Bobocei de sept-oct 2008 (223)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

felicitari noilor mergareti!!!!!


andrei de dya
cipri de alina

Ada nu stiu daca este complicata procedura, dar avand in vedere ca daca aungi la spital e nasol, iti tin si eu pumnii mamei tale sa fie totul bine!!!

Offf Anca imi pare raude nepotica, Sper sa fie bine!! Cum poti face la 5 ani apendicita perforata?? Sanatate si dragei de Carla!!

mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Nocom

La noi e amanarea amanarii : ba trebuia sa astept 2 luni de la pierderea de sarcina, ba nu mai vrem bb2, ca ideea de cuplu va disparea cu desavarsire (in opinia husbandului, of course ), ba nu vrem acum, sa nu se nasca tot in septembrie, sa-i aniversam separat ... uooooof !

M-as intoarce la job, dar n-am unde ... ma frusteaza rau lipsa asta de optiuni

Gruia, farama de steluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Anca multa sanatate puiului mic, sa treaca cu bine de operatie si totul sa fie bine

niko ai ceva sa ne spui ?????? Eu am intrebat pe cineva care lucreaza la primarie si mi-a spus ca se calculeaza 85 % din veniturile pe ultimile 12 luni , deci 85% din indemnizatie (85% din 85% )

Bravo Cipri !!!!!!!!!!!!

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Nicolici uite aici

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=145103&whichpage=1

SEBI!

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Mai mai ce haioase sunteti, sincer renuntasem la ideea care am avut-o de la bun inceput cu bb2 imediat dupa bb1, insa am primit vesti noi si negre de la munca, SE FAC RESTRUCTURARI, e foarte nasoala treaba, cu toate ca, compania pt care lucrez merge pe super profit, nu numai in RO ci in fiecare tara...ma rog, vor sa se alinieze si ei la criza mondiala.Eiii si atunci m-am gandit, stand 2 ani acasa, mai mult ca sigur o sa fiu pusa pe lista neagra , majoritatea colegelor s-au intors dupa 6 luni imediat...asdar imi iau in calcul bb2 plus un venit, asta doar daca e 85% din 85%.Inca nu sunt sigura si nici nu as vrea sa fac un bb asa la comanda, insa ma gandesc si la perioade de super criza finaciara.

Si am aflat de curand, schimbarea unei legi, angajatorul nu mai este obligat sa te tzina 6 luni dupa venirea din conecdiu de crestere copil, ci te poate da afara imediat!

Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

300 ici mergaretei, mai baga poze cu ea . Crina are o tst veche si doua mouse-uri cu care se joaca..insa tot ale noastre-s mai bune

Cristina la noi e alta problema...nu pot respecta cam deloc intervalul asta...asta e si multa sanatate

Iepurila macar pune jucariile , ici frumoasei tale si tie

Alina felicitari lui Cipri pentru primii pasi

Nocom imi place metoda ta, am sa o aplic si eu la bebe 2, moa ce fata va face tati

Laureta ce mai faceti? Biancu se simte mai bine ?

Nerantula sper sa fie asa cum iti doresti tu

Nikolici ufff, si sa fie totul bine

Crina a mancat pana la urma ciorba de legume si putina banana, a dormit vreo 3 ore...tare as fi vrut sa dorm pe langa ea...dar nu s-a putut

Acum se joaca cu tacsu

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt
Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Ange suntem bine doar ca apuc rar sa intru sa citesc. Am pierdut sirul evenimentelor pe aci si nush ce sa scriu:)

Biancu a seara a facut o cazatura nasoala in cap de la fotoliu. A plans imediat. Dupa ce ca m am chinuit sa i dau lapte cu cereale cu ocazia cazaturi a vomitat tot asa ca a dormit cu burta goala

SEBI!

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici
Si am aflat de curand, schimbarea unei legi, angajatorul nu mai este obligat sa te tzina 6 luni dupa venirea din conecdiu de crestere copil, ci te poate da afara imediat!


unde scrie?

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Dar aveti idee daca esti obligata sa te intorci dupa CIC la vechiul servici????

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

cred ca trebuie doar sa ii informezi ca nu te mai intorci, legea prevede ca sunt obligati sa-ti pastreze postul, deci sunt blocati cumva din punct de vedere HR/buget, neavand voie sa angajeze pe cineva permanent pe acelasi headcount.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput