Albinutze de Mai-Iunie 2009(38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

alic, o sa trimit si eu poza, dar mai asteptam vreo 8 zile sa facem 6 luni :)
yioanna, pe cat posibil incercam sa vb romana cu ei acasa, desi Philip vb numai engleza, el numai cu bunica-sa si uneori cu N (ca l-am pacalit noi ca bebe nu stie engleza) vb romana.

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

buna fetele!

clody, multumim de capitol si LA MULTI ANI sarbatoritilor de astazi

multumesc pentru griji;astazi am fost mai vesele, dar nu am slabit-o pe mami deloc; i-am cumparat un bebelus care canta si vorbeste si e innebunita; are mucisori in continuare, dar temperatura e ok- 36,5; nu a avut-o niciodata asa mica

acum a ragusit; e super comica; ati patit asta la bebelusii vostri? ea gangureste si chicoteste toata ziua si are un obicei de a chicot asa indelungat, nu stiu cum sa explic...."uuuuuuu".."mmmmmmm", ceva de genul;

astazi i-am dat supica de morcov si a mancat 40 ml pe nerasuflate; m-a uimit

nu prea sta in fund, dar sta in picioare (cateva secunde, nu o las mult)-am pus poze sa vedeti-http://picasaweb.google.com/laurraa14/6Luni?feat=directlink
si in pozitia pe burtica se taraste ca o omidutza inapoi de ajunge dintr-o parte a patului in cateva minute;

cris-kim si danabana, bine ati venit si sa aveti albinute sanatoase si mumoase; dana, impresionanta povestea ta

carla, astazi a papat, nu mi-a mai facut figuri, insa 2 zile am stat cu sanii cat piatra; foarte "dragut" sotul tau; asa sunt ei

DanaMi, am stat cu sufletul la gura sa vad ce s-a intamplat cu febra, te inteleg, eu cred ca daca vedeam la 39 innebuneam; bine ca se simte bine; totusi care e cauza? sanatate multa

ely, m-am bucurat mult sa te recitesc; bine ai revenit! cred ca am pierdut ceva...picky de ce nu mai scrie?

dani3lla, ma bucur ca este bine voinicul;ce nasha mumusica

alic, cu mare placere la album te ajut si eu; multumesc de grija; frumos premergatorul

ramona, ca sa nu faca pipi pe pat pui scutecele de ala tip paturica de unica folosinta de la happy; sunt in carrefour, 5 bucati intr-un bax cam 8 sau 10 RON nu mai stiu exact; le folosesc mereu mai ales daca merg in vizita sau cand o schimb

danabanana, a mea e fascinata de exemplu de winnie the pooh tip MANUSA; il pun pe mana si i-l plimb prin fata, misc ca si cum ar dansa el,sa vorbeasca, e innebunita- parca suntem la teatru de manusi; si uitasem ceva - intr-adevar daca intrai pe forum mai devreme iti era mai usor, ti-o zic din propria experienta; eu fara fete nu treceam asa bine de toate si de accea le iubesc la nebunie

kiralina, uauuuu, felicitari pentru ridicatul in fundulet

deea, multumi de sfaturi pt joaca

yuppi,relusha, multumim

Bebebeca, asa e si cu Maya; jucaria ei preferata sunt...EU, iar cand ma vede ca intru in camera da din picioruse nevoie mare; ma bucur pt Vladut

ancy, incerca si tu cu scutecele acelea,paturici, de unica folosinta, nu stiu cum sa le zic exact; eu de cand am avut pb cu funduletul Mayei si tbuia sa stea cate o ora goala, alea m-au salvat si asa il poti lasa mai mult si pe el

yioanna, multumesc pentru apreciere, mai am 13 kg de dat sa fie bine bine; felicitari ca ai reusit; si eu la finut am innebunit cu cumparaturile, mai ales ca acum stiam EXACT ce ii tbuie - asa ca i-am luat si frumos,dar si foarte util sa-ti traiasca

philip,multumim si imediat dupa ce scriu ma pun pe vizionat poze ca ai zis ca avem ceva de vazut

gabi, si a mea are aproape inchisa fontanela si dr nu a zis nimic

alynta, eu macar nici nu gatesc, decat asa de moft si tot am kile of of; lasa ca o sa fim noi fara ele acusi acusi

strunfita, ma bucur ca ai rez pb

o zi de post e minciuna; am profitat de somnul printesei






























mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

hello , chiar va meritati denumirea de albinute la cat de mult ati scris

Bubu nu a mai facut azi febra dar acum pe seara a revenit, stau si un noaptea asta de garda, am fost cu ea la dr ieri dimineata si mi-a spus ca are rosu in gat ( nu stateam cu ea asa 2 zile ) pb e ca face febra foarte mare... cred ca o sa merg sa-i fac si niste analize de urocultura si sange ca parca nimic nu-mi iese cu ea, oricat m-as stradui... la 6 luni 1/2 are 6,7 kg ( cantarita ieri )si e asa sclifosita la mancare, trebuie s-o pacalesc ca sa-i bag tatica in gura iar daca printr-o minune se intampla intr-o zi sa vrea sa pape mai mult nu am ce sa-i dau ca nu e suficient laptic si tot asa.. va multumesc din suflet ca ma sustineti, nu nominalizez ca am timpul limitat la calculator ca are sotul treba
intregul stup si mai intru mai tarziu daca mai pot

mamica de BIANCA MARIA 28.04.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

si cum una nu vine singura....ma doare o masea de inebunesc, aseara m-am riscat si am luat o fiola de algocalmin dar maine cred c-o scot ca nu mai suport

mamica de BIANCA MARIA 28.04.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

DanaMi, poti lua fara pb ketorol sau ketotifen, am luat cand am fost operata la masea si cand ma durea dantura; imi pare rau cu febra, mergi la dr, la mai multi si vezi ce se intampla si tine-ne si pe noi la curent; o prietena a descoperit infectie urinara, alta i-a zis ca are rosu in gat si era sa faca bebelusul pneumonie, fereasca dzeu, dar si drii astia o mai iau razna; pupici sa treaca

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

nu a iesit bine link-ul cu poze si il pun din nou
http://picasaweb.google.com/laurraa14/6Luni?feat=directlink

pupici

si asta este poza cu statul in picioare ca o dra din album http://picasaweb.google.com/lh/photo/XK280mmz57yuZcnN-8wsDw?feat=directlink

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Dana...pupam fata mica si pe tine sa treaca maseaua..!!!

Laurraa... pai asta ziceam si eu:ca eu folosesc impermeabile cand o schimb!Si asta e lege pt noi! Eu le iau din Real ...Sensiparca si subt pana in 8 lei...5 pe pachet...90cm*60cm. Eu ma miram de unele mamici ca-i lasa direct pe pat...daca nu erau astea...imi strica salteaua de n-spe ori

mami fericita de Bianca Maria (11.06.09)

http://lb1f.lilypie.com/X98mp3.png

http://picasaweb.google.com/Ramona.Petriman/Munte2009#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Mi-am modificat semnatura ..sper ca mi-a iesit!

La multe lunite!!!

Irina Cristina bebe de Badriana

Sofia bebe de gabrilici

Sara Magdalena bebe de luckyblue


Va pup si va urez o noapte linistita !

mami fericita de Bianca Maria (11.06.09)

* * * * * www.youtube.com/user/biamona#p/a" target="_blank">Filmulete cu Bianca * * * * * Atat a crescut pana acum fata noastra * * * * *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

DanaMi, nu vreau sa te alarmez degeaba, dar eu as mai vedea un doctor. Nu mi se pare normal sa faca inca febra. A ascultat-o la plamani? Cand ai mei aveau febra mare, aveam grija sa fie cat mai cald in camera, iar pe ei ii tineam cat mai lejer imbracati. Ii stergeam cu o carpa inmuiata in apa, le bagam un supozitor cu algocalmin si apoi ce ai facut si tu cu sosetutele cu otet. Cat despre laptic... eu am bagat-o pe Ioana de la 2 luni pe supliment de lapte Nan1 seara, cand simteam eu ca nu mai are ce sa suga si urla de foame. Ca sa nu imi refuze sanul, am avut grija sa am o tetina cu o gaurice minuscula, si in plus, nu i-am dat niciodata din brate. O puneam in scoica sau rezemata de o perna, fara insa sa o tin in brate sau sa ma uit prea mult la ea. In schimb, cand papa la san o dragalesc, o mangai si o tin cat mai apropiata de mine. In pofida prognozelor doctoritei, ca daca ii dau biberon refuza sanul, inca suge cu pofta la san, pe langa biberonul de seara si masa cu cereale pe care le primeste.

Anca, un dragalas cavalerul Alexutz

Alic, excelenta ideea cu albumul, sa vedem si noi stupul in toata splendoarea. Ioana insa mai are mai mult de o luna pana la 6 luni. Mi-a placut Natalia in premergator si hotararea cu care isi apara jucaria. Sigur nu va avea nici o problema mai tarziu sa-si impuna punctul de vedere.

Carla, f bine faci cu Sabina, acum invata cu multa usurinta, ca in joaca. Micuta Larisa s-a dat pe brazda cu suptul la orizontala? Sotul e la primul cartonas galben sau il primeste si pe cel rosu?

Gabi, felicitari pentru masuratorile Biancai

Ramona, ciudata doctorita. Sper sa nu ti se mai trezeasca printesa noaptea, sa doarma si ea normal.

deea, multam pentru ideile de jocuri. Am admirat in poze un bebic superb.

yioanna, multumesc ca mi-ai zis de cereale. Eu incepusem sa ii dau de la Milupa cereale cu banane, dar deja a inceput sa isi piarda interesul, nu prea le mai vrea. O sa incerc si eu cu Nestle.
Eu am depus vreo patru dosare, unul pt alocatie, unul pentru cic, unul pentru trusoul de nastere si ultimul pentru prima de nastere.

clody, sanatate multa soacrei. Cred ca ti-e greu sa ai grija si de soacra si de micut in acelasi timp.

philip, am admirat pozele cu flacauasii. Frumosi amandoi, iar parul celui mic e fantastic...
Aaaaa, mi-am amintit, are sens somnul de dupa amiaza, chiar daca e scurt. Citisem un studiu ca ar fi chiar indicat sa avem cel putin un somnic de 20 de min in timpul zilei. Asa ca daca ti se iveste ocazia, profita!

Ioana, fete mandre. Poza mea preferata e asta http://family.webshots.com/photo/2544022320102095467poBVMG.
Pot spera sa pui reteta de lasagna?

alynta, cata dreptate ai cu mancarea. Eu am motiv sa mananc (ca trebuie sa am laptic) dar ma gandesc si la cele 15 kile in plus...
Poate pana la vara dau jos macar vreo 10-12.

yuppi,

gabi, poti te rog sa spui mai multe despre echinaceea, de la ce varsta i-ai dat si la ce a folosit?

Laura, m-am topit cand am vazut domnisorica stand in picioare. Si ce ochi frumosi are...


tot stupul, scuze daca am uitat pe cineva, dar mi se inchid ochii, si va urez o noapte placuta, fara incidente si urlete si un somnic linistit

http://ganduri-de-mama.blogspot.com/

http://paul-mihaita.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Am uitat sa urez multe lunite fericite inainte sarbatoritilor si sarbatoritelor de ieri si de azi

http://ganduri-de-mama.blogspot.com/

http://paul-mihaita.blogspot.com

Mergi la inceput