Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *109*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ilinca draga -fusesi la dr cu sophiphica? te-a linistit?

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Ironia sortii...eu sunt kinetoterapeut , numai ca am terminat facultatea acum 2 ani si n-am apucat sa lucrez undeva
Ce a patit copilul??? Scuze n-am citit din urma!!!

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

AAAA...gata am citit. Nu are ceva deficiente. Deci are nevoie de gimnastica , de mai multa miscare


fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Unde sunteti, feteloooor?? la baby expo? la plimbare? schimbati scorul Gianina, sunt convinsa ca putina gimnastica va schimba stare puiului tauAnamariame, si eu simt uneori ca nu petrec destul timp cu ea, ca profit de faptul ca sta si se joaca singurica si eu ....pierd vremea.....daaaar simt uneori nevoia sa am 5 minute ale mele, pentru mineam o mica doza de egoism...mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ei, cum de nu ati mai scris voi jdemii de capitole, cat am fost eu pe afara?

Tufetele, nu stiu cum s-a intamplat (s=a marit armata...) dar raru si-a schimbat , in rau, programul. Adica, se trezeste dimineata pe la 8-9, asta e bine. Ne jucam un pic, mancam tzatzi si pe la cel tarziu 10, 10 si putin adoarme iar. Si doarme cam pana pe la 12, chiar 1. Ne iubim, ne spalam, ne jucam si mancam. Aici apare problema...ca nu stiu ce sa ii dau...sa ii dau mancare de pranz (legume cu ceva) ca deh, e deja spre 1 la amiaza, sau sa consider prima masa din zi si sa ii dau un mizilic (adica fructe cu ceva). Oricum, ce i-as da dureaza vreo ora masa ca de, fapt nu prea ii este foame. Ok, fie ce o fi , plecam afara, ne plimbam. Cand vine e rupt de somn de zici ca il duc la coasa si evident, adorme cam pana pe la 5, chiar 6 uneori. De la ora aia, iar intrebare Ce ii dau sa manance (fructe cu ceva sau legume cu ceva)? De cele mai multe ori ii dau legume cu ceva insa am constatat ca ma apuca prea tarziu pt o masa copioasa si ma gandesc si la stomacul lui. Adica, eu nu manac mult si greu seara si sa ii dau lui... Si uite asa probleme existentiale am eu ca de fapt, Raru a inceput sa nu ii fie foarteee foame cum ii era odata de umbla cu gura deschisa dupa lingurita...

Oli, cu decalotatul...Stii ca eu am fost la doftor. L a Rares era chestie cam asa. Avea gaurica mica si pe dedesubt o gramada de mizerie de mi-a fost rusine cand a icneput dr sa scoata. Arata ca nespalat de vreo 7 luni . Insa durerea si disperarea mea este alta. Dr l-a decalotat de tot, toate bune si frumoase, eu am executat miscarea in fiecare zi de 2 ori, dar....uimire a inceput sa se lipeasca pilicica la loc de caputzul putzei. Adica iar va trebui sa ajung la dr, cred, sa mai faca operatiunea odata. Astept sa merg peste 2 sapt la dr de fam sa vad ce zice si apoi decid.

M-am intins cat o zi de post.

Poze Raru
Poze noi

Raru, tziparul lui mami
AM NEVOIE DE CODUL DE BARE AL PRODUSELOR HAPPY - VA ROG SA IMI DATI UN PM DACA SUNTETI DISPUSI SA IMI TRIMITETI. MULTUMESC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Novus, am virat banutii. Azi eram chiar la ghiseu, de asta nu prea puteam vorbi cat as fi vrut eu... ca... daca le tranteam si celor de la coada [in mare pensionari ce nu stiu sa plateasca factura la tonomatul de langa ghiseu] un mesaj d-ala de-al meu?

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Cine stie cum se numeste melodia de la reclama orange cu pinguinii? are maaare succes la publicmami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Da, Si eu dau refresh si nu-mi vine sa cred.

Despre mancare, noi mancam asa: de dimineata, la trezire, laptic, eventual un pic de cereale cu lapte. Masa urmatoare (ora 11, uneori ne apuca si 12) e de fructe +BV, dar pun si un pic de cereale, asta e masa cea mai apreciata. Masa de 2-3 e de piure de legume, cu carnita/ou, mai bea si ceva laptic, ca piureul de legume nu e prea apreciat... Mai urmeaza inca 2 mese de cereale cu lapte, papate cu lingurita si completate cu laptic.

Astazi i-am facut piure de cartof dulce (cu dovlecel, curcan, ulei de porumb) si i-a placut, a mancat destul de bine pentru "masa de legume", la care face cele mai mari mutritze.



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada
Da, Si eu dau refresh si nu-mi vine sa cred. Despre mancare, noi mancam asa: de dimineata, la trezire, laptic, eventual un pic de cereale cu lapte. Masa urmatoare (ora 11, uneori ne apuca si 12) e de fructe +BV, dar pun si un pic de cereale, asta e masa cea mai apreciata. Masa de 2-3 e de piure de legume, cu carnita/ou, mai bea si ceva laptic, ca piureul de legume nu e prea apreciat... Mai urmeaza inca 2 mese de cereale cu lapte, papate cu lingurita si completate cu laptic.Astazi i-am facut piure de cartof dulce (cu dovlecel, curcan, ulei de porumb) si i-a placut, a mancat destul de bine pentru "masa de legume", la care face cele mai mari mutritze. Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )
nu ti-au raspuns cei de la babyexpo? mergem la kidexmami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Fetelor, STIRE MEDICALA


m-a sunat chiar acu administartora sa-mi zica ca la stiri, Andreea Esca zice ceva de dintii de lapte ai bebelusilor = celule stem.

Ma informez si mai revin.

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 6 luni

Mergi la inceput