BIOGENESIS FERTILITY CENTER(7)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Of acum am priceput .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela_70

Ariana
Bine ai venit!Cred ca ai facut o alegere f. buna in ce priveste clinica si pe dr.D.
Cred ca te stiu de la sectiunea laparoscopie unde am intrat si eu candva.
Mult noroc!



Neatza !
Dap........am intrat si acolo cand m-am operat


Misa


Lupta cu kg !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

Neata fetelor, mi-am luat si eu inima in dinti si am sunat la clinica si mi-am facut o programare (adica m-a inscris pe lista). Doamne ce emotii aveam parca vorbeam cu presedintele
O zi buna va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

misa - sar'mana.

Arianna - te pregatesti pt FIV sau IA ?

bitza - yuhuuuuuu....bine facusi . Tinem pumnii.

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Catalina.....
eu as vrea sa incerc o inseminare prima data....dar vedem ce spune si dr.
Pana la urma nu are importanta ce fac , atata timp cat cresc sansele sa am bb


Lupta cu kg !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Arianna - cand ajungi la consultatie este bine sa ai o parte din analizele importante facute pt a-si da cu parerea care este solutia cea mai buna pt tine.

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

[quote]citat din mesajul lui catalina2307

Arianna - cand ajungi la consultatie este bine sa ai o parte din analizele importante facute pt a-si da cu parerea care este solutia cea mai buna pt tine.

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170



[/quote


Merci....

mi-am pregatit deja dosarelul


Lupta cu kg !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Tannoo, nicio problema , am crezut ca e o eroare la profilul tau ,sincer,nu ma asteptam sa bantui pe la astfel de subiecte, felicitari pentru interesul manifestat!

Pyspisi, relaxeaza-te , trebuie sa fie bine !

Scuze de intrebare , poate ca s-a mai raspuns , dar cum se fac platile ? In doua transe am inteles , dar la ce momente din procedura?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filipac1979 spune:

Salutare,
eu nu am intrat pe net sa va spun cum a fos la clinica, a trebuit sa-mi fac tupeu.
in primul rand vreau sa intaresc ideea ca personalul e extraordinar si medicii greci de nota 10. fara a jicni pe cineva, mi se pare totusi o diferenta de atitudine intre medicii romani care erau acolo si cei greci, la modul ca cei straini se poarta mult mai frumos.
studierea dosarului meu a fost ok pana la punctul cu ecografiile mele.pt ca nu aveam un diagnostic clar, dr. poiana a zis din prima ca as putea avea endometriaza, desi nu am avut simptome. asa ca mi s-a facut o eco in urma careia am aflat ce am - doua chisturi mari, unul pe stangul si unul endoentriac, dar nici ovarul drept nu e ok.din analiza filmului de la hsg a reiesit ca o trompa nu se vede f bine si se pare ca nici rezerva mea ovariana nu e tocmai ok, fiind pe terminate.
asa ca mi s-a recomandat sa fac operatie pt chisturi si endometriaza.desi poate fi facuta si laparoscopic, e de preferat operatia clasica. acelasi lucru mi s-a spus si la ultimul medic vizitat, dar nu mi s-a precizat exact treaba cu chisturile.
si dupa operatie mai vedem.
deocamdata sunt destul de varza. partea buna este ca dupa atata timp am reusit sa obtin un diagnostic, partea proasta e norma ca trebuie sa fac operatie si mi-e frica de mor. desi in prima faza ma gandeam sa o fac in bucuretsi, pana la urma cred ca voi merge pe bacau pentru ca e o clinica privata si mi-e mai aproape. dr. poiana nu mi-a inspirat f multa incredere, desi sunt sigura ca e un bun profesionist.
vreau sa va multumesc pt ca numai datorita voua am ajuns la clinica asta.
trebuie sa ma oprez repede pt ca timpul nu e in favoarea mea. o sa merg totusi la soavat o saptamana pana la sf anului si apoi incep demersurile. nu e atat pt bebe, cat pt sanatatea mea.
o sa fiu in continuare alaturi de voi si o sa va tin pumnii
va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

filipac - imi pare nespus de rau ca lucrurile nu au decurs asa cum ti-ai fi dorit, ma bucur in acelasi timp ca ai aflat care sunt cauzele asa ca iti doresc din suflet sa iti rezolvi cat mai repede problemele de sanatate si sa ne auzim cu vesti bune. Iti suntem alaturi iar daca ai nevoie de o vorba, de un sfat stii unde ne gasesti.

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170


Mergi la inceput