Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (55)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Am reusit sa iti vad pozele, Larisel!!

Uau, ce arsenal acolo!! Felicitari! Sunteti tari (tu si tati), iar bebelinele vor fi niste fericite!

Te pup, multumesc de incurajari.

35+ cu Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
poze burtica
toate pozele

AMR ....5 SAPTAMANI... NUMAI DUMNEZEU STIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Noapte buna si de la noi. Mergem in patutz langa tati sa-i punem o compresa rece si sa facem nani.


Somn usor si ne citim maine.

Acum 31+ cu bb mic si scumpic Arthur

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Hai gagici ca am revenit.

Multumim de capitol nou Miremia!

Cris.mario eu o vazusem pe Sagetutza on-line si am stat pe-o ureche... Daca la tine e frig unde e calculatorul atunci ai voie sa nu vii prea des.

Am vazut azi la stiri de mamica si de bb care au gripa din asta noua. Sa ne rugam pentru ei!

Larisel, sa umpli sanatoasa gentuta si sa folositi santosi lucrusoarele. De teatru...am fost asa de fericita ca a facut sotul rost de bilete ca nici nu m-a interesat ca sunt azi cand eu aveam un cu totul alt program. Piesa la care am fost se numeste Tartuffe si e prima stagiune in cand se joaca, de-aia e nebunie la bilete. Vreau sa va spun ca erau spectatori care stateau pe trepte. Pe langa piesa care a fost super m-a impresionat foarte tare Magda Catone (celebra din reclamele de detergenti). Eu n-am mai vazut-o pe scena si mi s-a parut extrem de talentata. Malaele la inaltimea obisnuita. Oricum pentru relaxare o recomand din inima.
Lorex, felicitari pentru convingeri. E prima data cand aud chestia asta la cineva care o face benevol. Eu lucrez la o multinationala care e trup si suflet angrenata in chestiile astea de mediu si de aceea am reflexul de a stinge lumina cand ies din incapere chiar daca in 5 minute ma intorc, nu arunc gunoiul nerecuperabil decat in pungi separate si legate... defecte profesionale ca sa le zic asa, pentru ca oricum gunoiul se aduna la gramada si desi eu nu duc la containere din astea dedicate, am vazut ca se face o prima selectie de catre oamenii nevoiasi care imprastie sacul dus de mine (si nu numai). Ca principiu insa sunt de acord ca este bine. Dar repet, la noi nici asta nu s-a explicat (si legiferat) pentru ca reciclarea e un domeniu din care castiga smecherii. De exemplu: un kilogram de aluminiu (sa zicem un tuci pe care il arunci) costa aproximativ 5 lei, trei kg de hartie costa 1 leu s.a.m.d. In mod ideal tu ar trebui sa le dai pe astea ca reciclabile si costul gunoiului menajer sa se compenseze cu asta. Insa in romanica, cel care duce gunoiul sortat plateste tot cat cel care nu are decat un cos in toata casa, iar smecherii se imbogatesc pentru ca .... merge asa!
Gata, nu mai zic nimic ca-mi aduc aminte de toate supararirile meseriei mele.

Catalutza scumpo, nu te mai enerva si incearca si varianta asta. Mergi la medicul de familie si roaga sa-ti dea trimitere undeva (si eventual sa-ti recomande pe cineva). E imposibil sa nu te scoata din aceasta incurcatura. Si doi, in afara de fetele care au programata cezariana, cred ca oricare e pasibila de nastere cu medicul de garda.

Macar bb-ii sa fie sanatosi si noi la fel, ca oricum tot ce e rau o sa uitam cand o sa ii avem in brate.

Lylyka, eu am inteles asa - cand ai 32 de saptamani si 3 zile esti in saptamana 33. Dar varsta la eco si varsta dupa ultima menstruatie nu e musai sa fie asemanatoare. Ca daca una dintre ele ar fi sigura, s-ar renunta la cealalta. De fapt e sigura una, dar doar la gravidutele prin FIV.

Cris.dogarel, merci de explicatii. Cred ca stiu despre ce e vorba acum, ca o mare farmacie in esplanada de la real. Cand voi vorbeati eu ma gandeam ca ar fi el un hypermarket si eu l-am ratat...
Apropos de produse nemtesti, s-a deschis un magazin la Universitate, chiar langa muzeul de Istorie cu tot felul de lucruri nemtesti. Dar am uitat cum il cheama .

La magazinul de gravi de la Universitate, cu parere de rau dar sunt dusi cu vaca... o bluzita de bebe dintr-un material incert 48 de lei? Pe bune daca nu la Mothercare sunt mai ieftine (calitativ sunt net superioare in orice caz).

Noi am primit de la tatal meu o niste costumase si doua paturici foarte dragute si niste sosetele superbe... Trebuie sa ma apuc de pozat neaparat...

Va pup ca mi se inchid ochii.

Noapte buna!!!!

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sagetutza spune:

roco1617 bine ai revenit
Fetelor....
Ce faceti....
Va grabiti toate inante de Anul Nou.......
pe mine m-a enervat atat de tare reclama la ciocolata aseara incat am renuntat la forum...

32+ Nicola-Teodora (deocamdata... mai negociem...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sagetutza spune:

sa inteleg ca dau cafeaua....
Ma bucur ca dormiti la ora asta... Foarte bine.
Eu m-am trezit caci trebuie sa imi termin treburile la job 2.
Nu va bazati pe mine saptamana asta pentru capitol. Dk sunt pe faza atunci e ok, dar nu prea am fost. Am mai intrat asa ... sa nu pierd multe pag. Desi tot imi e greu sa tin pasul si la citit..

O zi frumoasa va urez!!

32+ Nicola-Teodora (deocamdata... mai negociem...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

sagetutza, multumim de cafea sper ca treburile alea nu te solicita si fizic prea tare, da?

nu stiu cum mai dormiti voi, dar eu deja incep sa ma enervez noaptea: m-am trezit noaptea trecuta de 5 ori, am stat treaza vreo 4 ore in total, ma dor coapsele si pe stg si pe dr, respir greu si ar mai fi naduf de varsat, dar... prea va iau de dimineata...

cata, vrei neaparat CFR 2?? stiu ca au medici multi acolo care-s bine cotati. poate nu raspund "da" la toate doleantele tale, dar macar la cateva....importante?? atat timp cat medicii n-au nicio taina in a ne lesa balta si-n sapt. 39,uneori fara motive obiective, nu vad de ce sa nu te primeasca oricine, mai ales dac ii explici motivele dr. tale. apropos, ea nu ti-a recomandat vreun coleg??

mariucasara, ce luptatoare ai fost tu!!! bravo, bebe hotarat la inceput, mami curajoasa acum
apropos, si tatal meu s-a nascut la 7 luni, si un kil juamte, cum povestea mamaia. in plus, a venit de ...anul nou, in 47!!! ce prematur, ce dr. de garda, ce alea-alea. si a fost sanatos tun toata viata...chestie de gene, pana la urma

Cris, 31+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 8 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza burticutze,

multumim pt cafea, sagetutza...am fc si io..cantitate mai mica ca de...ai fc tu pt toata lumea azi.

eu am dormit...eram f obo...insa nu prea m-am odihnit...parca m-am trezit la fiecare mutare de pe stana pe drepta...efectiv m-am simtit ca un bustean.

catalutzaimi pare rau de vesti...insa, ce-ti recomand cu caldura..dr cioflan de la polizu....si lui bahmuteanca i-a facut cezariana si e considerat f bun obstrecitian. eu si andrelina suntem lesinate dupa el ( ma rog, sa nu exageram) pt ca e o pers deosebita ca si om...cauta pe net despre el...si sunt sigura ca nu zice NU.

mai fetelor...noi cred ca suntem nebune....nu-mi place ce anume citesc de ceva timp...nasteri inainte de termen. prb e ca stim f bine ce trebuie sau nu sa facem...dar nu ne potolim deloc...ne chinuim de atata timp...cred ca ar fi cazul sa fim mai responsabile pt bb si chiar si pt noi.

azi ma duc la dr..la 3.45....mmmm...sper sa vin cu vesti bune. nu l-am vz pe gandac de la 23 sapt.

cristies DM se afla in real...in partea opusa intrarii , adik in stanga celei de-a doua intrari.

sa aveti o zi frumu... sa fiti cumintele.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Neata fetele si de la noi. Multumim de cafea Sagetutza.

Sagetutza, asa cu dimineata in cap te trezesti tu pt. job 2? Sper ca nu incepi ziua cu acesta si termini cu celalalt ca e prea mult...
Si nu te ingrijora de capitole, macar sa fie activitate pe forum, ca se fac capitolele .

Buna revenire tuturor fetelor care au mai mult timp pentru noi !!!

Si stati pe pace cu prematurii: si unchiul meu s-a nascut la 1,4kg acum 45 de ani intr-un orasel mititel si cu un doctor... oarecum betiv. Si e bine merci. Bunica-mea zicea ca era cat un pisoi .

Din ce stiu eu plamanii la fetite se dezvolta pe la 32-33 de saptamani (de-aia ele sunt mai rapide la venit pe lume). La baietei 35-36. Asa ca, cu tot portocaliul de la morcovi in glas cred ca trebuie sa ne pregatim si sa antrenam majoretele. Dar nimic pana in luna decembrie!!!! Asta sa fie foarte clar!!!!

Mariucasara cum nu toti copii au scuame? Ca eu intelesesem ca se nasc cu ele? D-aia dadusera turcii...Acum m-am linistit.
Nu mi-a raspuns si mie nimeni cu preturile la Mustela . Am mai vizitat o farmacie (la Big) si sapunul de 250ml - 52lei. Intre timp le uitasem pe primele doua....

la toate si un buchet mare de flori sa va inveseleasca ziua care se anunta mai mohorata.

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

hm...OBSTRETICIAN...nu stiu voi cum sunteti..dar eu scap totul din mana...sper ca pana intalnirea cu bb..sa-mi mai ramana cte o farfurie sau pahar prin casa...plus ca scriu prostii..citesc tampenii...s-o pun pe sema "burtozei" cum zice almeu? sau e doar o scuza....ca zuz sunt de cand ma stiu.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Neata burtici si de la noi....

citesc si revin

Andreea 27+ -Alexandra Elena si Mario Andrei 16.08.2005
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput