Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

Buna dimineata fetelor, am reusit sa ajungem si noi la zi.

SELINA eu cred ca bebe este foarte bine si ca problema cu aritmia se va rezolva de la sine odata cu dezvoltarea lui, te astept cu vesti bune.

BLUEKIDOO i-mi pare rau pentru tine ca a trebuit sa treci prin asa ceva si sincer sustin parerea fetelor de a gasi un medic care da consultatii la cabinet si nu in spital, dar oricum stai linistita ca ai timp sa iti gasesti dr potrivit.

BOBITA bine ai venit, sa ai o sarcina fara probleme.

noi suntem binisor, eu deja respir greu si obosesc foarte repede, am inceput sa-mi monitorizez tensiunea in fiecare zi, abia astept sa cumpar o comoda si pentru bebelina sa-i pun si ei lucrusoarele, am primit o gramada de lucruri de fetita de la sora mea si acum ziceam sa ma duc sa cumpar ce mai i-mi trebuie.
eu abia astept sa-i vad mocuta, ma mai gandesc cateodata daca s-a gresit la eco, cred ca as fi dezamagita, mai ales de faptul ca te obisnuiesti cu ideea.
in rest noi iesim foarte mult pe afara, piticul m-a solicita destul de mult si mi-as dori sa stau mai mult de vorba cu voi dar nu stiu cum.

gata fug sa facem curat ca sa iesim afara, v-am pupat, o zi frumoasa.

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si 27+IOANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

DIn pacate programarile de la Albu nu se pot da altei persoane. Tocmai am fost sunata de o donsoara de la Alcosan pentru confirmarea programarii de maine. Cand am intrebat-o daca poate veni altcineva in locul meu mi-a raspuns taiat: NU. Motivul este de 2 bani dar ma rog, nu poate merge altcineva in locul meu la morfofetala. Nici nu imi trecea prin cap ca nu s-ar putea dar asta este......

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

21+ Maria Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui andra_s

Citat:
citat din mesajul lui castelanaC

Buna dimineata fetelor, burticilor.

Andra, nu te supara pe soacra ta, isi face doar datoria de mama sa va invete, eu una sunt de parere ca ei ca noi au fost, noi... nu.


castelana fericita 21+


castelana nu era vorba de soacra mea, ci a lui honeybaby. eu am niste socrii cu care ma mandresc, sunt oameni de nota 10 si niciodata nu s-au amestecat in ale noastre. mereu ne spun "cum stiti voi, cum credeti voi" si sa nu inelegeti ca nu se implica sau nu ii intereseaza, din contra, ne ajuta fff mult din toate punctele de vedere, dar soacra mea la randul ei a avut o scorpie de soacra si cred ca si-a impus sa nu fie asa niciodata, si a reusit

POZE

25+ - (Iustin???, Iannis???) Stefan
Viitori parinti, cei mai fericiti din lume, asteptandu-l pe micul nazdravan!!!






Scuze,
mea culpa...
ma bucur ca ai soacra buna, ajuta enorm!


castelana fericita 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Neata !

Vio- eu am gasit sosetele mici-mici pt nou nasccut, dar sotul a ales unele un pic mai mari pt ca i-au placut culorile mai mult.
Antiderapante de la o luna sunt chiar tari.

Eu ma tot laud pe aici ca balotez nuga si voi acum spuneti ca e din albus crud ??. Ma duc sa citesc eticheta de apa plata, poate e si aia cu te mire ce.

Selina- stiu cum e sa fi singur acasa si sa nu ai cui sa te plangi. Bebe mic o sa fie bine, atat cat e ceva care se poate repara se repara

Atb- sorry, am incurcat nick-urile.

bluekidoo- ce valoare ti-a iesit mare la TT ? Intreb din curiozitate. Ma bucur ca ai gasit alt doctor

Anca- nu cred ca citricele fac rau. Si eu am avut perioade cand mancam o gramada de mandarile si clementine, tot cam ca tine. Acum vad ca mi-a trecut.









Denisa, 21 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Neatza si de la mine!

Am si eu 2 intrebari:
- eu am 2 programari la morfo de trim II, una la 22 sapt si un pic, cealalta la dr Albu - la 23 sapt fara o zi.
A mai facut cineva la 23 saptamani? Nu e prea tarziu, nu? Ca tot vad pe aici ca se duce lumea la morfo, si chiar daca stiu ca sunt pe la coada si oricum la mine e prea devreme, vad ca voi va duceti pe la 21-22 sapt.

- stiu ca n-avem voie branzaturi nepasteurizate, insa daca sunt folosite in mancare (adica bag branza brie 1h la cuptor) ramane interdictia? ma gandesc ca daca sunt tratate termic nu mai e o problema. Ma gandeam ca poate voi stiti...

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Castelana, o placere sa-si inceapa omul ziua citindu-te! Partea aia din mesajul tau care arata a versuri albe - o adevarata minune! Ar fi dragut sa i-o transcrii si sotului tau, mamei tale etc, ca e terapeutica de-a dreptul! Lumea ar fi tare urita fara oameni care stiu sa guste viata fara sa fie lacomi, sa fie curajosi si increzatori in ziua de miine si sa-si imaparta bucuriile cu ceilalti... Tu asa sa-ti cresti copiii, sa va inmultiti pe Pamint... Ella, si tu la fel, draga mea!

Dayanara, ia treci si tu la ciufuleala, ca meriti! Pai eu cred ca nu la ecografii de urgenta trbuie sa mergi tu, ci la doctori care te repara la mansarda! Sa stii ca ai toate semnele de deranjament acolo sus: 1. ne freci ridichea citeva saptamini ca nu pui poze ca esti grasa etc... si dupa aia postezi o poza de Cindy Crowford insarcinata si infloritoare, cu brate si picoare suple, totul bine, si in plus o burtica frumoasa! 2. cum sa nu zici mamei, fata draga? Tu crezi ca o sa-i fie bine daca afla brusc ca tu mai ai un copil, fara sa stie ca ai fost insarcinata? Pai eu in locul ei abia asa as lesina! Si ce-i cu prostia asta, ca ti-e teama ca n-o sa fie bine? Pai ai trecut de jumatatea sarcinii, gata, ce mai astepti sa se intimple inafara de dureri de sale, insomnii, gaze etc? Of, ce urecheala ti-as mai trage eu daca te-as prinde acum, sa ti se aseze mintile inapoi in cap cum au fost !

Eu am cam intepenit de ieri la git - am git de lup, azi-noapte mi-am ridicat capul cu miinile cind a trebuit sa ma intorc de pe o parte pe alta. Asa ca azi mai zac un pic in pat, ca pot raspunde si asa la emailuri :)i, ca sa linistesc fetele care zic ca au multe kg: eu am 97, dragelor :)) ... si nu ma pling! E adevarat, si am 180 cm, dar tot obeza se cheama ca sint... si, de cite ori ma supar si sint deprimata (barbatul asta al meu e tare uricios cu mine sarcina asta, e si el vesnic stresat si incordat cu ale lui sau.. nu stiu de ce, dar pare ca nu-i pasa deloc d emine, numai de copii - bun si asta!!), pac, iar bag o ciocolata si patiserie frantuzeasca ca sa ma binedispun... In fine, una peste alta sint bine, au oamenii pe lumea asta probleme cu adevarat grave, l-as minia pe DD sa ma pling eu ca viata e grea

23+ cu

mami de vladimir (4 ani, bun si dragastos)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Citat:
citat din mesajul lui vladimirescu

Dayanara ne freci ridichea citeva saptamini ca nu pui poze ca esti grasa etc... si dupa aia postezi o poza de Cindy Crowford insarcinata si infloritoare, cu brate si picoare suple, totul bine, si in plus o burtica frumoasa!


Ai fost chiar tare...

Dayanara - si eu zic ca are dreptate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Liliana- aia de la telefon pe mine ma uimeste cu prostia ei.
Eu cred ca daca se duce altcineva in locul tau si gata nu are ce sa faca. Chiar nu inteleg logica.

Castelana- socra nu e rea, doar ca nu o mai ajuta creierul. Uita mancare pe foc, apa data drumul la baie, limina aprinsa, vine intreba aveti Cola ca am tensiunea mica. Nu avem pepsi. Vreti ?? A, nu eu veeu cola. Peste 10 minute iar, Aveti cola ca am tensiunea mica..... si tot asa.
Tot ce mai tine minte din medicina sunt antibioticele si ia la orice si daca are nasul putin infundat.
Intenstiile ei nu sunt rele , domane fereste, doar ca in perioada asta imi pierd rabadarea foarte repede si nu aveam chef sa-mi repede cineva ceva de 10 ori iar eu sa-i explic cum e defapt . Intelege ce-i explic numai ca uita la fel de repede si o luam de la capat



Denisa, 21 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Andira- daca e preparata termic branza e buna. Si eu folosesc branza de la bunica la placinta, carfoti frantuzesti, budinci, sufleuri.

Trebuie sa renunt la cafea ca-mi bate inima ca la nebuni azi.

Denisa, 21 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loriangi spune:

buna fetele,
am reusit in sfarsit sa termin de citit toate capitolele...ce harnicute sunteti , nu pot tine pasul deloc cu voi...
ma bucur ca sunte-ti bine ...
eu una nu ma simt deloc bine, toata noaptea nu am dormit , m-a durut capul ingrozitor...saptamana trecuta am racit si cred ca a deranjat si pacatoasa de sinuzita si nu mai pot nu pot lua nimic, am facut inhalatii cu ceai, cu sare ..dar tot degeaba..chiar nu stiu ce sa fac...am vorbit cu med de familie si cica pot sa iau un paracetamol, dar doar jum de pastila care nu ma ajuta deloc...de mancat nu prea pot sa mananc nu stiu probabil si de la durerea de cap care nu cedeaza deloc..si ca sa ma refer la subiectul cu kg...eu am aceeasi greutate dinainte de a ramane insarcinata48kg(la 1,60inaltime)..adica primele luni am slabit vreo 3-4 kg pe care le-am pus la locdar asa a fost si la prima sarcina , nu am luat decat vreo 13 kg cu tot ce slabisem in primele luni

[http://www.xoopit.com/s/20zlj4u46a8ry54w3naj Mami & Iarinutzu si inca un bebe .......pe drum...

Mergi la inceput