Bobocei de sept-oct 2008 (223)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Multumesc tuturor

Nocom, da, apendicita perforata. Copilul s-a plans luni de dureri de burta, a varsat de mai multe ori, l-au dus la urgenta. I-au facut analize - leucocite mult peste limita. Unul din medici a spus ca e apendicita, altul o enteroviroza, au trimis-o acasa, nu avea febra. Marti dimineata - au mers din nou la urgenta, copilul avea febra, i-au dat antibiotice si inapoi acasa. Marti pe la 15 au inceput convulsiile, tremura toata si isi dadea ochii peste cap. Iarasi la urgenta - diagnostic clar apendicita si in sfarsit la ora 18 au bagat-o in operatie. A durat 2 ore operatia din cauza complicatiilor

Anca & Carla (13.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abe spune:

nikolici, felicitari pt Karinutza mergareata!
eu stiu ca ramane aceeasi indemnizatie daca se naste copilul pana in momentul in care primul implineste doi ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abe spune:

avem si noi cateva poze aici
http://picasaweb.google.com/mariabyab/M#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Citat:
citat din mesajul lui abe

avem si noi cateva poze aici
http://picasaweb.google.com/mariabyab/M#


Printesa ta e superbaaaa..are niste ochii


Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

abe ce printesa superba ai !!!!!!!!!!!

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui abe

avem si noi cateva poze aici
http://picasaweb.google.com/mariabyab/M#


e superbaaa mariamoaaamaa ce okisori frumosi are!!!o sa fure inima baietilor

nikolici joy piolica nerantula si celelalte fete mult succes la bb2

si eu stiu,ca si abe,si sper sa ne corecteze felicia ca ea sigur stie mai bine, ca se ia aceeasi suma ca indemnizatie si nu 85%din suma pe care o luam acum

va zic asta din surse sigure cunosc o mamica de pe forum in aceasta situatie si i s-a pastrat aceeasi indemnizatie

miruna iti multumesc si aici pentru ca ne-ai ajutat cu cortul...n-am mai rabdat si l-am desfacutdavid e in extaz de bilute si de faptul ca poate intra si pe "geam" si nu numai pe usa cortuluimultumim

azi david a papat o clatita cu miere intreagasa-l vedeti ce hazliu este cand ma vede ca gatesc sta pe langa mine si zice "mnea mnea"e un mic gurmand si el ca si ma-sa a papat azi si sarmalute cu carne de vita cu smantana si mamaliga,ciorbita de perisoare

fug sa nu ma bateti



de David
Poveste




HAIDETI LA BAZAR SA O AJUTAM PE EMA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:



sunt mandra posesoare a unei dureri de cap incredibile (livrata la pachet odata cu rusii, se pare ca merg mana in mana aceste 2 evenimente dupa nastere )

Abe bine ai venit! Ai o fetita superba

Dya vezi mami ca incepe si Andrei sa mearga1 Toate la timpul lor
Felicitari si lui Falkone si Karinei!
Eu l-am lasat pe Mihnea sa mearga in ce directie vroia, ii atrag insa atentia cand vad ca s indreapta spre o zona periculoasacu "atentie-cazi! / incet" Vad ca percuteaza si devine mai grijuliu(el oricum e mai precaut din fire)

Am reusit sa citesc(mai din 2 in 2, e drept) din urma, am balosit pe aici la cate retete ati prestat in weekendul asta
Evident ca nu tin minte mai nimic din urma, sa raspund si eu...ma fac eu mare si o sa stau la munca numai pe forum (in visele mele...)

In rest cupilului i-a fost prea dor de parintii lui denaturati ca sa stea suparat pe noi ca l-am abandonat 4 zile, dar a incercat sa faca pe suparatul dupa ce am ajuns acasa (nu l-a tinut decat vreo 5 minute ) Eu am hotarat ca nu mai plecam fara beb in concediu ca nu ma pot relaxa
Intre timp au iesit bine inca 2 masele(avem 8 dinti si 3 masele in dotare) si cred ca se pregatesc si ceva canini ca baloseste la rau si roade tot ce prinde.
De ieri seara a inceput sa tuseasca. Tuse seaca, fara alt simptom.Ii dau stodal si astept sa vad cum evolueaza, sper sa ii treaca totusi.

va pup si ma bag la nani ca sunt obosita rau, sper sa pot recupera ceva in weekend


Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Asta cu scoaterea celor 6 luni incurajeaza abuzuri la mare greu si asta intr-un bias care nu e nici pe departe lipsit de asa ceva. pentru ca in general cand vine vorba de cariera prima persoana care are de suferit este o mama.

Legat de comparatiile cu mama X care s-a intors la sase luni la munca, vreau sa spun ca nu mi se pare normal ca eu, ca mama, sa ma intorc la serviciu de frica. Cu siguranta ca, daca lasa ceva amenintari subintelese, compania cu pricina nu merita serviciile mele so... Intotdeauna e loc de un nou inceput. Si inainte de acel inceput m-as putea intorce la vechiul loc de munca totusi sa fac cumva viata amara celui care m-a chemat pt ca mizeriile aste sunt facute de oameni iar asemenea lepre merita cumva pedepsite unde-i doare mai tare (locul asta este desigur variabil dar in general doare la fel.

Sa nu-mi spuneti ca vai e criza si trebuie sa tinem de un serviciu ca altul de unde. Se mai gaseste cate ceva, oricum crizele mai trec.

Oh, daca ma mana nevoia, dorinta, plictisul, vreo extraordinara oportunitate, e cu totul altceva, dar ma seaca faza aia cad angajatorul face zambre ca vai stai doi ani acasa, ratata naibului. Am zis ce ma doare si pe mine dupa ce-am bucatarit 3 ore...

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

www.designultau.ro/web/vezi_imagine.php?id=2312" target="_blank">Votati mobila 1
www.designultau.ro/web/vezi_imagine.php?id=2311" target="_blank">Votati mobila 2
www.designultau.ro/web/vezi_imagine.php?id=2310" target="_blank">Votati mobila 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Nerantula trist mesaj ai postat . Iarta-ma ca imi permit sa ma bag dar am impresia ca esti prea doamna cu domnul sot. Incearca o atitudine de "mai a dracului" atat cat sa-l aduci la realiatate, daca e intr-adevar verde nu cred ca ai ce pierde oricum. Pai ce-i asta, nicio mamic nu trebuie sa fie asa de trista cum pari tu acum! Curaj, sa fie asa cum iti doresti tu cu bebe2.

Tin si eu pumnii piolica, joy! Mai din umbra asa.

Nicole tu mai ai messenger instalat? Io nu te mai vad pe-acolo.

Caaarlaaaaa!!!!

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

www.designultau.ro/web/vezi_imagine.php?id=2312" target="_blank">Votati mobila 1
www.designultau.ro/web/vezi_imagine.php?id=2311" target="_blank">Votati mobila 2
www.designultau.ro/web/vezi_imagine.php?id=2310" target="_blank">Votati mobila 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Ce chestie! Imi spune o prietena ca exista in Anglia ceva f bun pt muci care se cheama Actifed. Si trimit socrela la farmacie sa-mi ia ca maine vine sotul meu incoace. Si cica de doua saptamani s-a interzis administrarea copiilor sub 6 ani.Ea tot mi-a luat ca cica daca n-au murit pana acum 2 sapt, n-or muri nici de acum incolo.



Mergi la inceput