Albinutze de Mai-Iunie 2009(38)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

cred k ar trebui sa va salut altfel decat pana acum k pana citesc si scriu,se face dimineata...am cronometrat...2h pana citesc...incerc sa scriu cade net-ul...scriu,iarasi cade net-ul....apoi iarasi scriu.nu-mi amintesc tot ceea ce vroiam sa spun,ma intorc inapoi la citit....si tot asa pana dimineata...cum d-zeu sa nu intru in schimbul 3.degeaba incerc sa fiu prezenta fix la 21:30--22.dk imi ia atata tp pana scriu cateva cuvinte..............nu cred k intelegeti ceva din ce am scris...sunt nervoasa tare....degeaba..uffffffffffff

incerc sa ma calmez putin..si sa-mi amintesc cate ceva...

strunfita,ganesha:sunt la fel de incantata k si voi k am intrat iarasi in rand cu voi.sper sa pot tine pasul,recunosc k este f greu pt mine!nush dk mai era ceva de spus...m-am impiedicat pe drum...am cam uitat ce vroiam sa scriu

ancy:msdin pacate nici la mamici de it,nu am mai intrat o perioada,din acelasi motiv...nu reuseam sa ma organizez,ajungeam seara k nu puteam nici sa respir de cate aveam pe cap..vz pozicile...ff frumos bb..creste bine....felicitari!

anca:felicitari pt micuta cantareata...ce frumos trebuie sa fie cand iti vz copilul atat de ager,activ,inteligent!tare faza cu checul...ma gandeam k l-ai taiat de la portia de "savarina"....

deea:imi esti atat de draga,parca ne-am cunoaste de o viata...nush ce sa mai zic....bataita nu vreau k am crescut destul..pup la pitic k tare dulce e...

philip:vad k acum faci eclere...spor la treaba..

clody:multa sanatate soacrei....ms pt capitolul nou,te asteptam printre noi...sa nu crezi k am uitat de tine,la vara vin acasa,vreau sa ne vedem..te anunt e pe acum vz sa nu cauti scuze....k te penalizez..

elena:mie mi-ati lipsit cel mai mult,uneori ma gandeam ..la voi,intram va citeam dar nu reuseam sa va scriu nici macar 2 cuvintele de cat de obosita eram,iar uneori eram atat de lipsita de idei k mi-am zis :mai bn dorm!...si tot asa..a trecut tp-ul....pe langa mine!!

daniella,cris:spor la treaba...va sincronizati bine vad...

dana:multa sanatate la BUBU,iar tie pup sa treaca durerea de maseluta.ana ce mai face?

yoanna:multumim pt complimente...spor la cumparaturi,banuiesc k vei cheltuii banutzi,nu-i pui la saltea.il asteptam pe mos...unde vrei sa pun ghetutele...k poate-poate iese ceva din desaga aia mare si pt noi...macar ceva parfum de romania si ceva ceva bunataturi....ufffffff deja ma gandesc la carnacioriii,tob,slaninuta,muschi afumat...pe care nu le voi papa nici anul acesta,CREDDDDDD

COSMINICA: ce frumoasa e ELIZA...parca o vad pe tutza mea,cand zambeste!

ramona.p.doamneeeee oare tie ce trebuia sa-ti raspundddzau k nu mai stiusper k nu arunci cu rosiiiii...p.s mandra ta e frumoasa si in pijamale,asa k stai calma...

yupi:sper k nu incurc borcanele....de tine vb k nu te vad in pozik...nu mai stiu...neuronul meu e dus cu pluta..o sa rasfoiesc prin albume...

lauraaavz pozicile...ce mogaldeata frumoasaaaa....

AM MAI VAZUT CEVA POZE,dar nush la cine....cu premergatorul,in picioare...dar nu nominalizez k sigur incurc borcanelele...nu radeti k am creierii varza...nush dk trebuie sa mai scriu ceva la cineva....sper k am raspuns la toata lumea....

ma intreba CINEVA,dar nush cine de PICKI..nush ce sa zic.s-a retras din anumite motive....nu pot sa-mi dau cu parerea ce si cum...

trimit k am bateria descarcata ...acum se duce msj-ul meu pe apa sambateiiiii.................

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Ely...stai linistita si nu-ti mai bate atata capul...nu te strange nimeni de guler daca nu raspunzi la fiecare rand scris aici.Multumim de aprecieri.

Andata ... saru-mana de urari dar deja fata mea s-a trezit de pe la 1 si ceva si e in mijlocul jocurilor...i-am dat repede tzitzi si ...am pus-o pe picioare la leganat,dar ea ...nu si nu.Nu vrea nani...asa ca ne conformam!Si daca sting lumina (si o las pe cea slaba de veghe si ne prefacem ca dormim si nu o bagam in seama....doamne ce urat mai face.Asa ca acum ne jucam....macar poate o obosesc mai repede sa nu ne mai culcam dimineata

mami fericita de Bianca Maria (11.06.09)

* * * * * www.youtube.com/user/biamona#p/a" target="_blank">Filmulete cu Bianca * * * * * Atat a crescut pana acum fata noastra * * * * *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Buna dimineata, sper ca a voastra este mai buna decat a mea, sunt chioara de somn, am dormit cate o ora azi-noapte. Larisa s-a trezit sa suga la fiecare 2 ore, Sabina s-a trezit din diverse motive tot la fiecare 2 ore, dar nu aceleasi cu sora-sa, n-am prins mai mult de o ora de somn continuu.

Laptele vad ca s-a mai refacut, dar Larisa mea acum vrea sa suga doar noaptea, iar ziua daca vede sanul se arunca pe spate si incepe sa urle, greu o pacalesc sa il ia cand e amortita de somn, nu stiu ce mai inseamna si asta, Saby era disperata sa suga in orice conditii si pentru orice motiv (foame, somn, plictiseala, alint etc.)

sarbatoritilor de astazi!
Revin.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici..se pare ca azi o sa va dau eu

off revin ca e fi-mea prea terorista


mami de Miruna(29 mai)
http://img207.imageshack.us/img207/7853/fotografie0122.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Carla, la fel de somnoroasa sunt si eu, am dormit cu amandoua in pat, patutul sta gol, Andreea nu a vrut aseara in el, pe Alexandra nici nu are rost sa o pun ca suge parca nonstop, asa e si a mea, suge mai mult noaptea, ma dispera(nu am mai prins 4 ore legate de somn de multa vreme), a pus numai 300gr luna asta (mai are vreo 4 zile).
Asa a fost si Andreea, manca mai mult noaptea, ziua nu au vreme fetele astea, trebuie sa se uite, sa se joace, nu pot pierde timp pretios mancand. Chiar vroiam sa intreb daca e ok ca Alexandra mananca mai mult adormita, chiar inainte sa adoarma, deci nu mananca bine ca e obosita, dar in rest nu vrea si pace. Cred ca o sa incep si eu diversificarea, dar mai astept cateva zile sa implineasca 5 luni.

Pup restul fetelor, nu raspund ca, chiar daca citesc nu tin minte nume.
Ma bucur ca s-a mai refacut lapticul, eu parca simt ca am mai putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

neatza doamnelor, domnisoarelor si domnisorilor.
raportam ridicat in 4 labutze, sper sa mearga si Maia la 7 luni de-a busilea ca sora-sa.
Carla, si Maia daca halea mult noaptea, ziua manca putin, statea si 7 ore fara sa suga. Poate ca au perioade, si Maia a avut una de somn naspa, da vad ca-si revine. Las-o "la cerere". Incearca sa faci frig in camera, ale mele dorm excelent daca in camera e "ger", deschis geamul 5 min dupa ce adorm si inchid caloriferul.

in rest, io abia astept sa ma duc la serviciu.

Perlutele mele: Karolina Maria (10.06.2007) si Eszter Maia(14.05.09)

Niciodata nu mai poti fi atat de aproape de un copil ca atunci cand l-ai alaptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

buna dimineata!

La multi ani sarbatoritilor zilei!

ely, multumesc mult! imi pare bine de asemanare!

carla, imi pare rau de noaptea avuta! sa va reveniti!

fericita de ELIZA (04.05.09)

http://lb1f.lilypie.com/f6Bzp1.png

http://www.flickr.com/photos/38664904@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Nemo, la asta ma gandeam si eu, ca daca as alapta "la cerere" ar insemna sa-i dau numai noaptea. Asa tot incerc sa-i bag tzatza pe gat macar dupa 3-4 ore. Fetelor mele le place caldura, azi-noapte au fost 20 grade in camera lor si s-au trezit... fara numar. Pe caldura si umiditate dorm mai bine, asta daca n-au bazdaci. Sper sa o dau pe brazda si pe cea mica repede, fiindca imi mai trebuie sanatatea mea mintala sau ce-a mai ramas din ea.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna dimineata fetele va multumesc de urari sper sa fie bine dar nu stiu acum a internat-o ca cica are o boala rar intalnita asta dupa ce au vizualizat din nou colonoscopia imi e asa mila de ea offff si trebuie sa ma duc azi sa ii duc o biopsie luata din colon va dati seama de ce ca sa fie siguri ca nu e cancer offfff nu va zic ca am intrat si eu ieri cand i-a facut colonoscopia si ce am vazut nu arata prea bine mai ales polipul din care i-a luat biopsia asta imi mai lipsea

ely si eu vreau sa ne intalnim

in rest carla imi pare rau ca nu te-ai odihnit razvi al meu face ce povestesti tu de cand s-a nascut eu nu am dormit mai mult de 2 ore legate noaptea de cand s-a nascut si acum are alt obicei se trezeste la 2 ore dupa ce il culc seara intr-un plans de innebunesc si pana nu il iau in brate sa il adorm nu am nici o sansa sa il linistesc fetelor uneori simt ca nu mai rezist

hai ca m-am plans destul

sa aveti o zi frumoasa

mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

am revenit..brotacul a adormit in scaun in timp ce halea

ramona....cum a dormit Bia azi-noapte?ca a mea a bubuit somn de la 8 seara pana la 6:30 dimineata fara nici o trezirenumai ca m-am tot trezit eu ca domisorica a facut nani pe burtica si eu am dormit cu grija.Stai aproape de Real?ca am vazut ca ai zis ca ai cumparat de acoloTinem pumnii sa intre banutii si sarbatorile sa fie cu multe cadouri

yioanna....daca a iesit socoteala propun sa-i mai lasam sa traiasca si ei ca poate o sa mai apelam la serviciile lor
laurraa....mergeti si faceti niste analize.. printesa mica care sta deja in picioruse

si acum mesaj special pentr CUSCRA cum a fost aseara?ca eu pana am terminat de postat al meu dormea sforaindde zicea-i ca l-a lovit marfarul..si in seara asta pleaca la bucuresti si iar postesc fara voia mea.E clar ca weekend-ul asta o sa avem cutremur de intensitate mare

ely...da-le incolo de nominalizariimportant e ca intri pe la noi

carla....ce noapte naspa!!!!imi pare rautotusi,bine ca-ti revenit cu lapticul

betty.....chiar nu stiu ce sa zic..si faza cu mancarea chiar nu am experimentat-o ca a mea baga in ea de zici ca maine ar tine post negrupupam fetele cucuiete

nemora....felicitari pentru "ridicat in 4 labutze"



mami de Miruna(29 mai)
http://img207.imageshack.us/img207/7853/fotografie0122.jpg

Mergi la inceput