Ultrasii

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxana07
Pe cand vontatii lui Geoana sunt in foarte mica masura pro-Geoana (iubitori de Geoana nu cred ca exista, dar iubitori de Basescu, fani inraiti, la greu).



ceea ce mie mi se pare tragic. nu fanii inraiti ai lui basescu, ci faptul ca geoana n-a reusit sa trezeasca nimic, nici macar in cei care-l voteaza. as fi preferat un presedinte pe care macar votantii lui sa-l iubeasca. as fi preferat un presedinte care sa reprezinte ceva. de preferinta ceva bun - da' n-am gasit, si de-asta renunt gratios la dreptul meu de vot. dar m-as fi simtit mai linistita daca as fi stiut ca majoritatea voteaza pro-geoana, nu anti-base, nu pro-crin, nu pro-un prim ministru ipotetic si posibil efemer... as fi dorit ca prezidentialele sa fie pro-presedinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna


dar m-as fi simtit mai linistita daca as fi stiut ca majoritatea voteaza pro-geoana, nu anti-base, nu pro-crin, nu pro-un prim ministru ipotetic si posibil efemer... as fi dorit ca prezidentialele sa fie pro-presedinte.



Incearca sa nu judeci realitatea dupa ce se intampla aici pe forum. E plina tara de oameni pro-Geoana dar nu cred ca ai sa-i intalnesti printre utilizatorii de internet. Si Basescu si Geoana isi vor lua majoritatea voturilor de la sustinatori, insa voturile care vor face diferenta vor veni de la segmentul celor care vor vota 'tinandu-se de nas'. Eu, in cazul de fata (adica avand in vedere care ne sunt optiunile), respect aceasta ultima categorie indiferent spre cine isi va indrepta votul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui serenity

Citat:
citat din mesajul lui buli

hehehe, merita pus tot textul lui plesu, mai are si alte afirmatii bune. in afara de ce ai citat tu :)

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@


da-aaa , "foarte inspirate" ..in special cu tinutul de nas vis-a-vis de t.b




care-o fi ideea? pute prea rau in partea ailalta incat nu ajuta nici macar tinutul de nas?

varianta soft pentru ultrasii psd (care sunt sublimi, ca sa zic asa, dar lipsesc cu desavarsire, nu? nu de alta, barna e mai greu de vazut decat paiul, iar copiloi, spre exemplu, nu se suprapune ab-so-lut deloooc peste acest neologism ) e ca-i doar alegic la parfumul de trandafiri. deh, l-o fi parasit vreo bulgaroaica-n vremurile bune, cine stie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
Citat:
citat din mesajul lui vikingaCu siguranta daca citeai si altele vedeai ca Basesescu e vazut de media politica europeana bine, ca inafara i se recunosc meritele.
Da si tu un link, pliiizzzz......Alina
Pai bineinteles ca la aspectul asta ma refeream cind am pomenit de trait in alte tari, dar ai interpretat numai ce-i mai josnic si ca ma bat cu nush ce caramizi in piept.Cam greu sa gasesc acum linckuri in 3 minute la articole citite in ultimii 4 ani, familia si prietenii au obiceiul de a decupa cite ceva din ziare de e pomenit ceva de Romania chit ca subiectul e in aria politica ori ba si-mi trimit.Da, Basescu a fost prezentat favorabil de ziarele de aici, ca se putea si mai bine asta e clar dar totusi eforturile si rezultatele lui sunt consemnate si apreciate, este considerat ca un luptator cu vechile constructii comuniste aflate in Romania dupa 89. PSD-ul nu e vazut bine in vest ci exact un continuator al comunismului, mare vina purtind-o Iliescu aflat inca pe acolo.Doruletz a surprins f bine totul, ea vine si cu linckuri, asta la subiectul cu romanii din strainatate si alegerile pe la pagina 5 cred. Pentru mine ca roman ce nu traieste in Romania si care nu gusta nicicum ce vede in campania asta electorala sustinuta pe posturile cumparate, are o mai mare importanta ce citesc in media de pe aici. Aia serioasa. Nu cu 2 hoti romani ce au furat portofele in metrou.Pina si in Italia in plina ofensiva a ziaristilor contra romanilor, am avut ocazia sa citesc lucruri bune despre regimul lui Basescu, se facea referire la faptul ca in mandatul lui politia din cele doua tari a colaborat excelent, erau laudate intentiile justitiei romanesti si imi placea sa citesc ca ei vedeau un plus exact in astia 4 ani. Acum de ex tot stau cu ochii pe presa de pe aici si sunt extrem de surprinsa ca exact o asa bomba mediatica cu un presedinte lovind un copil sa nu apara prin ziare. Pentru mine e un mare semn de intrebare. Ori dovedeste profesionalismul presei de pe aici care nu ar prelua un asa film asupra caruia planeaza dubii fara sa fie dovedit ori tocmai inseamna ca ei il chiar considera trucat. Insa nici timp nu am avut sa fac din asta prioritatea numarul 1, azi de ex nu am rasfoit ziarele si nici la stiri nu m-am uitat. Nu o apare Romania zilnic in stirile de pe aici dar asa o stire ar fi trebuit sa apara de era sa fie o stire cu adevarat. Cind a cistigat Basescu, oriunde citeam de el era mentionat masacrul asupra ciinilor din timpul mandatului sau de primar de ex. Acum nu ar scapa ocazia sa scrie ca e pe linga asta si violent cu copiii. In tara asta in care copiii si cateii is cei mai protejati ca sa zic asa:)Dar ca si curiozitate, citeste de acum incolo, de iese PSD-ul cu Geoana ori Basescu citeste sa vezi reactiile de pe aici sa-ti faci o idee. Pun pariu ca de ar iesi PSD-ul cu Geoana ar scrie ceva d egenul Romania inapoi la comunism ori ceva de gen, bine in stilul lor rezervat nu boombastic, dar ideea tot ramine.Revin.Vikinga 35+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burticaAMR 5 saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92


Incearca sa nu judeci realitatea dupa ce se intampla aici pe forum. E plina tara de oameni pro-Geoana dar nu cred ca ai sa-i intalnesti printre utilizatorii de internet.




crede-ma, am o viata si in afara netului. populata. de diverse categorii de persoane. si stiu, pensionarii de obicei nu prea au acces la net - sau daca au, nu prea forumesc, ci isi vad nepotii de peste ocean cu un webcam. si mai stiu ca astia nu-l iubesc pe geoana, ci ipoteticii cativa zeci de roni la pensie. sau ceva promisiuni legate de ogoru' din spatele casei. de fapt in cazul asta mai degraba cred ca-si "iubesc" primaru'.

da' crezi tu ca acesti pro-geoana ar sti sa mi-l descrie in doua-trei cuvinte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

crede-ma, am o viata si in afara netului. populata. de diverse categorii de persoane. si stiu, pensionarii de obicei nu prea au acces la net - sau daca au, nu prea forumesc, ci isi vad nepotii de peste ocean cu un webcam. si mai stiu ca astia nu-l iubesc pe geoana, ci ipoteticii cativa zeci de roni la pensie. sau ceva promisiuni legate de ogoru' din spatele casei. de fapt in cazul asta mai degraba cred ca-si "iubesc" primaru'.



Eu nu ma gandeam la pensionari. Sunt o gramada de pensionari culti, taranisti, liberali, monarhisti, etc. Ma gandeam mai degraba la mediul rural, la cei foarte saraci (si lenesi cred eu), cei care vad in PSD (Iliescu) un fel de Mos Craciun care iti baga in traista. Ori astia nu sunt putini deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Sunt o gramada de pensionari culti, taranisti, liberali, monarhisti, etc. Ma gandeam mai degraba la mediul rural, la cei foarte saraci (si lenesi cred eu), cei care vad in PSD (Iliescu) un fel de Mos Craciun care iti baga in traista. Ori astia nu sunt putini deloc.




Ai dreptate.
Din pacate, cei care au avut ocazia n-au reusit sa faca uitata aceasta mentalitate. Odata cu reintoarcerea lui Iliescu, chiar in planul doi, ne intoarcem cu totii de unde am plecat.
Adica la zero.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Din pacate, cei care au avut ocazia n-au reusit sa faca uitata aceasta mentalitate.



Sincer, crezi ca ar fi avut interesul asta? Imagineaza-ti Romania o tara in care majoritari ar fi cei educati (nu neaparat la nivel de scoala superioara) si cu bunastare materiala (nivel decent). Ti se pare o astfel de Romanie compatibila cu oricare din cei care ne-au condus pana acum sau care candideaza si sunt cotati cu sanse?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Habar nu am de unde stii tu ce m-ar satisface.
De altfel, oricine e interesat de o doctrina, oricare ar fi aia.


Rufus, n-as vrea sa te fi jignit fara sa vreau, mai ales de 1 Decembrie . Apreciez mesajele tale si iti respect optiunea. Sunt convinsa ca esti preocupat de doctrine. Eu am vrut sa spun doar ca optiunea ta de vot nu se bazeaza pe vreuna, din punctul meu de vedere, deoarece Basescu este lipsit de orice doctrina.
Uite, .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui mianna

crede-ma, am o viata si in afara netului. populata. de diverse categorii de persoane. si stiu, pensionarii de obicei nu prea au acces la net - sau daca au, nu prea forumesc, ci isi vad nepotii de peste ocean cu un webcam. si mai stiu ca astia nu-l iubesc pe geoana, ci ipoteticii cativa zeci de roni la pensie. sau ceva promisiuni legate de ogoru' din spatele casei. de fapt in cazul asta mai degraba cred ca-si "iubesc" primaru'.



Eu nu ma gandeam la pensionari. Sunt o gramada de pensionari culti, taranisti, liberali, monarhisti, etc. Ma gandeam mai degraba la mediul rural, la cei foarte saraci (si lenesi cred eu), cei care vad in PSD (Iliescu) un fel de Mos Craciun care iti baga in traista. Ori astia nu sunt putini deloc.




ii pomenisem si pe astia. ma rog, la modul optimist, cum c-ar avea si vreun ogor care trebuie subventionat. da' daca zici ca vor doar mamaliga gata fiarta, nu te pot contrazice. deci voteaza "mamaliga"

nu te contrazic la faza cu pensionarii care au convingeri istorice (sincer mi-e mila de ei, tre' sa fie cam bulversati), dar crede-ma ca si cei de care spuneam eu sunt destui.

Mergi la inceput