Albinute si bondari de mar-apr '07 (131)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

O zi buna la pranz... De fapt eu asa sper ca NU MAI POT, Catalina de luni are diaree, vomita nu inghite nimic. Am fost la medic diagnostic enterocolita , cred ca ajungem in spital , toata ziua plimba paturile si suspina cu ghiozdanul de gradinita in mana.

Eu cu 38.7 , al meu sotz a zis "lasa nevasta ca de ai sarit de 38 nu ai gripa porcina". tratament cu antibiotic si cu antitermice.

Altceva , da bugetari , al nostru general inspector a zis sa facem munca de voluntariat, adica sa merg cu masina 25 km, sa pun eu benzina din buzunarul propriu, ca Primaria nu mai are fonduri si sa ne facem activitatile pentru binele copiilor. Care copii se transformara in niste mici teroristi, am zis ca vin cu o pusca la scoala sau mai bine ca e mai COOLL.

Anaalina , mami de Catalina Teodorahttp://community.webshots.com/user/anaalina(30.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

Chiar si noi suntem pe aici, nu puteam sa mai stau asa mult in umbra si doar sa va citesc...

suntem bine acum , ne-am intors amandoua racite din Germania, Timeea a racit acolo , a fost greu ca nu am avut batista minune cu noi , o zi doar cu febra si eternul rosu in gat; am avut putin emotii ca nu ne lasa astia din aeroport sa intram erau toti cu masti la gura, dar nu am avut probleme. a doua zi am si fost la dr sa stau linistita sa nu fie ceva mai grav. In rest totul bine si frumos pana la mancare , nu a vrut sa guste nimic NOU, tipic, vad ca nu e singura....

Legat de cadouri nici eu nu vreau sa exagerez, i-am luat si eu Magic English care din pacate a ajuns la nr 19 si vad ca ii place f mult; ii mai place de asemenea o carte care se cheama Prima mea carte de matematica (inspiratie de la Tzuna) si asta ii place f mult, o prefera in locul povestilor

Cum ne-am intors cum mananca iarasi bine doar ca nu se vede si asta pt ca e destul de inalta 98 cm si doar 12.3 kg. Suntem in proces de imunizare, s-o pregatesc pt cand va merge si ea la gradi , care consta in pastilute de la aloe : propolis, polen, echinacea si calciu cate zece zile pe luna in lunile cu R; sunt destul de rele la gust si mari asa ca i le zdobesc si le pun in miere si mancare , stie ca trebuie sa le ia si e ascultatoare .

Tzuna da un nr de cont (card) sa te ajutam si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

KMI78- Timeea are 98 de cm? Pai manechin in toata regula. Mai pune poze cu ea ca eu una nu am mai vazut-o de ceva vreme.

RUGAMINTE- daca vreti sa dati ceva pentru copilasi(jucarii, haine folosite ) va rog sa facem cumva sa le primesc in max 2 saptamani ca sa am cu ce le trimite acasa(asta daca vreti sa le aiba de Craciun ca eu oricum ii voi ajuta cat voi putea... ani de zile daca voi reusi), iar legat de mancare sper sa nu va suparati dar voi cumpara totul din Piatra Neamt. Voi merge personal in Kaufland sau Plus unde preturile sunt ca aici. Noi pe 17-18 decembrie plecam in concediu la Piatra Neamt pentru 3 saptamani, mai avem de luat pe cineva cu noi si nu vom avea foarte mult loc de bagaje in masina(stiti cate se aduna cand pleci cu copilul). Cadourile insa (jucariile) le cumpar de aici si le fac cumva loc atunci ca sa le pot da chiar de Craciun. Va multumesc pentru intelegere.

Nr card - va trimit Pm celor interesate. Efortul vostru nu trebuie sa fie prea mare. Daca ne mobilizam mai multe si 10-20 lei ar trebui sa fie de ajuns si cu ajutorul lui Dumnezeu poate reluam gestul de Paste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzuna

KMI78- Timeea are 98 de cm? Pai manechin in toata regula. Mai pune poze cu ea ca eu una nu am mai vazut-o de ceva vreme.

RUGAMINTE- daca vreti sa dati ceva pentru copilasi(jucarii, haine folosite ) va rog sa facem cumva sa le primesc in max 2 saptamani ca sa am cu ce le trimite acasa(asta daca vreti sa le aiba de Craciun ca eu oricum ii voi ajuta cat voi putea... ani de zile daca voi reusi), iar legat de mancare sper sa nu va suparati dar voi cumpara totul din Piatra Neamt. Voi merge personal in Kaufland sau Plus unde preturile sunt ca aici. Noi pe 17-18 decembrie plecam in concediu la Piatra Neamt pentru 3 saptamani, mai avem de luat pe cineva cu noi si nu vom avea foarte mult loc de bagaje in masina(stiti cate se aduna cand pleci cu copilul). Cadourile insa (jucariile) le cumpar de aici si le fac cumva loc atunci ca sa le pot da chiar de Craciun. Va multumesc pentru intelegere.

Nr card - va trimit Pm celor interesate. Efortul vostru nu trebuie sa fie prea mare. Daca ne mobilizam mai multe si 10-20 lei ar trebui sa fie de ajuns si cu ajutorul lui Dumnezeu poate reluam gestul de Paste.


Da si la mine PM, te rog!


Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

"Asta īnseamna īmbunatatire de viata, sa ajungi la niste gānduri care sa le poti prezenta si sa le poti īnvalui īn rugaciune."

www.zambaret.com/Thea_1366.html" target="_blank">Sa votati un zambaret mic.

Votati pentru mine:D!

Va multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

ZBuna dimineata!
Cafeaua e gata!

Ce inseamna o mobilizare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza....am venit dupa cafea!am avut o noaptea nasoala...nu m-am odihnit deloc....


O zi buna!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Neatza....am venit dupa cafea!am avut o noaptea nasoala...nu m-am odihnit deloc....


O zi buna!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta razvanel


Mady, cum mai sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Ela, am dat si noi un vot pentru dulcica ta.Bafta!
Tzuna, mi-am activat si eu PM, asa ca astept un semn .
Pupam

Andreea, mamica de Anastasia

http://community.webshots.com/user/Siutaa?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Am primit acum o veste, ca baiatul prietenei mele, coleg de clasa cu Teodora, are...varicela.
Deci, slabe sanse sa scapam...mai ales ca noi am facut pentaximul, si nu varilixul... Asa ca astept semne...


Alina , sa scapati mai repejor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

iuhuuu ... ecoooo!

lume ... unde v-ati ascuns?
noi am fost la ferma azi. frumos ... cam mocirlos si cam aglomerat, dar matei a fost destul de incantat.

bolnaviorii cum mai sunt?

sanatate tuturor!

Mergi la inceput