Strumfi de iul-aug 2007 (164)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

buna seara
housepocket,sunt de acord cu luna,trebuie s-o iei treptat,fara sa-l grabesti,din ce am observat la mihnea la varsta asta sunt mai greu de corijat dar nu imposibil,trebuie mai multa rabdareca acu au constiinta de sine.
anca,nu stiu daca imi fac griji,mai de graba sunt nerabdatoare,plus ca ma oboseste ca orice lucru il striga doar cu un cuvant..in fine,astept momentul ca ce pot face altceva?!
vivela,n-am cuvinte...citesc si ma gandesc ca daca mi se strange stomacul cand aud de astfel de comportamanete fata de alt copil apoi ce ma fac cand o fii vorba de fii-miu..brrrr.

editez sa mai spun ca de cateva zile ma tot gandesc la andraz,nu a mai intrat dupa un ultim mesaj de' al meu in care ii multumeam ca mi-a dat link catre niste produse de hidratatre si eu am spus ca sper sa fie bune la cat sunt de scumpe...ideea e ca sper darga andra ca nu te-ai suparat,imi fac mea culpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Buna dimineata!
Sa aveti o zi minunata...

greierash mamica de Andrei

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Multumesc fetelor CalraV, Luna, Musso
Cu siguranta trebuie procedat usor pentru ca, nu stiu cum sunt alti copii, dar eu de la Matei nu am obtinut niciodata nimic cu forta, ci cu binisorul. Si cred ca aveti dreptate, tot cineva cu mai multa rabdare trebuie sa ma ajute. Cred ca tot bunica

El mananca cascaval, branza topiata, sandwich, paine cu unt, prajiturica, orez cu lapte....dar cand vine vorba de legume si carne sau ou, trebuie musai pasat, altfel nu stie....
E si lenes si daca am avut probleme cu el cu mancarea in trecut, nu l-am mai fortat si l-am lasat sa manance cum vrea el. Iar acum, pentru ca sta foarte bine cu greutatea, m-am decis sa lucrez si la aspectul mancare pasata, ca si daca slabeste, are de unde...

O sa va tin la curent cu incercarile mele.


Vivelala ce gradi e David? De stat sau particulara?

Am intalnit la gradi particulare tratamente mai rele decat la cele de la stat si vroiam sa vad daca si in cazul tau e la fel.

E cam greu de dat sfaturi, ca nu le poti zice nimic educatoarelor ca apoi se razbuna pe copil, dar nici sa jucam dupa cum vor ele nu putem. La urma urmei e vorba despre copii nostri.
Bafta cu David la olita


Mama lui Matei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraza spune:

Neata neata la toata lumea!

Eu v-am citit din umbra ori de cate ori am putut, insa mai nou fac mai multa munca de teren decat de birou asa ca net apuc abia seara acasa, dupa ce culc copilul. Iar atunci abia imi mai tin ochii deschisi sa citesc.

Arhdy si Carla, felicitari pt apartamente. Sa le stapaniti sanatoase.

Dana, sa va fie de bine botezul si sa fie finutul sanatos si norocos!

Claucia, sa va fie si voua de bine botezul si Elisa sa creasca mare, frumoasa, cuminte si sa fie norocoasa!

Stefania, felicitari pt sarcina! Curaj, ca totul va fi bine!
Musso, "fii barbata Zoe"! Nu ma supar eu din atata lucru. TRe' sa fie treburi muuuult mai grave sa-mi sara mie mustarul. Nu am mai scris doar din lipsa de timp.

Sanatate multa strumfilor bolnaviori!

Violeta[/b], in legatura cu promotia de la scutece, a fost super premiul primit in final. Eu chiar i-as fi sunat inca odata si i-as fi intrebat cand vin si piticii.

Alina[/b], multa sanatate si va urez sa treceti cu bine si peste momentele astea. Si poate la anu......mai faceti un pui mic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

neatza
andra,io mi-am exprimat oful...imi pare bine ca e lipsa de timp si nu altele.

io am inceput curatenia..stiu, cam devreme dar cum imi vine sotul am zis sa nu-mi pierd timp pretios cu "prostii".ma duc si la cumparaturi de cadouri,pentru fii-miu de mos nicolaie si ptr un finut care e andrei.

housepocket,ce ciudat ca doar mancarea gatita o vrea pasat..deci stie sa pape si bucatele...rabdare iti doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza...............
tocmai am aflat ca o sa am un vikend prelungit.....:) adica ne da liber pe 30 si lucram pe 5 ......deci 4 zile de concediu.
musso, si eu am de gand sa ma apuc de curatenie......dar inainte il astept pe nenea electricianu ca nu-mi mere o priza...si tare mi-e ca a facut scut undeva in perete, si blocu e din ala cu instalatia in tencuiala.... sper sa nu-mi bormasineze peretii.....
aseara am fost la ginecolog....cica-s OK.mi-a dat polidin si voltaren!

in alta ordine de idei.....aveti ceva experentze cu mobila SORTEM????????

*decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zborrrriiii!!!!”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

buna ziua la toata lumea... multumim fetelor care ne-au urat sanataturi si toate cele pentru Adeluta care din fericire acum e bine; mai stiti joia trecuta febra aparent inexplicabila, apoi vineri nimic, apoi sambata a inceput sa tuseasca putin cate putin pana cand duminica am ajuns la spital cu risc chiar de internare pentru ca tusea ei era o forma de laringita acuta! asadar am scapat de spitalizare pentru ca ne-a facut in spital 10 minute de aerosoli cu adrenalina si o injectie in fundulet cu dexametazona ... risca sa se sufoce peste noapte si de aceea am si acceptat toate astea! pe urma ne-a dat tratament cu si fara antibiotic, sub rezerva ca daca nu se face bine fara antibiotic sa incep sa i-l dau. Pana acum vad ca e mai bine, asa ca nu i-am dat deloc augmentinul prescris....

cam asta despre Adeluta, acum despre mine... sunt rau! vai de capul meu cred ca am avut acelasi virusel in casa; tot laringita cred ca am si eu pentru ca ma ustura si ma doare in gat; si cu toate ca eu am avut amigdalele inflamate de vreo saptamana n-am luat nimic, drept pentru care acum sunt EFECTIV FARA VOCE! nici nu mai stiu cu ce sa ma tratez! m-am tratat intai cu paracetamoale sinus/nurofen... stodal, PROSPAN, 2 cutii de strepsils pana acum.. si aproape nici o schimbare... doar o tuse cu rupere din cand in cand... ar tb.sa ma duc la doctor...



si ca sa inchei intr-o nota mai vesela, ii urez sarbatoritei de azi Timi si multa sanatate la cei 33... (eh? se aude bine? sau am probleme la plamani? ) 33 ani! frumoasa varsta, frumoasa mamica! sa fii fericita alaturi de sotul si fetele tale pana la adanci batraneti!





karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

LA MULTI ANI TIMI!!!!!!
...si retroactiv .....LA MULTI ANI pt Gabiarama si Ghinetz !!!
sa fiti fericite si iubite , fetelor!!!!!!!!!!
karli, n-ati fost voi bolnavi dar acu vad ca va faceti de cap!!!!!!!!!!!sanatate maxima tzie si adelutzei!!!

*decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zborrrriiii!!!!”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Timi si nashului Larisei!

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

karli,la mine a mers sa-mi storc in gat lamaie,mi-a mai dat drumu'la voce..si eu m-am luptat cu o laringita cateva saptamani.

la multi ani sarbatoritilor!!!

acum am relaizat caam uitat samerg la caine ieri..sunt varzaaaa.

Mergi la inceput