Gravidute si mamici de Timisoara (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxyn

Noi azi am facut vaccinul de un an. Cred ca il doare piciorusul pe Vladut. Maraia si imi arata piciorul...

Lagat de donatie, Lucia, te voi suna. Poti sa-mi spui care e data limita?

mamica de Vladut





ma bucur ca poti contribui!
pana duminica strang banii/cadourile.....
am adunat si pt mamica care a nascut si locuieste la cort cate ceva, le am acasa si le trimit sapt viitoare prin cineva...

pupic si mersi!
si la Vladut!

Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Dragi mamici, va rog sa va rupeti doar 1 minut din timpul vostru si sa ajutati organizatie non profit - EMA, printr-un simplu vot

EMA este o asociatie non profit, ce are ca obiect de activitate un serviciu de urgenta pentru situatiile extreme. EMA este organizata si sustinuta pe baza de voluntariat,si de donatii. Unul dintre cei care au donat acestui "organism " un autotvehicul de interventie este SMURD -ul. EMA a fost infiintata de un pasionat off-roader pentru a ajuta pe cei la care ambulantele normale nu pot ajunge, adica sate izolate, varf de munte.... ( mai multe informatii, aici http://www.fundatiaema.ro/Despre-E.M.A.html)

Puteti ajuta acest ONG sa castige (din partea guvernului Romaniei) echipament necesar, accesand urmatorul link, si votand doar prin transmiterea adresei de e-mail. Daca vreti sa ajutati si voi, accesati..

http://www.charitygift.ro/513/58/1/6/Fundatia%20E.M.A.-Emergency%20Medical%20Assistance

As vrea sa va ganditi ca, daca voua sau celor dragi voua vi se face rau sunati la 112 si o salvare poate ajunge la timp la voi, dar oamenii si copiii din zonele greu accesibile nu au nici o sansa la supravietuire... Asta este sansa lor!

Numai astazi se mai poate vota!! Va rog dati mai departe la cat mai multi cunoscuti!

Multumesc



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Nocom o sa voteze si fetele ca sunt sufletiste tare!!!
Fancy in legatura cu donatia eu duc mereu bani si cumpar si ceva cadouri la Asociatia pentru sprijinul copiilor sportivi in care sunt inscrisa demult(6 ani) lucrand la un liceu cu profil.Acolo am directionat si impozitul in fiecare an si donam toti banuti mereu cand e nevoie de bani pt sprijinul lor plecari in cantonamente concursuri etc.Daca reusesc sa cumpar ceva si pt copii pt care strangeti voi te sun in weekend desi nu promit ca ajung ca e sf Andrei mare sarbatoare la noi, multi musafiri etc

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_m spune:

vad ca vb de donatii ...eu as dori sa donez un carucior credeti ca poate fi folosit de cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fancy

Citat:
citat din mesajul lui Roxyn

Noi azi am facut vaccinul de un an. Cred ca il doare piciorusul pe Vladut. Maraia si imi arata piciorul...

Lagat de donatie, Lucia, te voi suna. Poti sa-mi spui care e data limita?

mamica de Vladut





ma bucur ca poti contribui!
pana duminica strang banii/cadourile.....
am adunat si pt mamica care a nascut si locuieste la cort cate ceva, le am acasa si le trimit sapt viitoare prin cineva...

pupic si mersi!
si la Vladut!

Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia


Lucia, pana duminica asta tre' s-ajung la tine? ca stateam linistita, intelesesem din pm ca strangi pana duminica viitoare

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze *** Poze *** Si iar poze

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Liliana, trimite un mail la: iacob_lian@yahoo.com si intreaba daca poate fi folosit caruciorul de mamica aceea care a a nascut si locuieste la cort.....poate are nevoie de el!

Strunfita, da, pana duminica asta....ideea este ca inainte de 6 decembrie (Mos Nicolae) sa fie cumparat/strans tot. Prietena mea care ma ajuta va veni la mine duminica (de aia strang pana duminica..) sa ia tot cu o masina iar in data de 1 decembrie merge sa cumpere ce e de cumparat si duce totul acolo....



Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Buna mamici si burtici!
Am si eu 2 problemutze cu zmeurica mea de 5 luni:
1. a 2-a otita la interval de 6 sapt. de la prima. Prima a fost la urechea stanga, acum la cea drepata cu secretie purulenta. Noi ne tratam la dr. malai, prima data am luat Belladonna, acum pulsatilla, am facut si exudat otic si a iesit un streptococ. Luam sumetrolim caci reiese din antibiograma ca e sensibil la el.
Am citit cap. trecut, la recomandarea Mihaelei si am vazut ca s-a mai confruntat o mamica cu otita. Picaturile din germania sunt bune si la otite medii purulente?
Miha imi ziceai de o ORL-ista buna de la Medlife, de dr. Petcu Bianca e vorba? vad ca numai ea apare la ORL.
2. si noi ne confruntam de luni bune cu o iritatie. Dr. malai zice ca de la pampers, foloseam premium care, am luat si Libero si la fel....ii trece doar cu Sudocrem, cel primit in maternitate, acum s-a terminat si nu stiuu unde sa-l gasesc.
Citeam la voi de un preparat din farmacie. sper sa ajung si eu prin centru sa-l cumpar. trebuie reteta?

si vorbeati de banii de CIC. eu am depus dosarul in 25 aug. la primarie, si nu am primit nimic. la inceputul lui nov. am mers la directie pe str. mercy si mi-au zis ca acum se ocupa de dosarele pe sept. si probabil voi primii banii in nov. sau decembrie.

Sper sa nu va suparati ca mai intru pe la voi, sper sa am si timp sa va citesc.
o zi buna sa aveti.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_m spune:

pentru iritatie nu e bun bpantene? eu pe acela il mai folosesc cand vad ceva suspect in rest am luat de la farmacie naturista crema pentru funduletul lui bebe si mai folosesc crema pe baza de galbenele ....
si cu indemnizatia ..daca eu am depus dosarul in noiembrie clar ca tocmai pe la anul vad banii asa-i ?
asta e speram sa ne descurcam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Giova, cu problema cu otita nu stiu sa iti zic...... poate te lamuresc fetele; si cred ca otovowen este fff bun si pt otite medii, fa rost de el in incearca-l....

cu iritatia...eu am avut pb cu fetita, rau de tot, cica tot de la Pampers....am mers la dr Golub si ne-am tratat, acum folosim crema de la farmacia din centru pt care nu trebuie reteta si e fff buna, imi place mult, e pe baza de balsam de peru si ceva vitamine; daca iritatia dureaza de ceva vreme, eu zic sa consulti un dermatolog, e mai bine...

cu banii de CIC...dureaza 3-4 luni pana ii primesti, cred ca in decembrie ii vei primi.

sanatate!

Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Giova de otita nu stiu ce sa iti zic ca noi nu am avut dar poat ear fi bine sa consulti si un ORL-ist.Eu am fost cu alte probleme cu Andrei la dr Smoc Boris la Hypocrate mi s-a parut tare ok.
Sudocrem gasesti la farmacii eu am luat ultima data de la farmacia Vlad de langa pompieri.
Indemnizatia tot asa am primit-o dupa 4 luni.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput