate Mariei. Pacatoasa rau tusea asta, noi ne chinuim de ceva vreme. Numai cu Ketof il linistesc bine noaptea.

Emma, multa sanatate lui Andrei! Sper ca azi e bine de ziua lui sa petreceti frumos!



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

eu o iau mai usurel ca sunt in urma rau cu stirile , am ceva capitole de studiat , sa vad cand....

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui prisi
Miruna e o vorbareata si o alintata


Confirm ca MIruna este o vorbareata. Vorbeste perfect, s-a dus toata incantarea mea la progresele lui Andrei cand am auzit o pe Miruna formuland propozitii complicate absolut perfect.

Dar nu mi s-a parut alintata, este dulce si cuminte, si frumoasa foc.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

La multi ani de Sf. Andrei!!!!!


Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Emma multa sanatate lui Andrei, noi am avut un episod identic saptamana trecuta si ne-am tratat cu furazolidon de 25 , 3 / zi , biotics 1/zi, smecta 1/zi , in prima zi si panadol pt febra ,lapte fara lactoza si cereale de orez, in 2 zile a fost ok, nu a mancat aproape nimic, niste morcovi fierti in apa cu sare, dar a baut f mult lapte si multa apa
reface rapida va doresc

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Rox

in weekend am fost la munte in grup mare, si mai era o fetita de aceeasi varsta cu Miru si nu s-au inteles deloc, mereu se certau pe jucarii, iar noi mamele am fost paznici de soi sa nu se bata

inca un episod tare la munte, Miru e fan inrait Tom si Jerry si cand o supara ceva sau se plictiseste vine sa ii pun desene, asa ca am mers in camera noatra care era aproape de camera de zi , i-am pus un dvd pe laptop si a zis ca ramane singura, nu e o problema ca mai sta si acasa singura in camera si se uita la desene ca noi deja ne tampim de atata T&J, dupa un sfert de ora , ma duc sa vad ce face printesa, deschid usa , camera goala, ma indrept tinta spre baie, era cu picioarele goale in cabina de dus se spala pe talpi sa fie curata, sosetele puse la uscat pe calorifer , noroc ca nu a ajuns sa deschida apa si a lucrat doar cu cea nescursa ca altfel cred ca facea baie imbracata

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

La multi ani, cu sanatate si fericire tuturor papanashilor si dulceturilor care astazi isi serbeaza onomastica! Sa cresteti mari si frumosi.

Sanatate si numai clipe minunate si pentru mamicile:

Andreeaiosif ,Aniast,Andreea mami de Cristian, Andreea_Ago,andreea1002,aandreea27,andreea_deea, Andries


Va multumim tuturor pentru urari si va oferim o felie de tortulet,o cupa de sampanie si multi, multi !
O zi minunata in continuare!




Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

eu mi-am luat pauza de si parajituri, face un coleg cinste, dar o cafea va dau si voua

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

La multi ani tuturor celor care poarta numele Sfantului Andrei.



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput