Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(44)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Bun venit, Brunadria!


Serveste fursecuri, te rog. Azi dimineata le-am facut. I-a fost pofta Monei ... deja ...

_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Fetelor, sunteti la somnu' de frumusete?!

Sau nu vizualizez io mesajele voastre?
_
FVL Heterozigot; FVR2 Heterozigot; Bfibrinojen Heterozigot; MTHFR A1298C Heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

guzelnico, multumesc frumos..
cum ai ghicit tu,asa am facut , am tras un pui de somn...
eu citesc toate subiectele active asa ca va cunosc fetelor si cate pt fiecare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

guze draga,is aici,ma cert cu unele ca ataca pe altele,suflete necajite.......si eu nu pot sta asa.tre sa sar sa nu las omu sa cada.
nu pricep cum e cu rautate asta in lume.nu pricep si gata.pen ce?

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Buna frumoaselor. Am ajuns acasa mai devreme, dar am zis sa trag un pui de somn. Am fost sa-mi scot firele, tanti asistenta m-a certat ca de ce ampurtat pansamentele atata timp, ca trebuia sa le dau jos si sa fac dus normal. Mi le-a scos, insa nefiind uscat complet, gaurica de la buric a mai sangerat o idee. Am pus totusi un pansament steril din comert. Na, doamne fereste.
Pe doctor l-am prins iesit dintr-o laparo si i-am zis ca mi-a promis tratament pt endometrioza (i-am aratat biletelul de iesire dupa laparo) si mi-a dat Diphereline de 3,75, 3bucati, deci 3 luni. Prima in a doua zi de mensta (sa zicem intr-o luni), urmatoarea inlunea de peste 4 saptamani si ultima la fel, lunea.
Ieftina ca braga, 418 lei fiola.
suricatele si Bun venit celor noi!

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Nico, as vrea eu sa pot trage un pui de somn la orele astea...da' de unde...munca e bratara de aur
Dupa ce ca esti nasica noastra a tuturor, acum mai esti si consilier monetar...poate-mi organizezi si mie un pic viata financiara ca n-ar strica...
Libra, are dreptate nasica...da si pe la prieteni...
Cat despre mine...da tot asa a zis doc-ul....punctia in f de raspunsul al tratament...am sa fiu mai desteapta in z 7 cand merg la primele analize si eco...
fiind primul fiv nici n-am pretentii sa aflu dinainte...
Am emotii cum am sa reactionez la tratament. In seara asta bag doza de 300 de gonal...e cam mare cred io...
ce crede docul meu ca sant o stearpa...sa ma fi luat si el mai usor ...
Oricum, am incredere in el si asta e important...
Amy, scumpica, pupic pe pansamente...ca sa treaca...
Bruna, Dany

Mona
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui amy2007

Buna frumoaselor. Am ajuns acasa mai devreme, dar am zis sa trag un pui de somn. Am fost sa-mi scot firele, tanti asistenta m-a certat ca de ce ampurtat pansamentele atata timp, ca trebuia sa le dau jos si sa fac dus normal. Mi le-a scos, insa nefiind uscat complet, gaurica de la buric a mai sangerat o idee. Am pus totusi un pansament steril din comert. Na, doamne fereste.
Pe doctor l-am prins iesit dintr-o laparo si i-am zis ca mi-a promis tratament pt endometrioza (i-am aratat biletelul de iesire dupa laparo) si mi-a dat Diphereline de 3,75, 3bucati, deci 3 luni. Prima in a doua zi de mensta (sa zicem intr-o luni), urmatoarea inlunea de peste 4 saptamani si ultima la fel, lunea.
Ieftina ca braga, 418 lei fiola.
suricatele si Bun venit celor noi!

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png


Hai ca am mai aflat ceva....tratamentul pentru endometrioza consta in inhibare totala 3 luni la rand?
Pentru ca Diphereline 3.75 se face intr-adevar in doza lunara, dar in protocolul de FIV ca si inhibitor.
!!!!!!!!!

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Fete,
Eu zbor la cosmetica, dupa care....weeeeeeeeeeeeeeeeeeeekendddddddddddddd
pup pe botic la toate inimoasele


Mona
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mona40

Fete,
Eu zbor la cosmetica, dupa care....weeeeeeeeeeeeeeeeeeeekendddddddddddddd
pup pe botic la toate inimoasele


Mona
:)


mona , fa te frumoasa
weekend???mie mi incepe lunea weekend ul si se termina duminica seara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebenov spune:

Multumesc tare mult ca nu m-ati uitat!!!
Sunteti extraordinare!!!
Am trait alaturi de voi emotiile pe care le-ati avut la laparo, am stat cu sufletul la gura pana aseara cand a dat Micomic o veste despre ea, m-am bucurat pentru cele doua liniute ale fetelor ce au fost binecuvantate cu un bebe, m-am amuzat la povestirile simpatice ale Mayanului, va admir curajul si tot ceea ce faceti voi din dorinta de a deveni mame...
Am stat in umbra si v-am urmarit.
Va iubesc ... voi nu v-ati mai spus de mult asta!!!!
Pupici

Mergi la inceput