*** Colectia aniversara de toamna-iarna 2005 (254)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

da feli, si eu stiu la fel, ca-s recomandari. din pacate isteria asta vad ca se amplifica.

azi m-am dus tinta la clasa sa iau fetele. se ia ingrijitoarea de mine... ca de ce n-am stat in holul mare, sa le strig de-acolo. (cale de vreo 6m + toata sala de clasa, ca jucariile sunt in spate) ei nu zau?! >ce, nu stiam ca n-am voie?
>puneti sonerie, sa va chem, ca nu-s animal sa behai de pe culoar.

sa mai descriu ce fata avea?

maine duc eu fetele de dimineata... si o sa am placerea s-o revad pe asistenta, n-am vazut-o de vineri dimineata, cand i-am zis ca-i las copiii la usa. no, hai sa vedem maine ce ne asteapta.

se pare ca ma plictisesc ingrozitor acasa daca fac o pasiune din a le chinui pe "duoamne"... nu? si, daca eu stau acasa, ar trebui sa-mi pun masca, sa nu iau virusi de la gradi, nu? si apoi o pup pe fi-mea, si ne pupam pana ne albim, ca asa ne place noua. sunt sigura ca, daca ii intalneste ea peste zi, mi-i da si mie...

Cristina
www.talentedenazdravani.ro" target="_blank">Talente... de Nazdravani
- mai mult sau mai putin talentati, dar cu foarte multa vointa.
Īncercam sa īnvatam de mici ca este mai important sa participi la o competitie, decāt sa cāstigi.
Naz si Ani: Povesti din dulapul cu rechizite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

zi neagra. da, am muncit pana la ora 21, dar nu d'aia...
nichita a folosit un cuvant urat la adresa mea. primul cuvant urat urat. a stiut ca-i urat fiindca l-a zis in soapta.
- mami, am voie sa ma joc cu samponul tau? (adica sa puna apa in el)
nu, mami
moment in care mi se pare ca aud ca prin vis, in spatele meu, in soapta :"ne-sim-ti-to"
dupa morala cuvenita ca e un cuv urat etc, dupa ce mi-a promis ca nu-l mai zice, l-am intrebat de unde l-a auzit.
"de la un baietel care sta pe partea cealalta a casei noastre, cand eram azi in curte cu tataie"...
e vorba de copii de infractori, ei insisi infractorii de maine ai tarii. copiii aceia sunt rromi si de varste apropiate cu nichita
cateodata doresc sa invie antonescu sa faca ce incepuse sa faca cu tiganii. stim noi ce, Doamne iarta-ma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

anda, vecini de genul asta avem noi la tara... si copiii mei s-au apucat sa le strige tigani peste gard... a tras mama o cearta cu vecina, ca ea i-ar fi pus...
e drept ca nu i-a pus, da' si cand ii ziceam sa foloseasca expresii mai europene, ca buretii astia mici memoreaza tot, nu m-a inteles.

si juma de vacanta si-au petrecut-o in curte, nu pe ulita...

Cristina
www.talentedenazdravani.ro" target="_blank">Talente... de Nazdravani
- mai mult sau mai putin talentati, dar cu foarte multa vointa.
Īncercam sa īnvatam de mici ca este mai important sa participi la o competitie, decāt sa cāstigi.
Naz si Ani: Povesti din dulapul cu rechizite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Multumiri pentru mesaje si urarile frumoase!
v-am spus vreodata ca/cit va iubesc?

Alinusa super petrecerea voastra, voie buna cit cuprinde, missa o dulceata!

si si vecinelor mele de continent

Erika, la multi ani, asa cum ti-a fost primul an - si toata lumea te-a inconjurat cu dragoste si atentie- asa sa-ti fie toata viata, sa te bucuri de sanatate, noroc si fericire
Mimi sa-ti traiasca fetele!

sint frinta de oboseala, fug la culcutza.

am trimis poze in ct comun.

pupicei o mie!



Life is not the way it's supposed to be... It's the way it is.
The way we cope with it, is what makes the difference.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Restanta de ieri, scuzati:

La multi ani Erica dulce si scumpica! Sa cresti mare-mare ca sora ta, si apoi si mai mare, sa fii vesela si sanatoasa si sa umpli casa de bucurie!

In sfarsit sunem toata familia bine, sanatosi, Doamne ajuta!

Roxi e bine Nati, multumesc de intrebare! Sanatate Alexiei si sarcina usoara surorii tale. Eu am avut sangerari in primul trimestru la ambele sarcini, n-am luat niciun tratament si rezultatul se pare ca a fost bun.

Anda din pacate de acord cu tine.
Poti zice ca 10-20% din populatia tiganeasca adulta lucreaza munca cinstita si legala, restul...

Noki, Ina din diverse motive.

Serbare la gradi la noi va fi pe 11, moment in care se ia si vacanta. Nati are rol de Floare de gheata si 4 versuri de spus. A zis ca au dat roluri scurte la toti copiii. Nu m-am edificat daca e cu sau fara parinti, la ultima discutie era vorba de "cu".

Eu mereu rememorez nasterea fetelor de ziua lor, incep cu 1-2 zile inainte

In week-endul de boleala m-am uitat si eu la televizor si am vazut reclama la Barni, acu' am aflat si eu ce inseamna. Cand v-am intrebat pe forum (ca ziceati ca dati asa ceva copiilor) niciuna nu mi-ati raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Wow, chiar a trecut deja un an??? La multi ani, Erika!!! Sa cresti mare si sanatoasa alaturi de familia ta frumoasa Mimmi, sa va traiasca papusica - am vazut-o in pozele de la aniversarea Sahrei, cred - tare scumpa mai e .

Offf, Lavi, eu una m-am simtit datoare sa-l desconspir pe Barni, dar am tot uitat . Dupa cum as mai avea muuuulte de raspuns pe-aici si niciodata nu apuc Nu mai vorbesc de extins subiectele pe care le atingeti voi, unele ar merita extinse, dar pana ma trezesc eu la calculator...

Feli, thx

Si noi luam vacanta din 15 dec. Adica se inchide gradinita. Pana in ian. Iar in 30 nov iarasi e liber. Cel putin astea erau directivele de ieri, ne spunea educatoarea ca sapt. trecuta in fiecare zi a venit alta hartie, cu alte indicatii .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Salutare :)
la multi ani,
Tuturor tero
Ili de Feli
TziTzi de Miha!
Rachelina - Bombolina - exPufoshina!
si tuturor celor pe care i-am ratat!

Cuscrella, bine ai inviat!

Concurs: Mai, fiti serioase, casele sin link sunt super-profi, noi facem ecva ca sa ne distram! Alea sunt orientative si lucrate in fotoshop


io nu ma pang de lipsa de idei, ci de prea multe uidei, o sa iasa satu meu precum bucurestiu'. deci pana acum am:
lipsa de unitate in proiect
proportii total aiurea
Dar o sa iasa:) mai ales ca pe 30 sunt libera


c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, margelute si chestiute

MARGELUTE NOI_NOUTE DE TOAMNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello la pranz!

Lavi- deci sunteti pe linia de plutire cu totii! Yuhuuu!

Corapino- si io-s libera de Sf. Andrei. Ce fain ca ai atat de multe idei!

Anda77- horror cu tiganii. Si eu sunt fana mare a lui Hitler si a lu' nea Antonescu din acest punct de vedere! Maaare bandit Nic de data asta!

Io-s plina de spume ca am fost la ASE unde trebuia sa-mi sustin un proiect si bineinteles ca lalaitii de colegi de dinaintea mea s-au labartzat pe o ora intreaga, asa ca nu am mai apucat sa-l sustin. Se reporteaza pe data viitoare stresul, deci.


Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

am oprit alte medicamente si ne-am apucat de aerosoli si peritol seara. mie aerosolii nu-mi spun nimic, sincver sa va spun, am mai folosit si pe el si pe mine si mi-au parut frectie la picior de lemn. mai mult de gura asistentei de familie lavi si ca imi zise si mitza. se pare ca acum totusi suntem ceva mai bine. eu trebuie sa-l aduc la stadiul de niciun tusit, nici cat de mic, sporadic, slab etc. altfel, cum se ineaca , cum ma suna nebuna aia de la gradinita sa vin sa-l iau. deci trebuie sa-l repar la perfectiune! asta ma seaca, desigur...
sta de 2 sapt acasa....(emoticon praf)

cu satul si eu sunt la fel, prea multe idei. CRED CA IL FAC MUZEUL TARANULUI INTERNATIONAL IN PERIOADA de CRACIUN, HANUKKAH, RAMADAN ETC, ca sa explic planul arhitectonic varza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

lavi, 10% este mult.
noki, e super naspa cand stai cu emotii si la final se amana tot:(
corap, asa ne-ai zis si anul trecut si la final ne-ai spulberat cu felinarul ala de 'amatori", da, da stiu eu...smecherie..

ma uit la poze. am inceput cu ziua lui vlad. wooowww, in prima poza zici ca e clasa a 4-a si merge la premiere ca a participat la olimpiada. adica spun ca e dezvoltat fizic peste medie, fatza mai matura, imbracaminte casual-elegant, expresie intelectuala:)
tare tortul, corect!

eh, sa n-o mai recunosc pe nora-mea la salon, asa machiata, coafata si manechiurata. foarte realista pictura la bobitza, a facut-o bine. ce haios e baietelul pufos vopsit spiderman:))
hopaaa, cuscra, complimente pt coafura. lungimea e putin mai mult decat cu ce ne-ai obisnuit si e bine, culoarea e super calda si misto si vad ceva suvite la fel de calde? fte frumos, iti sta bine!

Mergi la inceput