Antonescu: Sunteti un mincinos domnule Geoana

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi


Dilema mea este cum de voua va plac gogosile lui Basescu, si va vine greata la alea ale lui Antonescu?


Alina


Pai, aia ma mira si pe mine: cum vorbesti tu de Basescu, fara sa scapi nici un cuvintel de Antonescu?

Edit:

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui marius
greu si de comentat cum sa ajungi din politician de dreapta cu doctrina de dreapta, cu afirmatii categorice acuzatoare pentru un candidat de stanga sa faci alianta politica cu stanga?


Dar Basescu cum a ajuns peste noapte din politician de stanga (PD), politician de dreapta?


Aliante intre partide de dreapta si de stanga am mai vazut (de exemplu, CDU si SPD in Germania), dar sa te muti de la stanga la dreapta (peste noapte), asa numai la Basescu o puteai vedea.


Bine, el mai are si performanta, ca din comunist se da acum anticomunist

Alina

Opinia mea este ca nu era cristalizat curentul de dreapta. Aceasta tara a fost extrema stanga muulti ani. Era (si este) improbabil ca oameni politici de o anumita varsta sa devina constienti de conceptul politic de dreapta. Personal nu-l creditez politic nici pe Basescu ca fiind un exponent de dreapta insa din punct de vedere al ofertei politice da il creditez pentru ca in echilibrul politic Nu exista oferta de dreapta pentru un partid de stanga prezent pe esichier. Analiza facuta de mai multi cu privire la cine - unde detine capital politic in cadrul teritoriului Romaniei este foarte relevanta. Viitorul insa nu cred ca va fi al social-democratilor din cel putin doua motive.
1. progresul economic al oricarui stat este dat de duritatea unei piete ce trebuie cucerita pe baza unor reguli dure de piata, care implica lipsa de menajamente - ceea ce este contrar conceptiei social democrate
2. progresul economic al oricarui stat este realizat de generatii tinere nu de pensionari. Bunastarea populatiei inactive este un rezultat al bunastarii si progresului social nu o conditie politica sau un scop economic ceea ce este contrar politicii social democrate.

Daca vreti un exemplu mai de viata se poate face afirmatia ca bunastarea unui grup de persoane apare daca si numa daca exista ce putin o persoana care isi asuma ricul de a investi isi asuma riscul de a pierde tot si nu e dat de majoritatea celor din grup care pun intrebarea: mie imi da cineva de lucru? Este diferenta esentiala intre politica de sanga si ce de dreapta.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius
Opinia mea este ca nu era cristalizat curentul de dreapta.




Era nevoie de mutarea lui Basescu de la stanga la dreapta ca sa se cristalizeze curentul de dreapta.

Nu te simti asa, oarecum inconfortabil, cand vorbesti de Basescu si de curente ideologice?

Oricum, curentele astea idelogice nu se cristalizeaza peste noapte, ci in zeci de ani!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

eu cred ca pd a trecut de partea ppe din oportunism. basescu a realizat asta, un partid "de dreapta" care sa il concureze pe psd.

cit despre declaratiile lui antonescu
imi amintesc de o declaratie a lui geoana, il intreba un reporter de ce nu stiu cine a spus ceva rau despre el, a raspuns "asa e in tenis"

mie personal nu mi-au placut declaratiile lui antonescu. probabil a fost prost sfatuit. "asa e in tenis"

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

S-a uitat si de "MG e las. TB macar are curaj". Asta inainte de turul I, cand isi alesese o tinta mai usor de doborat in speranta de a intra in turul 2. Dar n-a doborat-o nici p-aia.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput