Presedintele Romaniei lovind un copil

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92
Iata genul de argumente pe care le-as respecta: gestul nu mi se pare condamnabil, gestul mi se pare scuzabil, votez impotriva lui Geoana, aleg raul cel mai mic. OK! Insa 'filmul e trucat, a spus si sotul meu!' este un argument teribil de enervant pentru cineva care intelege haosul in care am trai daca ne-am ghida dupa asemenea repere.


mai bine asa argumente, decat cele de genul "votez cu X ca mi-a dat un kil de faina si unul de zahar".
sau cei care nu au nici o parere despre nimeni, nu voteaza, nu-i intereseaza.
nu toata lumea face politica, nu se price, iar pt. unii conteaza si anumite argumente care poate noua ni se par puerile.



Ramonika si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

dar oare injuratura asta a lui geoana cui ii era adresata?noua???

http://www.youtube.com/watch?v=_BHpK2oWIKA&feature=player_embedded

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Aici am o problema: omul se baga la aranjamente grele, cu influienta in destinele nu a catorva mii de angajati ai sai, ci in destinele catorva milioane bune de romani.
Si intreb: cine-i da dreptul asta? Si l-a castigat singur?



Uite, promit ca atunci cand voi ajunge un nivel de bunastare si lipsa de griji care sa imi permita o doza pozitiva de snobism, am sa stau pe veranda in balansoar fumand pipa pacii si ascultand Bach si am sa ma gandesc la problemele astea ridicate de tine. Insa pana atunci ma gandesc cu groaza la faptul ca intr-o luna ma intorc la munca si trebuie sa gasesc o gradinita pentru copil (una buna ma intereseaza), peste 6 luni trebuie sa nasc si sa ma internez iarasi intr-un spital, ca numai peste 5 ani fica-mea o sa inceapa scoala (am fost profesoara la toate nivelurile - gimnazial, liceal, universitar, cunosc sistemul, cunosc tinerii care se indreapta azi spre invatamant, crede-ma, am motive sa nu dorm bine noaptea). Mi-am propus sa rezolv problemele pe rand, cand am sa ajung si la marea coruptie din tara asta o sa gasesc o solutie si pentru ea. Oricum si daca stau sa ma gandesc acuma repejor (cu ocazia campaniei electorale), Basescu nu este solutia.

Cat despre credibilitatea mea, nici asta nu este o problema, nu candidez.




Mai, mai...deci ai o groaza de probleme mult mai importante pentru viitorul tau imediat, iti propui sa le iei pe rand...dar asa, repejor, ai timp de un subiect cu mesaj cu tinta clara: Basescu nu e solutia!
Cine stie? Poate, daca n-ai crede ca esti singura care intelegi principiile democratice dupa care functioneaza statul democratic, pipa si Bach ar fi mai aproape decat crezi...iar bunastarea ar fi posibila, daca nu pentru tine, macar pentru copiii tai.
Sau, poti astepta sa se ocupe Geoana si patriciu de bunastarea ta.
Oricum, Geoana a rezolvat-o, inteleg, cu mancarea. Esti pe drumul cel bun.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Un articol foarte interesant: http://aathanor.net/blogary/blog/2009/11/27/2004-sau-ploie%C8%99ti-aceasta-america/

PS Aveti, va rog, rabdarea de a-l citi pana dupa primele cinci paragrafe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

super fain linkul, ioana!


eu nu am considerat un mare minus faptul ca basescu a incercat sa gaseasca vreo justificare la un potential gest al sau violent fata de un copil atunci cand l-a intrebat razvan dumitrescu daca a lovit un copil (a zis ceva, a injurat...) pentru ca am vazut un copil care mutila un animal si nu s-a oprit decat atunci cand un adult i-a dat una peste ceafa (ce alta varianta ar fi fost, ziceti?), nu mai spun de copii care bat alti copii cu salbaticie, ce se poate face atunci?, iarasi intreb serios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Racoviceanu a intors-o "ca la Ploiesti" in seara asta, si in compensatie ne ofera alt subiect ( citat din Elena Udrea) la fel de tare, si de... vechi:
"Basescu a dat un cap in gura unui arab! "

Dormi linistit, Johannis vegheaza pentru tine!

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucis

super fain linkul, ioana!


eu nu am considerat un mare minus faptul ca basescu a incercat sa gaseasca vreo justificare la un potential gest al sau violent fata de un copil atunci cand l-a intrebat razvan dumitrescu daca a lovit un copil (a zis ceva, a injurat...) pentru ca am vazut un copil care mutila un animal si nu s-a oprit decat atunci cand un adult i-a dat una peste ceafa (ce alta varianta ar fi fost, ziceti?), nu mai spun de copii care bat alti copii cu salbaticie, ce se poate face atunci?, iarasi intreb serios.



Hai serios Deci pt. ca un copil a strigat "iliescu" a meritat o palma fapta lui fiind similara cu maltratarea unui animal sau a altui copil
De ce s-aisterizat tot forumul cand era filmuletul cu bona care a palmuit sau smucit un copil? Ca vad ca e ok .


***Fur is for petting**
http://www.xfactor.ro/#tp (produse eco)
http://www.adoptiicaini.ro/adoptii-virtuale/
http://www.adoptiipisici.ro/adoptii-virtuale/

http://freecycletm.ecosapiens.ro/

http://accesoriisihaine.blogspot.com/

http://www.4animals.ro/ajuta.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inaioana

Citat:
citat din mesajul lui accept92


cei care il sustin nu inteleg principii elementare dupa care functioneaza un stat democratic si ce inseamna prezumtia de nevinovatie.


Desi nu aduci nici un argument, ba mai jignesti niste oameni, sa presupunem aceasta afirmatie adevarata.

Dupa care spui:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

vazand imaginile, le iau de bune pana la proba contrarie. Proba contrarie putand fi oferita numai de o expertiza judiciara.


Ooops!
Pai aici tocmai tu esti aceea care da dovada de necunoasterea principiilor democratiei privind prezumtia de nevinovatie. Nicio instanta nu a hotarat definitiv si irevocabil ca acele imagini sunt reale, prin urmare prezumtia de nevinovatie este in vigoare pana atunci.





Oooops! Cand spui ca filmul este o facatura arunci o vinovatie penala asupra autorului facaturii. Nu ma refeream la prezumtia de nevinovatie in ce-l priveste pe Basescu. Acum exista o dovada ca este vinovat. Sa acuzi fara nici o dovada ca filmul e trucat incalca principiile prezumtiei de nevinovatie ale presupusilor implicati in facatura.

Daca Basescu doreste sa se dovedeasca nevinovat trebuie sa o faca prin intermediul justitiei, pentru ca acum exista o dovada care il incrimineaza. O dovada care pana la proba contrarie este reala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Citat:
citat din mesajul lui ralucis

super fain linkul, ioana!


eu nu am considerat un mare minus faptul ca basescu a incercat sa gaseasca vreo justificare la un potential gest al sau violent fata de un copil atunci cand l-a intrebat razvan dumitrescu daca a lovit un copil (a zis ceva, a injurat...) pentru ca am vazut un copil care mutila un animal si nu s-a oprit decat atunci cand un adult i-a dat una peste ceafa (ce alta varianta ar fi fost, ziceti?), nu mai spun de copii care bat alti copii cu salbaticie, ce se poate face atunci?, iarasi intreb serios.



Hai serios Deci pt. ca un copil a strigat "iliescu" a meritat o palma fapta lui fiind similara cu maltratarea unui animal sau a altui copil
De ce s-aisterizat tot forumul cand era filmuletul cu bona care a palmuit sau smucit un copil? Ca vad ca e ok .




mai xio, eu n-am zis nimic despre strigat ceva de iliescu, chiar nu am zis. oricum, copilul pe scena a zis ceva de iliescu, iar acolo jos a injurat-o pe doamna. ceea ce am incercat sa spun e ca exista situatii in care singura solutie e una dupa ceafa, de genul exempelor date de mine, si poate basescu, stiindu-se ca ar putea reactiona asa, a incercat sa situeze potentiala fapta intr-un context. iar comparatia cu bona batausa nu-si are locul, copiii respectivi NU au facut nimic care sa provoace o astfel de reactie, dimpotriva, erau buni si cuminti, plus ca nu au fost supusi doar la o palma accidentala, ci unui fel de torturi, dupa parerea mea (pus in genunchi cu mainile pe cap, etc.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12

Basescu a raspuns de 4 ori NU, cand a fost intrebat daca filmul e trucat! Oricine stie ca primul impuls ofera de regula o reactie/raspuns sincer! Ca sa nu mai spun ca Basescu a oferit si justificarile (mai multe), pentru care ar da un pumn in freza unui copil: ori l-a injurat, ori a vorbit urat, ori a spus ceva urat despre femeia care apelase la el...Ce mai vreti? De dovedit, s-a cam dovedit ca nu e trucaj, dar cine vrea sa nu creada...nu crede. Insa sa-l contraziceti chiar pe Dl Presedinte?!

Marilena
Blogul meu


marilena, oricine asculta cu atentie inregistrarea pasajului din emisiunea cu razvan dumitrescu isi da seama ca Nu-ul pe care la spus nu inseamna ca "nu este trucaj", ci ca nu stie despre ce e vorba. de ce nu putem fi obiectivi?

Mergi la inceput