Dovlecei de septembrie-octombrie 2009*13*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Alex La foarte fericiti ani, sa fii iubita, fericita si prezenta pentru familia ta! 38+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzam spune:

In primul rand alex25
si mai apoi si la cat mai multe lunite frumoase pentru bebelusii sarbatoriti azi.


Fetelor ce fericite sunteti cu asa program de somn eu una nu m-am chinuit pana acum sa ii fac program noaptea. Al meu abia de o saptamana a inceput sa pape la 3 ore iar noaptea face la fel, rar papa la 4 ore. Eu una sper sa isi faca program singurel si nu vreau eu sa ii fac program tocmai pentru ca uneori papa doar 5 min si pentru ca papa san nu imi dau seama daca a mancat suficient sau nu. Al meu nu adoarme mereu la san dar daca incerc sa ii mai dau refuza si dupa un timp chiar se enerveaza pe mine si vomita. Asa ca eu mai astept cum si-a facut programul de supt la 2 si la 3 ore asa va face si de acum in colo. Oricum seara papa si doarme deci nu ma deranjeaza prea mult.
Am si eu o rugaminte la voi daca se poate sa primesc PM cu parola de la contul de e-mail ca tare mult as vrea sa vad moduri de folosire a sling-ului si binenteles si pozicile.
va multumesc

de scump David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Selen Nu stiu unde ai putea reclama, dar nici eu nu va pot vota. Primesc un cod prin sms, il introduc (cu atentie) si imi spune "cod invalid". 38+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

La multi ani Alex si sarbatoritilor zilei!

Dana, Maria, Andra

Santorini multumesc de incurajari. Inseamna ca nu mai e mult

Daci eu deja simt o imbunatatire, apoi nu stiu daca e de la:

- produsul anticolici primit de la Dana (Colief)
- faptul ca ieri l-am tinut doar in liniste, fara multa agitatie si povesti, am incercat sa-l culcam orice ar fi, plimbat, leganat, orice, numai sa doarma repede, sa nu ajunga extenuat
- faptul ca de ieri nu mai iau vitamina C, ca fiind sotul racit luam de o saptamana si tot de o saptamana era puiul ingrozitor de agitat. Eu stiu ca vitamina C e energizanta, ca si eu daca o iau seara nu prea pot adormi
- faptul ca ieri si azi toata ziua l-am tinut in wrap. Se linisteste instantaneu, mai repede decat in brate, cred ca si pentru ca ii sta bine spatele, nu-l doare cum il tinem noi la verticala (ca la orizontala urla ca muscat), dar si pentru ca e strans legat acolo, si fiind sperios acolo se simte in siguranta

Asa ca nu stiu care a fost manevra buna, ca le-am aplicat toate deodata, dar in wrap are cateva ore in care doarme si nu plange! Si chiar daca se trezeste ca are chef de supt asa la o ora de la masa, ii dau acelasi san acolo in wrap fara sa-l scot sa-l schimb, si foarte rapid adoarme cu el in gura! Aseara a avut doar o repriza scurta de plans.

VA pup ca maraie

MAria il tin in wrap cand plange dar nu pot iesi afara sa inhaleze direct in plamani cum urla aerul rece, nu stiu cum sa fac ca de frica urletelor lui nu am iesit de cateva zile. CAnd era treaz urla... ieseam cand dormea rapid un pic pe balcon, sa pot intra daca urla


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

raluk, eu nu am luat vit c cu propolis pt ca scrie pe prospect:precautii pt femeile care alapteaza ....acu ..s-ar putea sa fie de la "urma" de propolis , nu stiu


chiar am vrut sa intreb fetele care-si indulcesc diminetile cu miere - luati fara rezerve miere sau cunoasteti producatorul? eu am evitat, atat in sarcina cat si acum din cauza ca stiu ca apicultorii mai trateaza stupul cu antibiotice si acestea se regasesc si in miere

..asa o fi? ....


daci


mamica fericita de galusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Raluca, ce ma bucur ca e mai bine! Incearca sa iesi si afara, Natalia cel putin se linisteste dc o scot la aer. Tipa ca torturata cand iesim din casa sipresupun ca nu-i place s-o imbrac, ii este cald, nu suporta caciulita.., apoi la prima canapea ma opresc, ii dau sa pape un pic si adoarme. Apoi o pun in sling din nou si doarme dusa.


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Stefan si Andrei de Techila, Sirus de lui Mocacila si Darius Andrei de Pazza La multi ani sa fiti fericiti sanatosi si cuminti

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

of, numai ce a avut o repriza urata de plans isteric, fara s-o consoleze nimic.....Doamne, nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletul si mintea fetelor cu puiuti care plang asa ore intregi....noi nu prea am avut din astea, si mi se par ciudate....acuma mi-e si teama sa o las singura sa pap si eu ceva, ca sa nu inceapa din nou
ma bucur sa aud vesti bune in sfarsit de la Raluk! oricare ar fi fost cauza, da-i bataie tot asa! sper ca dormi si tu putin cat doarme si Alexutu, nu?

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima PRIMA POZA!


POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Buna fetelor!
Alex, La multi ani!!! Sa ai parte numai de bucurii si impliniri toata viata!!!
Iulia, cu riscul de a-mi lua rosii in cap de la celelalte fete, eu te sfatuiesc sa mergi la manastirea Cotmeana (e in judetul Arges, deci foarte aproape de tine) si sa vorbesti cu preotul de acolo despre visele tale. E un preot cu har, care ajuta multa lume. (sunt super cozi la el). Eu personal nu cred in asa ceva, dar pentru cineva care crede (cum cred ca esti tu), sunt sigura ca te-ar putea sfatui ce sa faci ca sa te linistesti. Am fost si eu cu sotul cand aveam probleme si ne-a zis ca noi suntem sortiti sa fim impreuna pana la moarte. Bine, eu nu cred in asa ceva, repet, dar sotul crede si de-aia m-am dus. Si pe o pretena de-a mea a ajutat-o mult sa scape cica de niste farmece care o impiedicau sa se casatoreasca, toate relatiile ei se terminau brusc si inexplicabil. I-a zis ce sa faca si acum tipa respectiva se pregateste de nunta.
Fetelor, nu faceti misto de mine, va rog, am zis si eu ce stiam!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

multumesc de intentia de a ne vota, fetelor, daca nu mere, nu mere, asta e oricum eram departe de primele locuri

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima PRIMA POZA!


POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput