Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *112*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Monnvas. Adevaru' e ca io-s o mare tzoalofila si mai ales pantofofila, dupa ce tot liceul si 80% din anii facultatii am purtat numa tricouri negre roacarasti, blugi si bocanci, inclusiv vara, ca am circulatie periferica proasta.
Novus, acum am luat si eu nr. contului de pe mail, ca am tot uitat. Te rog sa-mi zici daca e prea tarziu sa pun banii vineri, ca atunci as avea drum la banci. Daca trebuie mai repede, ma mobilizez maine sau poimaine
Iaca o suita de poze proaspete de dupa baia din seara asta, sa vedeti ca inca mai are FREZA smechera aricioaica mea

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
7luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Am vazut ca discutati de intarcat, nu ma bag deocamdata pt ca pana la 1 an nici nu ma gandesc, apoi vom vedea cand va fi momentul, care cred ca nu va fi usor nici pt mine, noaptea cand o sa se trezeasca cred ca va fi gest reflex sa o mufez
Dar pana atunci, mai este !!


Legat de sfecla rosie, voi cu ce o amestecati ?
Fasole verde de unde ati luat ??


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)




Fasole verde am luat de la cora (orice supermarket sau magazin de cartier) congelata. E de la Frosta si cica ar fi din culturi bio. A fost nitzel mai scumpa dar e foarte gustoasa. 550gr = 10 lei

Sfecla rosie nu i-am dat inca dar ma bate gandul sa ii fac coapta si bagata la blender. Cu ce, nu stiu? Pentru prima oara, simpla

Mami de LENA 30.03.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

eu am pus sfecla rosie in piureul de legume.

fasole verde nu am incercat inca. i-am dat mazare congelata de mine, tot in piureul de legume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Novus, acum am luat si eu nr. contului de pe mail, ca am tot uitat. Te rog sa-mi zici daca e prea tarziu sa pun banii vineri, ca atunci as avea drum la banci. Daca trebuie mai repede, ma mobilizez maine sau poimaine


e perfect vineri !

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

AYLA am vazut ghetutele Luanei si mi se par tare frumoase. Cat despre ghetutele lui Petru...si ale lui sunt mari dar i le-am luat asa fiindca el are piciorul prea lat si daca ii vine pe lungime nu ii vine pe latime. Dar el deocamdata nu face pasi asa ca le-am luat doar ca sa ii tina cald.

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

DYANA sper ca mutzu este ma bine

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Cuscro !! predau stafeta ca mi-e somn si Alexandra ma vrea

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Monnvas, multumim de precizari legate de girafa.
Si noua ne place sa ne jucam asa dar jocul preferat e "de-a minti criminale" aici
Asta inseamna ca avem o punga pe post de balon :-) cu care loveste in jur sau eu ii dau usor pe fata. Numele vine de la celebrul serial pe care eu l-am urmarit si rasurmarit inainte sa nasc. Imi amintesc ca toti imi ziceau sa ma uit la filme romantice, comedii dar mie asta imi placea. Si Dr. House. Si acum mai revad unele episoade
Noi furam mereu pungi de la legume si fructe din supermarketuri si le umflam

Mami de LENA 30.03.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Bebeii vostri cer in brate? Ca Eva a invatat smecheria de vreo saptamana si ma termina.Si mai sunt bebei care se trezesc noaptea o singura data pt mancare? Eva are vreo 3 saptamani de cand nu mai cere decat spre dimineata, in schimb e ft grasuna. Are 9.4 kg la 74 cm (mai avem un pic pana-l ajungem din urma pe David, dar recuperam noi). Nu vi se pare mult? Are burtica serioasa si niste chiscute...mai ales la maini, zici ca are bratara din ata care o taie.Olga, am uitat sa iti spun, ca m-ai intrebat cu ceva vreme in urma. Scaunul de baie e primit cadou, dar ii place la nebunie. S-ar juca ore-n sir. Doar ca i se incretesc degetelele si tb sa o scot.Si inca o intrebare. Voi stergeti urechiusele? Ca eu ma ingrozesc de ce vad acolo si de multe ori ma mai bag la curatat, nu ma pot abtine Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui novus
Ayla, am notat culoarea de baza pt caciula, cealalta ce sa fie, roz su verde ?
Vreau si eu niste frame-uri dar sper sa caut maine niste poze si o sa-ti trimit mail


Pisica sa fie ciocolatie asortata la culoarea costumasului Luanei (ai vazut poza, da), si doar urechile crem. Restul, in afara de urechi toata ciocolatie.

Iar albinuta asa cum este in model, nimic schimbat.
Si la mine intreaba cat costa aceste modele, are alte preturi in functie de model?

_


Da, are preturi in functie de model ! 25 ron sunt cele duble model simplu, celelalte in functie de complexitatea modelului,de timpul de executie
Intreb maine si pt astea , tu vrei pisicuta modelul care se leaga sub barbie, da?

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)



Da, aceea. Te rog intreaba cat costa, pt ca i-am luat deja caciulita Luanei, cel putin albinuta o vreau mai mult de amuzament.
Si cat de mult dureaza vreau sa stiu.

_
Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009),
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for
In my ever hopeful quest for life fulfilled. You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.

Mergi la inceput