Citim impreuna - organizatorice (6)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

Eu votez "Stapanul inelelor" chiar daca sunt probleme cu prelungirea termenului... Eu zic ca e un real castig pentru cine citeste "Stapanul inelelor". E ALTFEL. Povestea, personajele, stilul in care este scrisa cartea...totul e diferit, nou si frumos.
Merci

Sar`na Laura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Eu votez cu 'Drumul' lui McCarthy.


Trouve avant de chercher

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monixy spune:

Am intrat sa anunt ca eu nu votez deoarece saptamana urmatoare nu voi avea prea mult timp de citit , ca urmare nu mi se pare corect sa influentez decizia de lectura in ceea ce ii priveste pe altii







http://bazar-livresc.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

monixy, ai doua saptamani pentru lectura - poate in a doua saptamana te mai eliberezi:); iar la subiect se poate intra oricand din momentul deschiderii si mult dupa ce trec cele doua saptamani.

Hai, te rog, voteaza!


Trouve avant de chercher

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monixy spune:

Atunci votez "Drumul" , pe care o sa-l citesc chiar daca nu iese la cercul asta ...

Daca iese "Gargui" , nu promit nimic...

Stiu (din experienta proprie) ca e tare dezamagitor sa iti placa mult o carte si sa nu ai cu cine impartasi bucuriile ei , asa incat ii inteleg pe angelabv si pe AkaManah ...
Poate o solutie ar fi pt. asemenea situatii sa deschida fanul cititor un topic separat , cum mai sunt si pt. altele (ex "Vitelul de aur " sau cele deschise de desprecopii-Mirela).



http://bazar-livresc.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Si mai e si clubul cititoarelor - s-o rugam pe Lilanda sa-i schimbe numele in 'clubul cititorilor' acum ca-i avem si pe AkaManah si pe Beren.

monixy, 'Vitelul de aur' era tot in cadrul cercului de lectura:)


Trouve avant de chercher

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka

Si mai e si clubul cititoarelor - s-o rugam pe Lilanda sa-i schimbe numele in 'clubul cititorilor' acum ca-i avem si pe AkaManah si pe Beren.


Done!

Io nu votez (inca): "Drumul" am citit-o si-i superba. "The Gargoyle" o am, acu' o rasfoiesc, da' nu stiu inca daca sa-i dau votul sau nu...revin dupa ce ma hotarasc :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

eu votez:
Gargui - Andrew Davidson

eu am citit-o anul trecut si luna asta, de ziua mea, mi-am facut-o cadou...nu voi fi dezamagita daca nu iese !!Toate propunerile sunt super interesante, as dori sa citesc aceste carti...eu una pastrez toate propunerile si cind dau de cite o carte propusa de voi nu pierd ocazia s-o citesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monixy spune:

angelabv La multi ani frumosi si sanatosi !

Tocmai m-a lovit o idee adecvata temei "fantastice" : ce-ar fi sa avem un club de lectura optional bicameral ? Adica sa se citeasca si sa se discute 2 carti ,primele care intrunesc cele mai multe voturi , fiecare de catre votantii si cititorii proprii , (si asa suntem putini , si fiind la aceeasi tema mai facem cunostinta si cu alte stiluri ) , sau daca acea cartea aleasa cu cele mai multe voturi se dovedeste neinteresanta la proba practica si ne fortam sa stam 2 saptamani (cum a fost la "O zi din viata lui Ivan Denisovici").
E doar o propunere si nu-i bai daca nu are trecere

http://bazar-livresc.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui lilanda
Done!


Multumim, Lilanda!


Trouve avant de chercher

Mergi la inceput