Nou stil de viata (285)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Asa este, si eu am zis la fel. Din pacate, ramanem cu intrebarile Imi pare tare rau, si la cresa cand avea 2 ani si 11 luni a avut serbare, plus ca il asteptau pe Mosul de la gradi. Asta este...sper sa putem organiza in alta parte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Zuzi, te rog schimba si la mine greutatea: 63,9 kg. am raportat marti dar probabail ca nu ai vazut.
Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata dragalaselor,

Gabi, ma bucur ca esti bine si toate sint in regula cu bebe. Te-ai gindit la nume?

Mik, ce bunataturi faci tu acolo...

Carmen, mai vino in vizita pe la noi.

Crys, m-am catarat aseara pe minunatul Leg Master, asta dupa ce am facut citeva minute de incalzire inainte. Functioneaza pe acelasi principiu ca si Leg Magic si pot spune ca solicita picioarele intens, mi-am simtit muschii tremurind incercind sa execut corect exercitiile, mai ales ca daca e sa ma iau dupa instructiuni n-as avea voie sa ma sprijin (prea mult) de bara aceea unde trebuie sa tin miinile. Deocamdata ma tin de sugestia manualului, asa ca aseara am facut doar 20 de repetitii si multe exercitii de stretching dupa, ca nu vreau febra musculara.

O zi frumoasa tuturor.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

uaaa Delia, bravo!

Feteor eu is la pat, tzintuita nu alta, toate, toate ma dor si limba, cred si degetele cu care tastez

merg in pat, desi ma doare si parul pe perna

sper ca nu-i...
R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Delia, un Leg magic imi doresc si eu, dar pana in martie nu pot face efort din cauza operatiei. Cred ca lucreaza bine picioarele si muschii fesieri si de aceea imi doresc si eu, acolo am eu marile probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Roxana, stai in pat si nu fa nimic. Incerca sa aranjezi sa aiba cinea grija de Serban.

Gabriela, aici e reteta :
http://bucatariaelenei.blogspot.com/2009/10/budinca-yorkshire.html
blatul (la mina o budinca e moale) se urca pe peretii tavii si asa ramine. Cind il scoti din cuptor s-au putea sa fie mai leganat, insa pui un servetel curat si ceva greu pe servetel (eu am pus 2 mere).

Delidana, foarte interesant ce faci tu acolosha. Am sa vad si eu cu ce seamana aparatul tau de facut picioare frumoase.

La mine s-a lasat gri si mai rece. Si am zis cu sotul ca plecam in week-end la plimbare, sper sa se indrepte vremea.
Mai apar.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

M-ati innebunit cu blatul ala.. ce pufos arata.. Gabi sa ne zici neaparat cu ce-l umpli daca faci, ca o sa te imit

Asa-s o pofticioasa de la un timp Asta seara imi fac niste sushi dar asa mai adaptat

Mik cum adica e mai leganat Si n-am inteles exact cum procedezi cand il scoti
Ai incercat sa-l umpli si cu altceva decat dulce? Ma insel eu sau asta-i ceva englezesc?

Gabi inca o data felicitari pt baietel..



-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Lou, mai leganat inseamna sa se fac basici de la coacere, adica el nu e drept-drept. Deci, il scot din tava, il pun pe platoul pe care il voi servi, pun servet(el) de bucatarie pe el cu ceva greu si-l las sa se raceasca.
Pentru moment am facut o singura data si mi-a iesit foarte bine. Aluatul nu contine deloc dulce (eu am pus doua picaturi de extract de vanilie) deci poti sa-l umpli cu lucruri sarate.

Imi dai idei pe seara asta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salutare!

Am aparut si eu de la sport...maine ma duc si dimineata si seara...Am tras chiulul toata luna si acum nu-mi mai termin sedintele

Deli si la noi la sala e leg magic si mi se pare foarte greu de facut pe el...ai grija sa nu faci o febra din aia de nu o sa mai poti urca si cobora decat cu liftul!

Pe la retete nu ma mai uit ca mi-a explodat vasul de jena pe aragaz si inca sunt rezervata... Nu prea mai dau prin bucatarie!

Slabitul merge struna...in sensul ca nu mai pun un gram pe mine si pap cam de totate...cate putin...pica pica - ca-n Barcelona!
Mai mult duminica pleaca husband ptr 2 saptamani si o sa slabesc nu chiar de dorul lui, dar singura cu 2 teroristi...Va inchipuiti!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Buna,

Tocmai mi-am terminat programul de sport pe ziua de azi.

Miha, cu aparatul o iau usor, stiu ca exista risc de febra musculara, mai ales daca nu prea ai lucrat muschii respectivi si mai ales daca nu se face incalzire inainte si stretching dupa, foarte importante amindoua. Azi am progresat la 21 repetari, adica am crescut cu 1 fata de ieri. Inainte sa ma sui azi pe aparat am simtit o usoara incordare in zona solicitata, deci n-a fost chiar fara efect sedinta de ieri.

Roxa, stai draga linistita ca am auzit eu ca porcu' ala nu prea umbla pe la Cluj. Refacere cit mai rapida!

Mik, pare tare simpla reteta, mi-am salvat si eu blogul cu pricina.

Crys, poate pina in martie mai scapi de citeva kg - spun asta pentru ca am observat la mine cit de greu e sa execut exercitiile corect pe aparat, parca simt ca ma trage in jos, si cred ca daca as fi mai usoara cu vreo citeva kg n-ar fi asa mare presiune pe genunchi ca acum.

V-am pupat.



www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput