***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007(111)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

S a mancat ardei iute . am zis ca-i sar ochii din orbite

eu tocmai am primit emIl de la cardiologist din boston ca e vacanta la ei in we si nu o sa imi raspunda la eco pe care i-am trimis-o pt ca e plecat dar imediat ce revine o sa imi scrie... Adica... Da? Adica... How nice is that?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

An@ multumesc mult am gasit dupa titlul dat de tine.Am gasit inca 2 foarte interesante sa potrivesti coada cu animalul si inca unul sa potrivesti fiecare casuta cu animalul,iar pretul este super

miniuta multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

Doxinu, hai ca acu am aterizat acasa si intrasem special pt tine sa-ti zic, dar vad ca te-ai descurcat singurica . Da, mai sunt si ale variante, le-am vazut si eu pe alea cu coada, cu casa, cu opposite,parca si cu meserii,...sunt multe variante.

Carmen_So, la multi ani fericiti cu mandrele tale!!

Si pe mine ma tenta targul de carte,, dar am fost acum 2-3 ani si am crezut ca mor pe acolo: fff aglomerat, mi s-a parut greoi sa ma uit pe carti, sa rasfoiesc cartile, adica daca nu aveam niste titluri si editura sa merg la fix, nu vedeam mare lucru; anuntau si reduceri ca doar e targ, dar eu nu prea le-am vazut...poate nu erau la cartile care ma interesau pe mine. Sunt tot felul de carti, deci si de copii...
Oricum, targul de carte mie mi se pare mai rau ca babyexpo si stim cat de aglomerat e babyexpo...

mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Ceau.
Arcadia, felicitari!!!!!!!!!!!!!!!Sa fiti sanatosi toti 4.

Kay, va fi bine. Eu am o chestie pe care o citesc aproape in fiecare dimineata si ma mobilizez. Sonia o sa fie alaturi de capsunei tot timpul.


Eu m-am mobilizat si m-am conformat "trendului" i-am luat pentru Mos Nicolae "creionul fermecat". Pentru Mos Craciun are casa de marcat din Quelle, si o sa mai aduca si familia asa ca am rezolvat problema.

Facem si noi puzzle din maxim 6 bucatele si ne descurcam. i-am luat unul cu animale salbatice si ii place. In mod special face leul si Lupea (vulpea). Ce le mai ameteste la denumiri.....

va las ma duc la o sedinta. Pupici .


Andreea , mamica Elizei
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Slaba activitatea azi pe aici...

FlorentinaRoman, pe unde esti? A venit din nou randul sa ne pregatim de serbarea la gradi. Anul asta Matei este prezentator, insa nu avem costum, nici macar o camasa simpla alba...

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

Am ajuns acasa cu micuta Ioana Carolina care intre timp si-a schimbat numele Ii vom spune Carolina. Multumesc tuturor pentru urari si incurajari
pitica e bine, seamana tare bine cu Calin cand era bebe mic, doar ca e un pic mai delicata a avut 3800 gr (azi la iesire 3600), 51 cm, apgar 10. am nascut fara anestezie ca dupa prima doza am facut hipotensiune 7 cu 4 iar bebita tahicardie, asa ca nu s-a mai putut face inca o doza la momentul nasterii. a durut rau, iar eu cum sunt rea de durere am dat niste urlete de cred ca am trezit tot spitalul. insa am uitat deja am laptic, iar piscoata papa intr-una, de fapt nu face decat sa pape si sa doarma
calin a reactionat bine, a mangaiat-o pe manuta si pe nasuc si a zis ca e frumoasa fetita sper sa urc niste poze diseara.

Mami de Calin (8 mai 2007) si Carolina (24 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Arcadia, sa va traiasca, sa fie sanatoasa si sa aiba parte de multe impliniri in viata!
Michelle, iti urez din nou multa sanatate si tie, si piticului si sa aiba parte de tot ce e mai bun!



Alina si Mara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Arcadia sa va traiasca si sa fie sanatoasa si papacioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Arcadia abia astept sa vad pozele cu printesa CAROLINA si sa ne spui povestea cum de s-a transformat in IOANA

Deci ma declar aproape multumita pentru ce am luat de MOSI: 2 puzzle-uri- mama si puiii, a cui este casa,ceva dulciuri(ma gandesc sa-i dau doar un singur puzzel)..........si pentru celalalt mos un trenulet cu sine de lemn,o tusa de scule(ideea OANEI),mai multe ornamente de brad.............si restul de la bunci.mi se pare suficient mai ales ca pe 27 decembrie vine SF,STEFAN si mai primeste si atunci cadouri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

haha ce ma bucur ioana bravo pt cumparaturi !

io evident ca am exagerat cu lista de cadouri pt craciun, tocmai ce-am mai trimis o comanda la amazon ... i-am luat o tona de creioane... mi-am luat 2 carti si atat. oricum nu ii dau tot acum, pastrez si pt ziua ei :))) idea e ca n-am luat chestii scumpe, dar MULTE si marunte...

in alta ordine de idei, fiica-mea e mucioasa. iar . azi am inceput dexa cu adrenalina si ser dupa o repriza de behaieli si sunat pediatra disprata. eu oricum disper repede cand e vb de S... am dus-o 6 zile asa, cu muci razleti si atat, dar azi a inceput sa behaie, tusea necunoscut pt mine pana acum asa ca am suant pediatra si cum noi ne consultam via telefon (din G, america, etc) mi-a zis ca suna a laringita si mi-a dat ce sa-i dau. acum doarme fff linisitita, nu tuseste, nu nimic. si mucii sunt tot razleti, numai ca ii curg pana sub barbie...

va las, m-apuc sa strang IAR toate sinele si trenuletele, asta e noua noastra pasiune, rade copios la trenulete.


ahhhh, si a zis OU azi, si face ca maimuta, "uuuuaaaa". eu am invatat-o:

noapte buna !

Mergi la inceput