*** Colectia aniversara de toamna-iarna 2005 (254)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

nu stiu ce sa fac cu ziua lui nic. ca nema bani. ceva vreau sa-i fac, dar nu stiu ce si din ce. exista varianta cu putini copii la loc de joaca si varianta cu putini copii acasa. hmm, sa vad.

apropos de ziua copilului, nic s-a uitat cu mine la pozele lui vlad si ale lui rachel.
nic: de-abia astept sa vina si ziua mea sa mananc un tort asaaaa de mare, tot il mananc!
eu: mami, dar la invitati nu dai?
nic: ba da, le dau si lor, dar lor le dau fructele ca au vitamine si o sa creasca mari!:)) (nota: lui nu-i plac fructele si are placa mea inregistrata pe neuroni:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ziua amaliei acum: ce tare e poza cu printesa menajera:) super. imi trebuie si mie niste masti de calorifer exact ca alea de la alinus de-acasa. vad un tobogan din lemn la ziua amaliei? foarte dragut! ce nebunie a iesit la deschis de cadouri.

ziua andreei: hai mai coralia ca m-ai speriat, ai pus albumele in continuare si am dat de la poza de la ziua fetei la alta poza de la craciunul trecut si m-am speriat, am zis ca ai tuns fata de ziua ei!!:)) frate-sau mai are putin si-o ajunge, sa-ti traiasca amandoi!

ziua ilincai: ce frumoasa s-a facut si ilincutza. aveti patut ca al nostru numai ca noi avem alb.

frumoase pozele din apuseni, toate mi-au placut, lavi. avem tara superba. adica ce-a ramas afara din orase si nedefrisat.

ina, cartea The secret e de o mie de ori mai buna decat filmul (care si el este bun). mi-am luat-o in 2007 din berlin ca in ro nu se gasea. acum e si la noi, tradusa chiar. eu am cumparat si exemplare de facut cadou:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

din intelepciunea zilei de azi, 24.11.2009

"vacutza nu-i racita ca ea mananca fan, ca si calul. de-aia sunt sanatosi si eu nu sunt!"

"tom e prietenos [cu jerry]"
eu: nu, mami, n-ai vazut ca-l tot alearga. vrea sa-l manance
nic:"nu, mami, el e prietenul lui, doar se joaca si glumeste, n-o mai lua asa in serios" (emoticoane stupefiate...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Cu intarziere, dar din suflet: La Multi Ani cat mai fericiti si mai incarcati de frumos si lin pentru Rachel!!! Am felicitat-o si ieri, de ziua ei, dar in afara forumului. Ina, sa-ti traiasca printesa!

Anda, mie imi plac de mor replicile lui Nic Precum si comentariile tale la poze Abia astept sa dau send, dup-aia intru in contul comun sa vad si eu pozele.

Lavi, ma bucur ca sunteti bine cu totii.
Roxi, Lexi cum mai e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

multumesc fetelor pentru gandurile bune

meemsy , saru mana ca te-ai gandit la noi, ieri nu a mai facut febra ca azi sa zaca din nou si cam toata ziua a fost subfebrila a urcat pana la 38,5, maine ne prezentam la medic. daca nu apar bubele maine inseamna ca are gripaaaa.(vedem maine ce-o fi!)
Sa va zic ca de dimineata a icneput si matei cu mucii???





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Citat:
si... ina, sa-ti traiasca pitica!! ce rau imi pare ca nu mai am arhiva de mess de-acum 2 ani... "pai... am contractii, la 5 min, imi fac unghiile si ma duc sa nasc!" asta tot o tin minte!

Cristina am vazut ca ultimul mesaj era al tau si chiar mi-am adus aminte de noaptea de acum 4 ani. ce frumos!
superba noua fata a colectiei, asa de drag mi-e sa vad transformarile copiilor nostri in ani, oh, ce natafleata am fost ca nu am pus pozele lui rachie pe public, acum regret.

Of Roxiutz, sper ca se simt mai bine astazi Alexia si scumpul Matei.

Coralina esti o draguta.

Succes si spor la treaba tuturor participantelor la concurs! eu sint suportera voastra inversunata, tin cu toate!

Citat:
Ina, - inca mai rememorezi momentul intalnirii cu Rachel?

Maria si Feli, sint cele mai importante "intilniri si surprize " din viata mea.
Deseori imi aduc aminte de perioada petrecuta dupa nasterea lui Bobby in spital , cit era de slabut , pricajit, cu manutele vinetii de la perfuzii, si atunci ii sopteam mereu " o sa te ia mama acasa, o sa te hranesc, o sa dormi, o sa am grija de tine zi si noapte si o sa fii un grasunel , o sa fii sanatos, trecem noi si peste hopul asta" si uneori, cind il string in brate, o fac cu atita patima, de parca ar fi ultima data. Il privesc fericita cit de grasun , pufosel, sanatos si vesel este si imi trec toate supararile.

Lavi, ma bucur ca ii este bine Nataliciului.

Cuscra Anda, aoleu, doua saptamani de stat acasa? bietul copil, alea de la gradi sint cam paranoice!
Multam ' de complimente, lungimea parului a fost aceiasi in ultimii ani, dar l-am purtat la spate, este si mai practic si-mi sta mai bine fiindca am fata mica si par prea mult. coafeza mi l-a facut cu intinzatorul de par de data aceasta, de-aia pare lung. suvite, ehe, nu am timp de pierdut la coafor atit de mult, mi-a dat niste suvite care se prind prin par ( shhhh, secretul nostru).

tare intelept Nik cu pildele lui de om batrin.

Citat:
ina, cartea The secret e de o mie de ori mai buna decat filmul (care si el este bun). mi-am luat-o in 2007 din berlin ca in ro nu se gasea. acum e si la noi, tradusa chiar. eu am cumparat si exemplare de facut cadou:)

te-a ajutat cu ceva cartea, ai urmat sfaturile de acolo, ti-a schimbat (cartea) viata intr-un fel sau altul?

Ma gandeam, mai toate fetitele vor sa fie printese la varsta asta, baieteii sint mai modesti, nu cer atitea, ele vor rochite cu volane, fundite, coronite, petrecere mare, tort de nu stiu ce culoare, de mici vor, au pretentii
by the way, am fost putin suparata cind am vazut culoarea torturilor lui rachie, tipa de la cofetaria respectiva le face foarte bune la gust, dar le impopotoneaza cu fel de fel de paiete, flori si culori de n-spe nuante, desi eu ii spusesem ca vreau ceva simplutz. ea mi-a replicat " lasati, ca stiu eu, ceva ca ptr o printesa! " si o fi avut in gand ca pentru o printesa-tiganca, de-aia cu zorzoane multe . nu ca nu i-ar place fiica-mii, ca-i place sa se impopotoneze, zici ca si-a facut trainingu' la casa de moda tiganeasca .

o zi buna tuturor!






Life is not the way it's supposed to be... It's the way it is.
The way we cope with it, is what makes the difference.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Inainte de o noua zi de munca:

Anda super-super comentariile lui Nic, are dreptate cu Tom si Jerry! De unde se vede ca cei mici pricep mai bine desenele decat noi. Unde noi vedem violenta ei vad joaca.

Aerosolii: nu-ti dau rezultate spactaculoase imediate, (ca mai toate tratamentele naturiste de fapt). Trebuie sa-i faci cateva zile bune cu constiinciozitate de 3 ori pe zi.

Efect similar il are salina, testat si cu Noki. Te duci cu copiii tusind dupa o viroza (tusea aia care nu se mai termina), stai vreo 2h in salina, pe acolo parca mai tusesc un pic si dupa 3 zile iti dai seama ca n-au mai tusit de la excursie. Din pacate la Slanic e inchis si e disponibil doar un tunel. Oare cat se face pana la Praid?

Casa lui bb_alinus e una din casele mele preferate de pe forum.

Roxi of, sanatate multa Alexiei! Si voi , tot din boala in boala toamna asta.

Ina super pozele, parca Rachel si Bobita seamana mai mult unul cu altul decat cu tine. Probabil seamana amandoi cu George. Sunt niste frumosi si dulci amandoi, cu un plus la frumusete pt Rachel si un plus la dulcenie pentru Bobby.

Despre impopotonare si cochetarie ce sa mai zic cu ale mele mandre .

Anda cam asa, frumoasa tara noastra pe unde mai e naturala si salbatica. Erau multi turisti straini prin Apuseni dar mi-a fost foarte rusine referitor la absenta toaletelor si mizeria celor existente, la prezenta gunoaielor pe marginea drumului, la turistii autohtoni care isi iau cortul, masina si pleaca dar gunoiul il lasa amintire, mai ales dupa ce am fost la munte in alta tara unde erau si mai multi turisti de toate neamurile Europei(Slovenia).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Neatza,

Am dus domnisoara la gradi...era cam suparata ca ieri nu a venit baiatul cu care fac dansuri..si spera sa vina azi...parca numai dansuri si poezii are in cap .oricum e pe zi ce trece tot mai intelegatoare...Doamne sa ramana asa ma inteleg cu ea ca cu un adult...si seara cand suntem toti acasa se mai joaca si cu bebele si imi da niste replici de nu stiu ce si cum sa/i mai raspund.
Ina mortala faza cu "casa de moda tiganeasca"...exact asa e si Andreea cu cat sclipeste mai mult cu atat e mai frumos...pana si sosetutele ar trebui sa aiba ceva sclipici ca sa le poarte cu placere
Anda ai dreptate..am mai incurcat pozele prin albume,ar trebui sa fac ordine pe acolo ca le-am facut in graba mare.

Ieri am fost cu bebele la vaccin..nici nu a simtit cand i l-a dat..dar apoi maraiala la greu toata yiua..i s-a inrosit locul si tot in comprese l-am tinut.febra pana acum nu a facut ...dar mai avem de asteptat 2 zile .la masuratori sta asa: 8,750 kg si 72 de cm.Faza cea mai tare a fost cand l-a luat dr. in brate sa-l puna pe cantar...il ridica si zice..mai baietel esti greut..sa zicem in jur de 8,600 sau 8,700...eu am ramas masca de unde atata precizie...si chiar atat a aratat cantarul

Tot ieri i-am luat domnisoarei cadoul de mos Craciun..adica laptop printesa disney..acum trebuie sa.l ascund prin casa bine de tot sa nu-l gaseasca...Azi de dimineatza imi spunea ca nu pot vorbi totusi cu mos Nicolae sa-i aduca laptopul ca vine mai repede decat Mos Craciun

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

anda, apropo de pozele lui vlad......... prima poza, cea cu sacoul, este facuta dupa indelungi insistente... a plans de-a lesinat ca nu vrea sacou, ca vrem sa arate urat in poza, etc... de-aia e si serios, e suparat. iar poza i-am facut-o asa pt ca bunica-su ii pune in rama, in fiecare an de cand s-a nascut, cate o poza aniversara. si trebuie ca poza sa indeplineasca un minim de conditii sa fie doar cu copilul, prim plan, musai dimineata, evident sa fie facuta obligatoriu de ziua lui, etc cam asta e povestea pozei..... mai apoi s-a schimbat de urgenta cu bluza cu thomas...

oricum, credeam ca doar fetitele au fitze legate de vestimentatie, dar vad ca nu... se supara daca ceva nu ii vine bine, si plange cand i se pare ca arata urat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Salutare si de la noi!

Ina La Multi Ani Rachelinei ....si aici:))

Roxiut sanatate multa fetelor, cum mai sunteti azi?

Missa e bolnava, asa ca ieri nu a fost la scoala, am lasat-o jumate de zi cu fata de la curatenie ( o adorabila, missa foarte incantata de ea), jumate de zi mi-am luat eu liber. Azi eram oricum libera si vad ca doarme inca...
Acuma nu stiu ce are, cred ca otita, insa fara pic de febra, acum 2 nopti a avut dureri la o ureche cam jumate de noapte dupa care s-a calmat si a dormit ok. Ieri toata ziua s-a jucat acasa si ne zicea cand o intrebam daca o doare urechea: ma doare cand pun mana ( si ne arata doar o parte din lobul urechii). Am sunat dr care mi-a vorbit ca naiba, cred ca il deranjasem, si mi-a zis sa vin de dimineatza pana in 9 . Or e 10 si missa doarme inca, a dormit neintoarsa toata noaptea....

Anda despre party lui Nic, poate cu putini copii, acasa, un party cu tema pirat:)) Eu cred ca la anu voi face restrans, poate acasa. Am o prietena care a instaurat o traditie in casa: cati ani face copilul ( are 3) atatia copii are dreptul sa invite: so la 4 ani, 4 copii. Si m-am convins, missa a facut o lista lunga, lunga ( 15 copii), i-am invitat si tot cu cele 3 prietene s-a jucat cel mai mult.
Bestial Nic cu replicile lui!

Lavi deci iti place casa mea? Sa stii ca nu e practica deloc, camerele sunt mici si naspa dispuse, doar livingul si gradina ce imi plac. De altfel proiectul de care vorbeam ca sunt implicata acum e legat de casa, nu spun mai multe acum



Mergi la inceput