Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sagetutza spune:

fetelor care aveti de gand sa folositi camera pe post de baie..
nu dati in mesager, dar am aflat de la o cunostinta ca i s-au "mucegait" rufele in sifonier si se pare ca era umezeala prea mare... Bine dar ei mai foloseau in afar de caldura comuna si un calorifer pe ulei...
Mai intrebati si voi si poate imi spuneti si mie...

31+ Nicola-Teodora (deocamdata... mai negociem...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Ma bag si eu ca musca... finet-ul eu initial nici nu vroiam sa aud...am zis ca nu am nevoie..apoi m-a convins mama ca e ok sa iau si mi-a luat ea si mi-a facut...sa traiasca!!! da nu as putea sa va spun la ce bani si ce masuri si culori ca nu stiu...sunt inca la ea.

Catalutza 27+ Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Multumim Sagetutza de capitol nou. .

Am revenit din piata. Am cumparat finet (2 metri) pe care ii rezolv acum pe modelul Mariucaisara. Intrebarea care nu mi-a venit in cap pana nu l-am vazut... nu e decat alb? Mi-a fost rusine s-o intreb pe vanzatoare.

Mi se pare ok cadita. La noi o sa stea in cada mare deci nu-mi iau nici un suport metalic. Daca n-o gasesc la Baby expo o comand si eu.

M-am uitat la un magazin de articole de bebelusi si am ajuns la concluzia ca daca nu-mi fac lista o sa ajung sa n-am nimic. Sunt atat de multe lucruri pe care le cred necesare.

Tot studiind am gasit o geanta penrtu bebe. Dar mama cu ce se duce la spital? Cu aceeasi gentuta? Eu cred ca imi iau geanta de voiaj. Voi cum aveti de gand sa faceti?

Cris_mario, gata cu actele?



31+


cristies, nu ai cum sa pui cadita in cada mare. eu am incercat la ana in primele zile, dar m-am rupt de spate.am stat in genunchi langa cada, dar tot; apoi mi-a pus adi 2 blani de lemn pe cada, a fost mult mai bine. d-aia am luat acum si suportul ala de plastic (lemnele alea au fost ok, dar mi-au zgariat marginea cazii - era d-aia de fonta)

eu iau geanta obisnuita de voiaj pentru amandoi, dar ale lui bb le pun inainte in punga. eu n u o sa am prea multe (sper), ca cica imi dau ei tot (la cat platesc, credeam ca imi dau si la pachet..)

Cris, 30+cu Ema si Ana(2003)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui sagetutza

fetelor care aveti de gand sa folositi camera pe post de baie..
nu dati in mesager, dar am aflat de la o cunostinta ca i s-au "mucegait" rufele in sifonier si se pare ca era umezeala prea mare... Bine dar ei mai foloseau in afar de caldura comuna si un calorifer pe ulei...
Mai intrebati si voi si poate imi spuneti si mie...

31+ Nicola-Teodora (deocamdata... mai negociem...)


Felicit mesagerul ca mi-a adus aminte de problema asta
Asa este. Noi aveam umiditate relativa 89% cand ii faceam baie Sarei in dormitor, si mucegai dupa mobile. Ne-am trezit la timp si am luat un dezumidificator electric foarte puternic si s-a rezolvat problema.

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 29+ Sebastian Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

cris_mario felicitari ca ai rezolvat cu actele si pentru hainutele primite. Asteptam pozicile
Eu de felul meu sunt mai rusinoasa, si pana sa raman insarcinata puteam sa si cad din picioare de rau (mi s-a intamplat o data) si sa nu cer loc, dar acum... nu vreau sa risc sa primesc vreo lovitura in burtica, sau sa cad la vreo frana brusca... Asa ca mi-am luat inima in dinti si cu burta la inaintare imi cer drepturile

28+
poze gravi
trusou bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Mariucasara - eu cadita cu mulaj incorporat am vazut la miniblu cu 40 de ron.

Larisel - nu poti imptumuta cardul de la vreo cunostinta ca s anu mai aastepti? Sau suna la cei de la care ai comandat si roaga-i sa se grabeasca ca trebuie sa nasti si sunt sigura ca o sa te ajute!

Mamidepuiuti - si eu patesc la fel noaptea...greu pe orice parte, cel mai bine ma simt in picioare...de-as putea dormi in picioare ce bine-ar fi...
A, si...urasc incaltatul/descaltatul, imbracatul/dezbracatul..

Cris.dogarel - faina cadita, chiar are si termometru incastrat??
cam asa arata si cea de la miniblu la 40 d eron...bine...asta e mai finutza cred...

Cristies - ce faceti voi cu finetul???
Fain bancul... :))..pun si eu unul sau doua
Enjoy!

Un om avea si el un teren pe care plantase pepeni, si cand au inceput sa se coaca, ca sa nu-i fure nimeni, pune o pancarda pe care scria: "Printre acesti pepeni este unu injectat cu cianura".
A doua zi cand se intoarce, gaseste pe pancarda scris: "Acum sunt doi!"

Dupa ce loveste un pieton, masina isi continua drumul inca vreo 10 metri… Soferul scoate capul pe fereastra si tipa: - Fii ba atent!!!
Pietonul se ridica repede, speriat, impleticindu-se si intreaba: - De ce, dai inapoi?

25+

www.flickr.com/photos/44547000@N05/?saved=1" target="_blank">lorex, mamica in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

aoleo sagetutza daca ai stii de cand poftesc la lapte dar in toata sarcina nu m-am putut atinge de el, l-am de fiecare data cand am incercat asa ca nu pot profita...stiam si eu de laptic cald cu miere



-----------------------------------------
30+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Fetelor, aveti o viteza…. Nu ma pot tine nicicum dupa voi, am citit din urma si incerc sa raspund si eu cat pot
Onitza, mamidepuiuti, cristies, tanaion, elefantica, lorex, danyelana, larisel, va multumesc tare mult pt vorbele bune
Danyelana, multa sanatate pentru mamica si puiut. Si la mine s-a gandit dr gineco la diabet gestational ca era bb prea mare pt varsta sarcinii, pe la 22 sapt, dar glicemiile mi-au iesit mereu normale si a zis sa n-o mai fac pe cea provocata, probabil ca o sa avem o bebita mai mare pentru ca si noi suntem mari, mostenire genetica multa bafta la controale, sa te mai linistesti
Alexuzzza, eu stiu ca din cauza progesteronului avem starea asta de blegeala accentuata in sarcina. Pupam mamica si puiul si le dorim multa sanatate, odihna si lipsa durerilor
Ce dragute sunteti cu Gloria si colonelul Hatti
Beatrice, imi pare tare rau pentru sora ta. Sunt deja cam multe, 4 sarcini oprite in evolutie nu pot fi fara un motiv anume, poate ar trebui sa se investigheze mai mult, sa incerce sa ajunga la un dr mai bun
Cris_mario, felicitari pentru cat de multe reusesti sa rezolvi zilele astea, clar ca esti extreme de fericita si asta iti da si energia necesara
Analessya, imi pare tare rau de situatia asta cu soacra ta, in momentele astea nu era nevoie de asa ceva. Bine ca esti o fire optimista, o sa se resolve toate pana la urma
Catalutza, m-ai terminat cu reteta aia, eu sunt terminate dupa crema de zahar ars, asa ca o sa incerc cu siguranta reteta
Lorex, tinem pumnii stransi sin e rugam pentru nepotelul iubit
Gratiana, elefantica, danyelana, ratusca_mica, felicitari pentru bebelushii nazdravani
Cristies, Alexuzzza, Cris, ce tari sunteti cu vorbaria
Cris.dogarel, intr-adevar, nu se mai pot vedea pozele tale, nu-sh ce s-a intamplat, ca si eu le-am vazut acum ceva timp, dar nu mai merge link-ul
Noi suntem cu tati acasa, din cauza de concediu fara plata, asa ca na gasim mereu ceva de facut impreuna, de-asta intru mai greu pe forum. Da e asa bine sa nu fii singur in casa...
O zi frumoasa si cat mai putin aglomerata va doresc



28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

cris_mario am baut si ceai, am mancat si o ciorbita de spanac si tot degeaba...parca sunt o toba sparta...de abia astept sa ajung acasa sa imi iau siropelul...parca ala ma mai calmeaza sau cel putin asa mi s-a parut aseara

-----------------------------------------
30+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Fetelor, am aterizat la capitolul trecut si am gasit un mesaj:

symonyca:DN:19.10.1978,UM:25.03.2009,dpn:29.12.2009,dr.Constantinescu, Spitalul Universitar, Bucuresti.


Bine ai venit SYMONICA!

Stiu ca ati vb de biberoane, eu la Vlad am folosit dr. brown's si am fost f f f multumita de ele, au si pe bebereal punct ro, ca sa nu mai platiti tarnsport, cele din bucuresti.
acum noi suntem la canuta, tot de la dr brown's.

sora mea trebuie sa nasca peste 2 saptamani, ea mai are 2 copii, si sunt f f emotionata.
Are un baiat de 3 ani jumte si o fata de 1 an si 3 luni. Acum vine tot o fata

Revin, ca s-a trezit pustiul

Vlad
Mami de ursulet
bebe

Mergi la inceput