Presedintele Romaniei lovind un copil

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Doamne la ce discutii s-a ajuns. Eu cred ca nu votez de data asta. Dar totusi, nu pricep de ce nu pot oamenii intelege ca Basescu chiar e omul care sa faca gesturi de astea, s-a vazut ca e mitocan, brutal si dur. Si raspunsul lui chiar l-a incriminat. Poate o fi avand el ceva calitati si a facut ceva pt tara in opinia sustinatorilor, DAR: de ce nu recunoasteti ca este foarte urat ca a facut asa ceva, chiar daca are alte calitati pentru care il votati. De ce o tineti in continuu cu argumente de genul - cine a scos filmul, de ce l-a scos acum, de ce se da de 100 ori la tv... bla bla. E greu sa admiti fata de tine ca poti sustine un om de asa speta cred... si atunci te ascunzi dupa tot felul de argumente.

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Periculosi nu sunt oamenii (politicienii) care sunt transanti, neciopliti sau in fine cum se vrea a se spune, ci cei care in spatele frumoaselor cuvinte si zambete fura fara niciun fel de jena si in tacere. In prezent furtul este atat de mare de o asemenea anvergura incat ajung s fie disputate adevarata puteri economice care sa ajunga din proprietatea publica in proprietatea privata subevaluate in tranzactii. Din nefericire sau cum vreti sa spunem urmatoarele obiective de furat poarta semnatura celor din cadrul PSD. Aici este miza cea mare nicidecum binele populatiei.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayla spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Periculosi nu sunt oamenii (politicienii) care sunt transanti, neciopliti sau in fine cum se vrea a se spune, ci cei care in spatele frumoaselor cuvinte si zambete fura fara niciun fel de jena si in tacere. In prezent furtul este atat de mare de o asemenea anvergura incat ajung s fie disputate adevarata puteri economice care sa ajunga din proprietatea publica in proprietatea privata subevaluate in tranzactii. Din nefericire sau cum vreti sa spunem urmatoarele obiective de furat poarta semnatura celor din cadrul PSD. Aici este miza cea mare nicidecum binele populatiei.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

asta tot incearca basescu sa ne bage in cap. ca a te purta civilizat inseamna neaparat ca ascunzi ceva. astfel de comportament a la basescu nu vedem in tarile civilizate decat la extremisti.
cred ca pt speciile evoluate, autocontrolul e totusi o calitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayla

Citat:
citat din mesajul lui marius

Periculosi nu sunt oamenii (politicienii) care sunt transanti, neciopliti sau in fine cum se vrea a se spune, ci cei care in spatele frumoaselor cuvinte si zambete fura fara niciun fel de jena si in tacere. In prezent furtul este atat de mare de o asemenea anvergura incat ajung s fie disputate adevarata puteri economice care sa ajunga din proprietatea publica in proprietatea privata subevaluate in tranzactii. Din nefericire sau cum vreti sa spunem urmatoarele obiective de furat poarta semnatura celor din cadrul PSD. Aici este miza cea mare nicidecum binele populatiei.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

asta tot incearca basescu sa ne bage in cap. ca a te purta civilizat inseamna neaparat ca ascunzi ceva. astfel de comportament a la basescu nu vedem in tarile civilizate decat la extremisti.
cred ca pt speciile evoluate, autocontrolul e totusi o calitate.

Da-mi voie sa te contrazic - Berlusconi il intrece de departe pe Basescu. Daca Berlusconi ar fi acum in pozitie lui Basescu l-ar manca de viu media.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui muffin

copiloi, eu una astept sa te maturizezi.
Nu iti imagina ca te ia cineva in serios. , stii tu gluma cu tonomatele...

de acord.



Ramonika si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayla spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui ayla

Citat:
citat din mesajul lui marius

Periculosi nu sunt oamenii (politicienii) care sunt transanti, neciopliti sau in fine cum se vrea a se spune, ci cei care in spatele frumoaselor cuvinte si zambete fura fara niciun fel de jena si in tacere. In prezent furtul este atat de mare de o asemenea anvergura incat ajung s fie disputate adevarata puteri economice care sa ajunga din proprietatea publica in proprietatea privata subevaluate in tranzactii. Din nefericire sau cum vreti sa spunem urmatoarele obiective de furat poarta semnatura celor din cadrul PSD. Aici este miza cea mare nicidecum binele populatiei.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

asta tot incearca basescu sa ne bage in cap. ca a te purta civilizat inseamna neaparat ca ascunzi ceva. astfel de comportament a la basescu nu vedem in tarile civilizate decat la extremisti.
cred ca pt speciile evoluate, autocontrolul e totusi o calitate.

Da-mi voie sa te contrazic - Berlusconi il intrece de departe pe Basescu. Daca Berlusconi ar fi acum in pozitie lui Basescu l-ar manca de viu media.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

vorbim totusi de italia (rasisti) si de berlusconi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxana07

Vad ca nu mai conteaza nici ce zice Campeanu, nici Constantinescu, nici Ciorbea, nici Antonescu, nici Remus Cernea (http://www.ziare.com/basescu/basescu/remus-cernea-va-vota-in-turul-doi-pentru-mircea-geoana-962137)...



Daca este sa ne ghidam dupa opinia intelectualilor romani (mai degraba decat a oricarui politician, de orice culoare), de ce nu cititi analiza perfect lucida a lui Cartarescu:

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/877604/SENATUL-EVZ-Mai-grav-decat-o-crima-o-greseala/

Sau Patapievici:

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/877460/SENATUL-EVZ-Proiectul-Johannis--santajul-cu-fantasma-neamtului-cinstit/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihagabi79 spune:

M-am uitat de multe ori la acest filmulet si am ramas oripilata.
Cum este posibil ca un sef de stat sa ajunga sa recurga la asemenea gesturi in plina campanie electorala. Ca mamica as innebuni doar la gandul ca minunatia mea sa fie lovita cu asemenea raceala, brutalitate si indiferenta de un strain. Reactia copiluilui nu este de bucurie, zambetul acela pe care il afiseaza bietul de el este de rusine, de indignare si de uimire.
Un om care nu are respect pentru cei din jur, nu merita sa conduca un stat, nu merita sa fie presedinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

Am incercat sa ma tin de-o parte. Ma doare sufletul de tara asta. O tara in care a lovi un copil e justificabil, in care adultul gaseste scuze si este scuzat pentru ceea ce face. Se va dovedi ca e real evenimentul… ce vom face?! Ca parinti, ca persoane traind in acest secol?! Ne vom putea in oglinda? Se pare ca da.
Intr-o tara in care profesorii (sau cadrele de penitenciar) sunt dati afara din serviciu pentru un gest agresiv, legitimam un gest al presedintelui numai din considerente superficiale.

Ceea ce a facut el este oglinda societatii. Arata unde si cine suntem.

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

www.TickerFactory.com/weight-loss/wtM1xDP/] br / [img] br / " target="_blank">Miha scade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Voi pe ce va bazati ca filmul e trucat? Pe expertiza proprie?

Faptul ca filmul a aparut acum, nu scuza cu nimic badarania lui Basescu!


Alina

http://www.curentul.ro/2009/index.php/2009112737427/Actualitate/Dovada-trucajului-anti-Basescu-de-la-Realitatea-Tv-Antena-3-Gardianul.html
Uite o explicatie:

Mergi la inceput