Fiv in Ungaria 77

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns patricia spune:

Alina
scuza-ma dar am uitat sa te intrb FEMIBION de 800 si RUTASCORBIN?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Astazi vreau a va spun o poveste cu happy end.
Verisoara mea a fost diagnosticata cu SOP. A inceput un tratament destul de costisitor prescris de o dr. endocrinolog de la Cluj. La inceput de la combinatia de medicamente cu AC i-a fost rau, prin urmare nu le-a mai luat. La scurt timp surpriza : era insarcinata (in conditiile in care o idioata de dr. ginecolog de la noi i-a spus ca nu va avea copii niciodata). A urmat sarcina care a decurs normal, fara probleme si s-a nascut nepotelul meu Mihaita, care nu va spun ce minte are la cei cinci ani si jumatate.
Dar povestea nu se incheie aici. Tratamentul pe care verisoara mea l-a primit, trebuie sa-l urmeze toata viata si fiind AC s-a hotarat anul trecut sa-l intrerupa si sa incerce sa faca al doilea copil. Dupa sase luni de incercari a renuntat si a reluat tratamentul. Acum ma intalnesc cu ea si imi spune ca e gravidutza din nou. A intrerupt medicamentatia pt ca s-a saturat de boabe si hop si sarcina.
Concluzia e ca niciodata sa nu spui niciodata.
Eu ii doresc sarcina usoara si fara probleme.
Va pup si sa auzim numai vesti bune, mai ales ca suntem si in Postul Craciunului.
Scuze daca povestea mea v-a plictisit, dar eu cred ca e un caz frumos si care arata ca se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Patricia Da. Mersi inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Gabi, multumesc pt raspuns!
Estradiolul meu nu e mare. Din pacate nu am rezultatul la mine sa scriu valoarea, dar nu era mare. Cea mai mare valoare la fsh a fost 11 (cu valori de referinta 3.5-12.5). In general il am cam 9. Deci oricum, in limite, dar maricel.
AMH-ul inca nu l-am facut. Asta se face in orice zi a cm?


incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea laturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RETAM spune:

Am sosit si eu .....2 foliculi si se vede si al treilea dar nu se bazeaza pe el ....zice ca e obosit ovarul si nu mai are ce face vom lucra cu cei 2 pe care ii am ....
Luni sau marti va fi punctia si eu nu reusesc sa-mi controlez emotiile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui tamaryllis

AMH-ul inca nu l-am facut. Asta se face in orice zi a cm?



Dap, īn orice zi.
nu sunt restrictii de mancat baut inainte, nici de ora din zi.


edit: nu sta pe gānduri cu FIV sau ce urmeaza sa faci... nu e vreme de pierdut... FSH 11 nu e enorm, dar e semn ca nu mai trebuie īntārziat cu procedurile, ca sansele sunt mai mari acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Retam nu fii suparata. Pana la urma de unul e nevoie, iar daca o sa ai doi o sa fie si mai bine. Succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Hello.
Mai fetelor nu ma adun deloc de pe drumuri;am obosit de atat mers si culmea ne-am dus cu masina peste tot dar azi nu prea aveam ce face si ne-am trezit de dimineata si am plecat spre Viena unde ne-am shoppingarit putin ca deh face bine la moral dar rau la buzunar asta e...
Am o veste sambata facem punctia dupa 9 zile de stimulare ca am raspuns foarte bine;dar mai bine asteptam sa vedem rezultatul:cate ovocite ies.Azi la 21.30 fac Ovitrelle si de maine opresc si Clexane pe care o sa-l reiau dupa punctie adica duminica.Cam atat.
Sper ca totul sa mearga bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

deci.....nu am mai avut rabdare si am fost la dr Albu azi la consult, cand a auzit ca am reusit cu fivul a sarit in sus de bucurie si hai la eco sa vedem ce si cum. La eco s-a vazut sarcina, deocamdata numai un pui s-a vazut, a zis ca cine stie poate e si al doilea, dar......nu stie exact si pe 4 decembrie ne revedem sa ii auzim inimioara, in rest e ok, grija mea cea mai mare era sa nu fie extrauterina, acum e bine.

cam atat despre


retam am intrebat medicul la care am fost in seara asta (dr Albu de la Medlife) ref la dozele mici date in stimulare si a spus ca sunt cela mai bune, asa se obtin ovocite de calitate, deci stai linistita, stesande-te nu faci nimic, stresul e cel mai rau factor care imfluenteaza reusita unui fiv. relax si o sa fie bine

de Craciun vom fi 2 in 1 ....... +5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25

mirela, am inteles eu bine sau te judeci cu ai tai sefi ? nu ai putut sa iti iei concediu medical ... ? sau ... ai ramas fara serviciu ?


ma judec cu ei ca au avut nesimtirea sa-mi dea preaviz in concediu de boala pt motiv ca vreau sa fac un copil...asa ca acum tre sa plateasca pt idiotenia facuta.

m-ai intrebat daca am facut nush ce analiza, nush ce e aia si eu nu cred ca am facut vreo analiza genetica, am verificat numai AMH-ul, in rest analizele pt fiv, cele hormonale si cele din lista data de Zadori.

de Craciun vom fi 2 in 1 ....... +5

Mergi la inceput