De ce nu apare Remus Cernea in sondajul DC?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

ileana, am dat un search pe forumul DC cu Marius Cernea si nu am gasit nici un topic.

Poate pentru ca e serverul aglomerat pina la ora 4?
Poate pentru ca ai tastat numele gresit? :))
Poate pentru ca s-a discutat despre "actiuni initiate de el", adica exact cum m-am exprimat eu!!!, fara a se aminti prea des de initiator?



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii


informare sau dezinformare zici?

lipsa de informare, zic.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Nu inteleg cum adica s-a discutat despre actiuni iniatate de Marius Cernea fara sa ii mentioneze numele - adica doar de "el"??? Dar ce, e ceva secret?
iileana, daca tot ai acele linkuri de pe DC in care apare numele lui Marius Cernea, pune-le te rog- e util sa le citeasca cineva inainte de alegeri. E posibil sa mai scap unele discutii.

In fine, nu asta conteaza. Eu nu le gasesc. Dar, oricum, pune-le pentru altii.

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Eu sint convinsa ca toti cei ce vor sa-l voteze pe Remus Cernea ii cunosc activitatea de dinainte de a se inscrie in aceasta campanie electorala mult mai bine decit mine.
Ca doar nimeni nu-l voteaza numai pentru ca are par lung si tricou cu Pink Floyd, ci pentru ca adera la mesajul sau de ansamblu.
Nu?

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

si linkurile?

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Mirela, ma pui in dificultate.
Pentru ca sint patita.

Numai pentru ca am o optiune ferma dpdv politic, sustinuta de oaresce argumente (la care am ajuns cu ceva efort de documentare si de pus lucrurile cap la cap) eu am capatat deja stampila de "postac Antonescu/PNL" infiltrat pe forum pentru a induce in eroare userii inocenti :)).

De stampila de "postac Cernea" parca m-as lipsi .
Vad ca sint multi care intentioneaza sa-l voteze, probabil vor veni ei cu precizarile.


Ramine insa cum am stabilit: Remus Cernea era cunoscut (si aplaudat/injurat cu sete pentru initiativele sale) dinainte.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

io va jur ca nu am auzit de acest Remus Cernea, cine e , ce face si ce vrea. Si ma lipsesc linistita de genul asta de informare care nu-mi lipseste de nici o culoare.

macar un exemplu de initiativa imi dai? fara rautate sau sens ascuns, doar de curiozitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Remus_Cernea

Am sters ce pussesem cu copy-paste de pe site-ul sau oficial, ca era plin de diacritice si chiar nu am timp sa pigulesc al text.




Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:



http://ro.wikipedia.org/wiki/Remus_Cernea


Cred ca asta e o sursa credibila si obiectiva despre Cernea (a mai fost pusa pe la alte subiecte). Totusi cine este cu adevarat interesat nu cred ca nu ar gasi pe net tot felul de surse (netul e o chestie un pic mai mare decat DC-ul).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

E o utopie sa ceri cuiva sa te voteze, cu conditia sa se informeze pe net asupra activitatii pe care o desfasori. Desigur, Cernea nu a cerut acest lucru...dar ce sansa ai sa-l cunosti? Vorbim aici de candidatura la un post public, unde trebuie sa te cunoasca toata lumea, nu un segment specific.
Altfel, eu cred (aproape cu disperare) ca singura noastra sansa este aparitia unor personaje cu profil diametral opus celor trei din fruntea sondajelor, deci Cernea ar fi putut fi, eventual, un castigator...daca ar fi crezut ca poate reusi.
Nu a crezut, insa, asa ceva, deci nu s-a strofocat prea tare...si atunci, chiar nu inteleg de ce se mai chinuie...doar asa, sa apara intr-o confruntare televizata, numita intalnirea candidatilor second-hand?

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput