Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Heheheee....Nasica....esti desteapta rau!!!!!
A mersss! Sunt si eu in randul lumii acum...ei haiiiii

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui guzelnico

BlueFlower, ce ai primit tu pt spargerea foliculilor?
Mie mi-a dat Ovitrelle. Apoi, pana in ziua punctiei (dupa 36 ore de la injectia pt spargerea foliculilor) nu am mai facut nicio injectie.

_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot



Pregnyl am facut, o injectie intramuscular. Si da, parca dupa 36 de ore am facut punctia. Si nu mi-am mai injectat nimic intre timp.
Eu am intrebat-o pe Dr. embriolog de ce sunt mai multe tipuri de injectii de stimulare si de inhibare si mi-a raspuns ca e doar denumirea comerciala pt ca sunt facute de firme diferite, substanta activa si concentratia ei fiind la fel.


29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Fete cucuiete,

Eu plec din localitate pana vineri,sa va gasesc sanatoase ca frumoase sunteti

O saptamana minunata tuturor inimoaselor

Ada

Daruind vei dobandi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:



Buna fetelor. Ma scuzati ca nu sunt la curent, ca nu am mai citit din urma...
Eu nu am nimic interesant de raportat, doar Z13. Ca de obicei nu stiu cand voi ovula. As face HSG, dar am cam lalait-o si acum ca se apropie ovulatia nu stiu daca sa mai fac sau nu.
In cat timp se scurge tot lichidul de contrast de pe acolo ca sa nu afecteze ovulatia si gigeii ?
Sa o las pe luna viitoare ? Voi ce ziceti ?
Daca nu fac HSG, oricum nu voi sta degeaba; am altele de facut, cum ar fi : Anticorpii antispermatozoizi ...Mi-e groaaazaaa sa nu iasa pozitiv. Nu stiu ce voi face daca va fi asa

toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Eu am intrebat-o pe Dr. embriolog de ce sunt mai multe tipuri de injectii de stimulare si de inhibare si mi-a raspuns ca e doar denumirea comerciala pt ca sunt facute de firme diferite, substanta activa si concentratia ei fiind la fel.



Da, asa este. Si eu eram putin debusolata cand povesteau fetele, folosind diferite denumiri. Consultand insa prospectul, mi-am dat seama ca sunt similare. Am remarcat insa ca Ovitrell sau Luveris au inceput sa se importe si in RO si sunt recomandate de medici.

_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui ada29

Eu plec din localitate pana vineri,sa va gasesc sanatoase ca frumoase sunteti



Drum bun si sa va intoarceti sanatosi! Distractie placuta!


P.S. Unde pleci? Unde pleci?

_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellyshor

Heheheee....Nasica....esti desteapta rau!!!!!
A mersss! Sunt si eu in randul lumii acum...ei haiiiii

Babyboom...vino la mami...acum



Mezinuto, sunt doar ... curioasa.

_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Ginuta, HSG se face inainte de ovulatie, cam in zilele 8-9 ale CM. Si de scurs substanta de contrast se scurge imediat.
Mie mi-a recomandat sa nu am contact sexual 2 saptamani.
Asadar, daca faci interventia in luna dec (fiind Z13, e tarziu sa faci HSG luna asta), fufu cu scop de bb faci abia in ian, in perioada fertila.

Poate intra si Babyblue, ea a facut HSG pe 12 nov. Are memoria mai proaspata. Si poate are sfaturi pt tine.

_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

Eu am mai facut HSG acum 2 ani. Doctorita atunci nu mi-a spus nimic de genul...nu m-a intrebat nici in ce zi sunt
Fara contact sexual ? De ce oare ? Impiedica cu ceva substanta de contrast ? Ca si asa daca e sa spele tot, spala si atat.
Eu ovulez dupa Z17, de aia ma tot gandesc ca ar mai fi timp, dar m-ai pus pe ganduri cu fufu...
In plus in zilele 8-9 mie abia mi se termina cm
Hmmm...

Eu ma gandeam ca fac repede HSG(de aia am intrebat cat de repede se scurge substanta) si poate prind si luna asta perioada fertile...deci nicio sansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui guzelnico

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Eu am intrebat-o pe Dr. embriolog de ce sunt mai multe tipuri de injectii de stimulare si de inhibare si mi-a raspuns ca e doar denumirea comerciala pt ca sunt facute de firme diferite, substanta activa si concentratia ei fiind la fel.



Da, asa este. Si eu eram putin debusolata cand povesteau fetele, folosind diferite denumiri. Consultand insa prospectul, mi-am dat seama ca sunt similare. Am remarcat insa ca Ovitrell sau Luveris au inceput sa se importe si in RO si sunt recomandate de medici.

_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot


Asta cam asa este. Insa nu stiu din ce motive in RO, dupa o anumita perioada nu se mai importa, exemplu concret Luveris... care e unic in felul lui. Cat despre Ovitrelle este echivalentul lui Pregnyl, numai ca asta e doza unica...

http://lbdf.lilypie.com/YhfVp2.png

Mergi la inceput