Puiuti de Randunici 2008!! (335)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

ne-am adunat si noi de pe drumuri...
va multumesc,olgu, naty...lasand modestia de-o parte, aveti dreptate despre iub, nu avem cum sa nu fim indragostiti amandoi de el!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Intrasem pregatita de scrisorica.Citesc mesajul lui Simo,izbucnesc in lacrimi,citeste si Dan,se lasa tacerea,vad si filmuletul cu Muff(ca il sarisem)..si-mi pierd tot elanul..Poate ma intorc mai tarziu,daca nu,maine la pranz.

Simo

Va randunici!



Ela,mami de sufletel blond!!
Mihai creste!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Olgutzika - e un inceput si cititul pe buda.. Eu am reinceput sa lecturez, mai intai noaptea, cand satula sa ma trezesc de 6 ori (de 2 ori pt cel "mare" si restul pt pici), renuntam de tot sa ma asez inapoi in pat si citeam. Si nu oriunde, ci singura in bucatarie, sau la baie..sa nuu deranjez cu lumina somnul celorlalti. Oricum ma durea capul de la atatea treziri si oboseala. Macar citind..stiam de ce...Acum ma mai trezesc de 2 ori pt Robi. Si tot imi e greu sa adorm din nou. In vacante sunt devoratoare. In viata de zi cu zi, am grija sa ajung macar sa fac sport...cititul doar raaar.

Ursuleata - am copiii frumosi. Puii de randunici nici nu pot fi altfel, nu?

Bubu - sa ma scuturi si alte poze n-am. Cand stateam mai mult acasa le faceam poze si daca strambau din nas diferit...acum doar cand iesim impreuna sa7u cand sunt ocazii.

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

up-date Mufa:
-azi a ascultat 'n' cantece de-ale lu' Steve americanu' si GummyBear, a aplaudat si a ras cu aia acolo!intra in randul lumii
-de cateva zile, leaga 2 cuvinte, prima lui expresie: "aaa, maaaa!!!" aka 'haaai, maaah...'
- vocabularul s-a imbogatit considerabil, azi exersa 'pllrrrraiae' aka 'palarie'
-ne intelegem si noi mai bine, mai omeneste, incepe sa inteleaga cate ceva din lb romana, cand are chef, normal...stie ca dupa ce bea apa, trebuie sa puna pe masa cana, sa n-o mai verse pe jos, imi aduce telecomanda/cartea/etc dac a il rog, mai da si mana in mers, din cand in cand, siiii, IN SFARSIT, ma striga si pe mine prin casa' maaamaaa'...daca pe ta-su il striga disperat, cum ati vazut, pe mine ma baga in seama doar cu pupici, luat in brate, mangaiat, insa nu mi se adresa, acum ma simt si eu mai bine
..mai aveam de zis, dar a venit sa ma ia in pat
una doar: zoze

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:




Wow, ce frumosi sunteti, amandoi . sa-ti fie de ine tunsoarea

Vlad
Mami de ursulet
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Zoze,chiar ca ai un Scumpic de Baietel.Iar tu arati tare,tare bine cu noua frizura!
Maaai,nu am vrut sa te fac sa plangi.
Mie mi-e ciuda de multe ori pe mine ca nu vad ce copil deosebit am.Si stau cu gura pe el toata ziua...off,off

Azi Sam a fost la bunici si cand a venit ne-a povestit-ajutat de Buni-ca a fost la lac,a trecut Podu si a dat papa la pacici-pasarici!Si Bunicul i-a povestit Praslea cel frumos si merele de aur iar el a fost incantat de HOTI,si toata seara numai hoti mi-a zis.
M-a terminat cu cartile Disney,nu imi pare deloc rau ca ma trezeam la 5 dimineata sa le iau.Preferata lui este Babi-bambi.si ma tot pune sa i-o citesc de ma doare gura

Simo cu ,mami de DAVIDsi de SAM




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Zozelici, m-ai topit cu ochii vostri albastri Ai tai ca ai tai...dar ai lui Mihai

Luny, ce scump e Mufu!

Stef zice foarte bine "da" si "nu", spune exact cand vrea sau nu vrea un lucru, e un dulce! Da zice clar, dar nu spune tz si da din cap, e mortal, o sa-l filmez! Azi a zis "ne" in loc de nu
Si stie ca pe mine ma cheama Ona, pe tati Cata, pe Vlad Dadu, de la Vladu

Simo, chiar ai scris frumos si David e un dulce ca e asa!
S-au jucat si ai mei frumos in seara asta si au ras impreuna, se alearga pe hol si apoi se arunca la mine in brate pe rand si rad cu gura pana la urechi. Si Vlad il invata cum sa faca, mor de dragul lor! Deci se mai joaca si impreuna , dar nu cu jucarii, hi, hi!

Gata, fug la un film, pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

este ora 5:30, sunt treaza de jumate de ora. Deja a mancat doua custard-uri, o banana si acum e calare pe o cutie de stafide....il scot in drum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Zoze parca e tot mai lung blondanetul cu ochi albastri! tare frumoasa esti mamicule!

Simo asa frumos ai zis de David .. sa fie mereu asa iubitor!
Luny bv Mufarinului! bine ca au avut efect si melodiile americanesti ..




Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput