BIOGENESIS FERTILITY CENTER(7)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Pysy - te inteleg draga mea - stiu ce inseamna sa nu te misti din pat cu zilele, uite fix de aia ma duc eu la Beta hcg mai devreme - de plictiseala - nu suport sa stau (zac) pe canapea! Daca am pentru ce stau, stau dar daca nu, e tare rau.
Tu trebuie sa te gandesti ca bebelusii tai acum se lupta sa gaseasca un locusor bun de implantat asa ca nu trebuie deranjati.
NU te stresa cu acidul folic - pentru o persoana normala, care mananca de toate nu ai de ce sa-ti faci griji. Se da asa preventiv - dar eu tot cred ca e o apa de ploaie. ce crezi ca mama ta sau a mea au luat? nici gand!
O sa vezi ca va fi bine!
Uite ce am gasit pentru tine:
"- Alimente foarte bogate in acid folic - ficat de pui, soia, fasole alba boabe, linte, spanac, asparagus, salata verde, sus de portocale, de ananas, seminte de floarea soarelui crude.
- Alimente bogate in acid folic - porumb, germeni de grau incoltit, mazare, varza de Bruxel, sfecla rosie, portocale, pepene rosu, zmeura, afine, avocado.
- Alimente care contin si acid folic - morcov fiert, varza, cartofi, dovlecel, fasole verde fiarta, nuci, oua, capsune, pepene galben, banane, grapefruit, paine neagra, cereale, lapte."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

miky - eu inca nu am ajuns la dipherelin, dar doamne ajuta .Deocamdata papam AC sa scapam de chisturi. Inca mai sunt acolo , mai micute dar exista. Asa ca dupa ce scap de ele vedem pe ce drum o apucam.
Arianna - ne spui si noua cate ceva despre tine?

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky007 spune:

Cata, stiu ca nu iei diphe, ma astepti pe mine, in ianuarie, ca sa nu fiu singura!! Scapi si tu de chisturi si eu de HSG si gata, mergem de manuta, la dr D, amandoua, mai ales ca, eu fiind mai mare nu trebuie sa-ti fie frica, esti cu mine!!! Cata ti-am trimis si un PM , sper sa nu te superi!
Dana bebe, sper ca, in decembrie sa reuseasca toate fetele!!! Apoi poate, in ianuarie, imi vine si mie randul!! Sper ca nu ma lasati sa merg singura!
Arianna bine ai venit !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307
Arianna - ne spui si noua cate ceva despre tine?

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170






Pai ......ne dorim bb de vreo 5 ani.....2 ani....nu prea a stat sotul pe acasa...deci nu i-as pune la socoteala....de 3 ani am tot mers pe la diversi doctori.....aparent nu avem nimik niciunul...doar k nu a fost sa fie.
anul trecut in ianuarie am facut laparo(unde mi-a gasit cateva punctulete de endometrioza care au fost rezolvate in timpul operatie , dupa mi-a recomandat diphereline...dar nu am vrut sa le fac)....iar luna urmatoare am ramas insarcinata dar din pacate a fost avort menstrual....iar de atunci nimik.

Nu am facut nici o inseminare pana acum....trebuia luna trecuta....dar nu a fost sa fie.
Eu sunt convinsa k am sa reusesc mai devreme sau mai tarziu

Miky


Lupta cu kg !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M

Citat:
citat din mesajul lui Dana_bebe
ce nume frumos ai!



Sar'mana.........asa o va chema pe una din fetele mele

Doamne Ajuta la toata lumea....si sa ne vedem mamici de prunci sanatosi .


Lupta cu kg !


nu inteleg aveti fete si mai vreti un bebe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Arianna -asa sa fie cum iti doresti tu.
Dana - arianna a zis ca este numele uneia dintre fetitele pe care le va avea...de unde tragem concluzia ca nu are dar vrea cel putin doua.

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

Arianna -asa sa fie cum iti doresti tu.
Dana - arianna a zis ca este numele uneia dintre fetitele pe care le va avea...de unde tragem concluzia ca nu are dar vrea cel putin doua.

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170






....doua gemene
Doamne ce pretentioasa mai sunt......evident k ma multumesc si cu un baiat.....numai sa vina si sa fie sanatos !
Si eu va doresc la toate sa va vedeti mamici.


Lupta cu kg !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela_70 spune:

Ariana
Bine ai venit!Cred ca ai facut o alegere f. buna in ce priveste clinica si pe dr.D.
Cred ca te stiu de la sectiunea laparoscopie unde am intrat si eu candva.
Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miky007

Cata, stiu ca nu iei diphe, ma astepti pe mine, in ianuarie, ca sa nu fiu singura!! Scapi si tu de chisturi si eu de HSG si gata, mergem de manuta, la dr D, amandoua, mai ales ca, eu fiind mai mare nu trebuie sa-ti fie frica, esti cu mine!!! Cata ti-am trimis si un PM , sper sa nu te superi!
Dana bebe, sper ca, in decembrie sa reuseasca toate fetele!!! Apoi poate, in ianuarie, imi vine si mie randul!! Sper ca nu ma lasati sa merg singura!
Arianna bine ai venit !!!



Bre,da pe mine cui ma lasati ca si eu ma bag in ianuarieCum nu prea am mai scris,cum ati uitat de mine

Pysy,si eu am o presimtirea,asa ca vezi-ti tu de patut ca o sa fie cu gemenoi!!

Arianna,bun venit la noi si sedere cit mai scurta

tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Catalina,am citit la fiv...sanatate multa tatalui tau.Doamne ajuta-l sa se faca bine,ca vad ca inca nu te-ai linistit in aceasta privinta.

Da la Viena de ce nu cauti dr?E doar o sugestie,cade fapt cred ca stii tu de ce

Mergi la inceput