Lideri de opinie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

sirimie - eu apreciez hotnews. mi se par jurnalisti independeti - poate unii dintre putinii ramasi liberi.


oh, da...
independenti ca încaltzarile mele de casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Mi'a placut un exemplu dat mai demult de CTP : pestii din acvariu avand o memorie de cateva milisecunde uita instantaneu ca s'au lovit de peretii de sticla astfel incat se simt in permanenta ca'n largul oceanului.

Ca si pe aici. Ceea ce incepuse ca o greata infinita fata de optiunile ramase la vot nu numai ca s'a abolit la comanda in cateva mili-zile ci s'a si transformat intr'o incredibila frenezie alimentara.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

CTP-nu pot sa spun ca mi-a placut vreodata cu adevarat.
Si asta cred ca din cauza privirii care deseori se aseamana cu aceea a unui fanatic.


De ce categorisesti oamenii dupa privire?
Iar daca totusi o faci, ce te faci cu privirile lui TRU si Base?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Asa categorisesc eu oamenii: dupa privire.

Este singura care exprima diverse stari pe care nu le poti ascunde in spatele vorbelor si gesturilor.

Nu ma fac nimic cu privirea lui Base pentru ca el nu este subiectul acesui topic, nefiind lider de opinie.
Dar, daca insisti Basescu are privire vicleana.

TRU - nu l-am studiat niciodata pentru ca nu prea l-am urmarit. Asta daca faci referire la Traian Ungureanu.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Asa categorisesc eu oamenii: dupa privire.

Este singura care exprima diverse stari pe care nu le poti ascunde in spatele vorbelor si gesturilor.

Nu ma fac nimic cu privirea lui Base pentru ca el nu este subiectul acesui topic, nefiind lider de opinie.
Dar, daca insisti Basescu are privire vicleana.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi


Bine Viviana,fata de Basescu ti-ai spus impresia, dar fata de Geoana ce impresie ai?Sa nu-mi spui ca ti-e rusine sa o declari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

permiteti-mi sa il consider pe dl Andrei Plesu un lider de opinie
Iata caracterizarea facuta de d-lui in Dilema Veche a celor trei lideri ai momentului

Crin Antonescu:

Retoric vorbind, Crin Antonescu e cel mai înzestrat. (Primul lui discurs a fost cel mai bun dintre cele trei). Dar a digerat defectuos mica victorie de la Cluj, întelegînd s-o reediteze stilistic prin îngrosarea conturelor. A fost cel mai agresiv dintre tosi, într-o tara si într-un moment în care lumea tocmai de agresivitate s-a saturat (lectie bine înteleasa de Traian Basescu, mult mai putin ofensiv ca de obicei). Prin strategia aleasa, Crin Antonescu n-a reusit decît sa fie un Basescu mai curatel si mai saltaret, un Basescu de coloratura, pentru baietii ceva mai fini.

Traian Basescu

(…)da impresia unui barbat adult. Cu defecte, cu striuri caracteriale discutabile, cu moduri de comportare adeseori stingheritoarte, cu o carenta congenitala a gustului pentru armonie, dar adult: trecut de euforiile pubertatii, de vîrsta gesticulatiei goale, în care asumi roluri „de efect”, afisezi romantisme misionare, dar te misti, de fapt, sub tutela altora.

Mircea Geoana

(…) din pacate are un talent inconfundabil de a da cu oistea-n gard si cu nuca-n perete. Citeaza hodoronc-tronc din Sf. Ioan Gura de Aur, se felicita ca nu si-a evacuat soacra, vrea sa para sobru si nu e decît plat, mizeaza adesea pe ce nu are (umor, fantezie, duritate) si nu valorifica suficient ce are. Notez, totusi, ca e singurul dintre candidati care a avut si cuvinte bune despre contra-candidatii sai (în timpul discutiei despre educatie) si ca a facut o buna impresie în final, oferind flori, à l’américaine, doamnelor Basesci so Antonescu si propriei sale sotii. O specie de elegants noua în peisaj.



**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Da, Andrei Plesu da

Am auzit o remarca, el a declarat ca Basescu nu asculta de nimeni, ca nu vrea de la consilierii lui decit o foaie alba.



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dteodorescu spune:




Sub nicio forma Patapievici

"Capul plecat, sabia nu-l taie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Despre alt lider de opinie, www.gandul.info/opinii/sprijin-pentru-mircea-5141441" target="_blank">Mircea Cartarescu, cel cu 2 fetze

Mergi la inceput