Mamici prin fiv (10)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Raluca bine ati venit la mamici!Ce mult imi place numele piticei tale, asa o va chema si pe viitoarea mea fetita

Eu astept sa se trezeasca matza mea doarme de aseara de la 10.30, este asa frumos afara si vreau sa mai profit de zilele astea sa o scot cat mai mult.Mai pe seara o sa incerc sa pun si eu cateva pozici cu noi.

Edit: Buluna si eu ii faceam branzica exact cum a spus Ella, doar ca ii faceam cu 500ml lapte si 4pastilute pisate de calciu, aveam 2zile din ea, este supr apid si simplu de facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_72 spune:

Raluca bine ai venit printre noi !
Sa-ti traiasca minunea , sa fie sanatoasa si sa va umple viata de bucurii ! Asteptam poze....


Ella , mami de minune Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutiiiiiii

diana torturile au fost facute la Codrina, locatia Restaurantul Hotelului Aurora!
mada de little pony e vorbaTustelor le plac calutii si frezatul
aurica cu scoala mai greu acum, cu vorbitul eu m-am dus la neurologul care le-a urmarit cu ele...la 1 an si 10 luni... mi-a zis ca n-au nimic si ca gemenii vb mai greu...ca fiecare copil se dezvolta in ritmul lui! Incep sa se vada progrese zilnice! Aseara de exemplu am constat ca imi continua poeziile incepute de mine...Lai voi intervine probabil faptul ca aude 2 limbi!
buluna ai primit reteta asa o faceam si eu!
rami cred ca te-am lamurit!
ciarli pe 16.12 am recursul!
raluca Felicitari si bun venit!

wk placut! Noi plecam la sat!



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

sa ma plang si aici..... caut bona si sunt varza! pe langa ca-mi zic toate ca nu vin ca sunt 2 copilasi... ma dispera si faza cu banii...La 1100 ron, 9 ore/zi, 5 zile/sapt... sa stea cu Tustele si sa faca mancare pt. ele in 3 zile. Ciarli tu cat ii dai? cat sta? ce face?



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Multumesc pt primire

Am pus ceva poze de la Botez


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Mada nu ne-ai mai zis nimic de Sofia,sper ca iti vei gasi timp sa ne zici ce mai face.Asteptam pozele.
Ciarli asteptam atunci cand ai timp sa ne arati printesele.Cat despre dormit eu m-am resemnat,i-am dat gardutul dintr-o parte jos si am dat patutul langa patul nostru.Pai daca as face naveta la ea in camera in fiecare noapte as inebuni,deocamdata asa vad ca e ok.Eu pentru poze mi-am facut cont pe webshot,e simplu acolo sa pui poze cred eu.
Rami asa-i o vb ea dar tot ma stresez uneori.
Buluna ai incercat sa pui pozele pe webshot?
Ella dar poze cu Tudoras nu ne pui?
Ralucapaun te-am trecut in listuta,bine ai venit la mamici,pozele sunt superbe.Natalia e o scumpete iar mami si tati sunt tare mandri de ea.
Pussisper ca vei gasi o bona sa iti convina,weekend placut la sat.



Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Cum cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina28
Fetelor mie mi-e tare dor de Ginger, Denisa73, Cellu, IoanaCarmen si mai sunt f multe fete care nu au mai intrat de mult.



Madalina & Sofia (01.02.2008)
calea sigura a esecului este sa renunti...


Si mie imi este tare dor de multe mamici si fivosi.
Daca cititi pe aici fetelor mai ziceti cate ceva despre voi,please...

Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Cum cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buluna spune:

Ella72, multumesc muuult. Este asa simplu...nu stiam ca pot fierbe laptele pentru branza. Este mult mai bine asa. Nici nu stiu de ce credeam ca branza se face cum am facut-o eu.
Rami73, multumesc. Nu o cunosc din pacate.

Aurel cris, nu am incercat. Daca-mi spui cum sa fac, le pun. Multumesc.

Raluca iti urez si eu "Bun venit!"

Va pup pe toate



Nu exista lucruri marete, doar lucruri mici cu o dragoste mare.
MAMI DE MIHAI ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Va pupam gagici!

Io branzica o faceam doar cu lapte si lamaie si iesea buna si fina, nu am pus niciodata Calciu.

Despre supt degetel, la noi e naspa, nu isi mai baga manute in gurita, il suge de-a dreptul si de fiecare data la nani, de la 2 luni decand avea colici.

Pussi, io cu procesul mi-am furat-o mi-au venit comunicarile la socri si nu mi le-au dat, ca s-au gandit ca e vreo amenda si sa nu ma supere.

Eu ii dau bonei 1.300 Ron/5 zile/8 ore (da include si transportul ei. Sta cu piticele si cat dorm ele imi calca/imi spala vasele/intinde rufele dupa caz.

Dar eu gasisem un site, ti-l dau pe pm cu bone si am luat asta primavara o studenta part/time ca mi-era teama sa o las pe tanti singura cu amandoua (abia invatasera sa mearga si ne-am mutat la casa, cu scari, curte, etc, si imi era teama ca nu se descurca).

Pupicei si week-end placut

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Ciarli, ai gasit foarte bine bona cu 13 mil pentru 2 copii. Daca mai si spala, calca etc. e super. Imi poti da si mie acel site cu bone ? De acolo ai luat-o pana la urma ?

Pussi, eu zic ca ai gasit bine cu 11 mil pentru 2 copii, chiar daca in provincie poate e mai ieftin. Eu in Bucuresti am auzit de scoruri de genul 10-12 mil pentru 1 copil, si asta fara nici un pic de menaj, doar stat cu copilul si pregatit mancarea pentru el.

Raluca, bine ai venit !! Natalia e superba ! Poate ne mai vedem si acum, ca mamici.

Am mai pus si noi ceva pozici noi.

fetele




Mergi la inceput