Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (133)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Laurita, uite, pe aici, cu okiu pe voi.
Abia astept sa-i cumpar si eu prune uscate, azi iar a urlat la kk.
V-am zis ca am tuns-o? E baietzeulul lu'mami si a lu' tati
Of vad ca si la voi e chin cu mancarea. Eu ma bucur ca azi a papat cateva feliutze de mandarina. Foaaaarte fericita sunt!
Laurita, cu bb2 astept testarea. Azi am crezut ca vin rusii. Pata maronie pe chilot - io plansa toata, mi-am pus tampon, cand m-am trezit (ca am dormit cu Eva) era (si inca mai este) tamponul curat-curat. Nu stiu daca sa ma testez maine sau sa mai stau asa in suspans cateva zile......... De venit, ar trebui (sau de fapt NU ar trebui) sa vina vineri.

Va pup.

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Andrada ce nasica frumoasa!

Ylaritinem pumnii, sa fie cu 2 liniute!

Elenuca ce simpatica! Asa si pe al meu il gaseam, inca si cu ochelarii lui bunica-sa pe ochi! Fara ochelari nu putea sa scrie la calculator. I-am luat scaunul de la birou, pentru ca se urca mai mereu, scaunul are rotile si era de cateva ori sa aterizeze in cap.
Haha, si al meu e fan bere. Cum zicea si Laurita al meu in toate pozele se invarte de o bere. Acum cand luam o sticla se duce imediat la sertar, si scoate desfacatorul si ni-l aduce.

N-am timp nici sa respir azi la servici, v-am citit printre picaturi, va pup!

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Your children know more about you then you know about yourself"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenuca

Desiree si noi dormim amandoua in pat, e o senzatie pe care nu vreau sa o pierd, nu inca... si apoi Lizuca nu mai vrea in patul ei si nu vreau sa o oblig, o sa vina si vremea aia. Tu cum te-ai gandit sa procedezi sa o muti in camera ei?
Mi-a placut la nebunie bucataria, uf ce as vrea si eu pentru Liz, nu avem spatiu suficient din pacate pentru asa ceva... poate cand o sa ne facem casuta la tara, eh... vise...


Elenuca mami de Lizuca 29 Mai 2008




Am vazut-o pe birou! si pe mine m-ar fi speriat ingrozitor, dar e funny! Si o scumpa mica!

Iubita, Victoria e in camera ei doar ca nu in patutul ei, ci in pat mare, cu mami... habar nu am cum s-o dezvat macar de tzitzi noaptea la o ora- o ora jumate, daramite sa o mai si mut in patutul ei... idei, ceva??? Daddy are dormitorul nostru singur de mai bine de un an si eu cu Victoria in dormitorul ei; si nici eu nu am loc de bucatarie (desi stau la casa, dar e mica), decat cand o sa doarma in patutul ei, sa scoatem patul in care dormim amandoua, sa-l arunc si biroul la fel, ca pe el am acum tv. Pana atunci, imi arata "boy" si "baby" (fetita...) pe cutie...

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Ylari, tinem pumnii, iubita! Sa stii ca si eu cand am ramas gravi cu Victoria, tot asa am avut cateva picaturi maronii, in jurul datei ciclului, care, cica sunt din cauza ca sarcina se "ataseaza" de uter.

Acum ca Ylari a iesit din "barlog" si a dat cu "buna ziua", hai sa facem o strigare si ptr. IULIAAAAAAAAAAAAA! Stie cineva ceva de ea?

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Desiree si eu caut idei de culcat copilul singur. Vreau sa-l mut in camera lui si parca vad ca ajung sa dorm si eu cu el acolo pe jos pe undeva. Al meu are nopti cand nu se trezeste deloc, mai ales de cand merge la gradi. Insa nopti cand are si 4-5 treziri de tzatza. Azi a invatat sa zica tzatza, by the way

Alysh uite pozicile de la botez:
http://family.webshots.com/album/575577642BumPsV

SI ia uitati aici cu ce se joaca copilul meu :
http://family.webshots.com/video/3077562560102927551Hgeuad

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Your children know more about you then you know about yourself"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetelor, va multumesc, asteptam, asteptam.
Ne-am trezit si noi, dupa o noapte frichinita.
In rest, nimic deosebit, ne pregatim sa incepem ziua.
Pupici tuturor.

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:


"Neata la coffee! toate mamicile!

Laurita, hai ca-i tare, chiar am scris si eu intr-un mesaj cat poate adora Vlad luna! O striga si zi si seara, "Luna", "Luna" , i-am luat o luna aplica de perete, i-am pus-o pe tavan de fapt o luna fosforescenta. Am vrut sa-i iau o enciclopedie cu spatiul cosmic, dar sunt f greoaie pt el acum, asa ca am gasit o carte cu abtipilduri cu Universul cosmic , sper sa-i placa. FAc stocuri de cadouri
Ai grija, nu mai da baiatului atatea bobo ca uite ce-a patit

Elenuca, mai avem un fan bere, pe VLad, moa, cand vede berea parca intra in transa, face urat la bautura

Ylari, sper din tot sufletelul sa fie pata de implantare!

Doloress, sar'na de poze, dulcica foc tarancutza iar tu arati super, ai slabit mult!

Elenuca, Gabitzam, voi cum faceti papanasii pt bb? Fierti, nu? Eu cu branza de vaci, ou, zahar si gris, le fac cocoloase si le arunc in apa fiarta. Vlad papa dar nu se omoara.

V-am pupat!

ALI, mami de Vlady si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna dim!

Laura, cum Mirci nu a dormit toata ziua? trezit de la 7 dim.?
E rezistent, ce mai!

Luminel, vad ca vorbeai de dat gauri in pereti la ora 15 si ceva dupa-amiaza. de ce era o ora nepotrivita?
Si noi avem vecini care toata ziua din zori pana in seara bocane si fac galagie nerespectand vreun program de somn/liniste. Ma calca teribil pe nervi, eu sunt f. sensibila la zgomote, da chiar nu am ce face

In Austria era interzis sa faci galagie la orele pranzului 12-14 si dupa ora 8 seara.

Ylari, succes cu liniutele!

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata scumpele
Facut si eu mancare si curatenie, uuuf
ne pregatim sa papam si sa iesim afara.
Adriana, Luminel si la noi e non stop galagie, mereu e un vecin nesimtit care trebuie sa repare ceva in intervalul de somn...imi vine sa mor. Eu ii pun un cd cu cantece de leagan pe repeat, dar m-am cam saturat de el
Adriana am stat 2 ore cu el sa doarma, cantat, leganat, nimic. Am primit doar cateva picioare in burta...
Ylari hai ca poate e biiineeee!!! Astept cu nerabdare vestea cea buna! MAi asteapta nitel cu testarea sa nu fii dezamagita degeaba!
Alysha cum ca mi-ai spus, imi amintesc de mesajul tau cu luna... manca-i-ar mama pe ei!
Gabitzule ia si tu ceva de cap, nu sta cu durerea ca nu e bine! Am salvat siteul cu papanasii, eu ii faceam fara zahar si ii mancam cu smantana si gem, dar poate pentru Mirci as face si eu cu zahar. Buna idee, eu sunt moarta dupa ei si nu am mai facut de mult...se fac si repede, e o buna varianta de ora 5.
Desiree as spune ca intarcatul e o idee pentru suptul mai putin noaptea , dar nu stiu ce planuri ai tu. EU numai asa am reuist sa rezolv. Ca Mircea voia tzitzi din 1/2 in 1/2 h....

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 19+ Ana Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Am fost aseara in Cora Lujerului si cred ca am pierdut o ora cu ochii la jucarii. I+am cumparat pt Craciun un bord de masina cu volan, claxon oglinda retrovizoare si mai are niste faruri parca pe acolo, am dat 63ron. Pandeam de mult jucaria asta. Acasa am un volan dar pt calculator si acum e pe post de jucarie pt Tiberiu si e super incantat de el.
M-am uitat dupa bucatarie si am vazut la 110ron (cam atat era ca pret si am gasit+o si pe net http://www.shopmania.ro/magazin~online-jucarii~produs-mini-bucatarie-carmen~p-7138865.html ) si seamana fff mult cu cea luata de mine la 55 ron din Dragon. Asa ca pt ce o sa mai am de luat jucarii prefer sa ma duc in Dragon intr-o dimineata si iau de acolo pt nepotei si finutz.

Desiree e super frumoasa bucataria. Cred ca o sa gateasca Victoria o gramada in ea!

Reallaura important e ca nu l-a durut burtica. Sa inteleg ca i-au placut bomboanele! Legat de trnuletul cu sina noi avem de la Thomas, l-am luat anul trecut de 1 iunie ca ne-au dat de la serviciu 150 ron pt copil. L-am montat si are o placere nebuna sa se urce cu picioarele pe sina si sa alerge dupa trenulet sa il prinda si sa il ia de pe sine. L-am pus la pastrare pt mai tarziu, poate daca era un trenulet mai mare ca dimensiuni era mai bine, ca asta de la Thomas e mic mic si ditamai traseul de sine!

Adriana pai daca vii sa imi spui poate ne vedem. De sarbatori o sa am mai multe yile de liber si poate ne vedem. O sa iti dau un pm cu numarul meu de tel.

Elenuca dar cum s-a urcat acolo??? Moama mi s-au taiat picioarele!

Gabitzam poate te-a tras curentul! Moama ce pofta mi-ai facut cu papanasii!!!

Dolloress ce simpatic e Patrick cu strecuratoarea pe cap!

Apropo ca idei de mancare. Tiberiu e innebunit dupa ciulama cu pui, pate de ficat facut in casa si tochitura de peste cu paine ca mamaliga nu ii place deloc!

Mergi la inceput