INSEMINARE 55

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns indi_77 spune:

calculatorul meu imi face figuri....sorry

5+ Doamne Ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indi_77 spune:

peta, eu am avut ovulatia in ziua 12 ....la 12 zile de la IA aveam beta 56 parca, ziua 14 - 245 si ziua 18 1209...


de ieri ma doare destul de tare burtica, e o durere ciudata, nu ca la menstruatie...si dureaza max 1 min...iau no-spa pentru asta si abia astept 30 nov cand merg la prima eco....trece extrem de greu timpul asta si cel mai greu e ca sotul nu prea vorbeste si nu povestesc decat cu voi...

el e moracanos acum, are si niste pb la serviciu si dr calare peste pupaza, ne-a spus pana la Craciun - no more

5+ Doamne Ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicolle88 spune:

toate fetele.
Viss, Sensibila multumesc de sfat, eu sincera sa fiu n-as intrerupe arefamul, dar cred ca am capatat o frumusete de candida si as vrea deseara sa pun crema vaginala Gynofort. Ce rost mai are sa ma chinui inca 2 zile daca simt eu ca nu e nimic. Si pe urma daca vin uratii, eu ce fac, ca nu mai pot sa pun crema? Off, in ce situatie ma aflu!!!. Pe de alta parte ma gandesc ca poate sunt eu nebuna si totusi e bebe acolo si nu e bine daca pun crema!!! ooooooffffff
pentru toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

indi - felicitari, superscoruri...
Nicolle88 - eu in locul tau as mai rezista un pic, mai astepata eventual pana maine si fa-ti un beta...maine ar fi Z13 de la IA, nu? eu asa zic sa faci, astepata pana maine rezultatul de la beta, si dupa aia intrerupe progesteronul, ca altfel e pacat...stii ca si eu l-am intrerurpt cand mi-am facut beta in Z10 si a iesit negativ, ca dupa aia sa constat ca eram gravi...mi-a parut asa de rau..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

196 fata de 72...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Peta am vut emotii pt tine.Deja eram pregatita sa ma cert iar cu D-ne D-ne


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

peta - iarasi e aproape tripla.
Deci eu nu intelg din asta decat faptul ca sarcina merge bine, cu sau fara scurgeri.
Sa nu uit cumva sa pui progesteronul.
Cate pui pe zi si de cate unitati ?
Acum tu chiar ai nevoie de progesteron .
Apropo ala nu l-ai facut ? Cat a iesit ?

e in burtica +25
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
varsta bebel
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

sensibila, asa cred si eu, ca e bine...
progesteronul l-am facut inainte de a lua pastilele de dimineata si mi-a iesit 21.77, intervalul normal pt trim I 16.4-49..
eu iau utrogestan de 100mg cate 2 dimineata si 2 seara...probabil ca dupa ce iau pastilele si dimineata este ok si nivelul de progesteron. Acum ma gandesc daca nu era mai bine sa-mi fac analiza dupa ce il luam...
Am vazut pe net ca in unele cazuri si progesteronul in sine poate da scurgeri maronii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

peta - valoarea progesteronului e f buna.
Progesteronul pe care il punem noi intravaginal nu are asa mare efect aspra valorii din sange. Majoritatea se scurge in afara , fiind absorbit foarte putin de corp.
Deci stai linistita e ok, dar pune-l in continuare.
Si daca nu ai sunat deja ar trebui sa intrebi la clinica ce iti recomanda sa mai iei avand in vedere scurgerile.

Eu cred ca o sa fie bine la asa o valoare de beta.

e in burtica +25
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
varsta bebel
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

sensibila, sabine - multumesc mult
diseara la 18 ma duc la dracea, ca aveam de mai demult o programare facuta la ea. Ma duc cu toate analizele si o sa o intreb ce parere are de scurgeri si ce trebuie sa fac...

Mergi la inceput