Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 110

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Cami, ne rugam pentru Alina sa ii reuseasca operatia si sa se recupereze bine .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">Alina are nevoie de ajutorul nostru al tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

buna seara,

am intrat sa va salut, imi era dor de voi !!!

pupici tuturor !

am o presimtire ca cineva va anunta un test pozitiv cat de curand !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2008 spune:

Magdi

Noi am implinit 1 an si 1 luna, mergem deja f bine si nu mai vrem in carut sub nici o forma, vorbeste toata ziua dar sunt f putine cuvinte pe care le inteleg (de ex: lapte, uite, haide, papa, apa ...)
Si noi avem peretele din camera cu personaje de basm si cand o intreb despre unul dintre ele imi arata cu degetelul care e ...atunci realizez cat a crescut si cat de repede trece timpul...

In rest, incerc sa-mi fac curaj pt. bb2....dar poate la anu'....ca tati mereu imi spune "Inca un/o terorista ca ea??????"

Magdi: Astept sa-mi respect promisiunea de a ne plimba bebeii prin parc

Celorlalte fete multi si sa va ajute Dumnezeu sa va impliniti visele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2008 spune:

Era sa uit....

Cu riscul de a redeschide o discutie neplacuta vreau sa precizez faptul ca fetita mea este dovada faptului ca "tratamentul de ris" al Dr. T functioneaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Fetelor, eu am uitat: Matei mai face spermograme si in alta parte decat la IDS? Face si la clinica lui T? Intreb pt ca vreau in acelasi timp sa faca si spermocultura, numai ca nu mai vreau sa faca la IDS pt ca mereu acolo i-a iesit un sreptococ care la alte laboratoare nu mai apare. Nu stiu care e treaba, dar prefer sa faca spermocultura in alta parte!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea laturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tamaryllis

Fetelor, eu am uitat: Matei mai face spermograme si in alta parte decat la IDS? Face si la clinica lui T? Intreb pt ca vreau in acelasi timp sa faca si spermocultura, numai ca nu mai vreau sa faca la IDS pt ca mereu acolo i-a iesit un sreptococ care la alte laboratoare nu mai apare. Nu stiu care e treaba, dar prefer sa faca spermocultura in alta parte!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!

Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea laturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.


face si la clinica lui T.

de Craciun vom fi 2 in 1 ....... +6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Multam!
Stii cumva si pretul si daca face sambata?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandyprs spune:

Neata fetele eu marti vin la consultatie.Daca mai e vreuna care are nevoie de Pregnyl il dau ieftin mai am 2 fiole pastrate in conditii bune.
Va pup, va spun marti seara ce am facut la control.



35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Fetele va rog din suflet sa ma ajutati cu o informatie, maine este dr Tutunaru la cabinet? cumnata mea are o urgenta si sa nu batem drumul degeaba, i-am trimis sms dar inca nu mi-a raspuns
Multumesc mult

*************************************************
Madutz

ingerash din ceruri, mami te iubeste 28.05.2009
www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-MariaNectarie.jpg" target="_blank">astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4aae592d5132a&wt=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20alt=%22symptoms%20of%20pregnancy%22%20height=%22200px%22%20width=%22200px" target="_blank">
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank"> NU RAMANETI INDIFERENTE, IMPREUNA PUTEM DARUI VIATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Mada , daca e urgentza si vrei o info tot atat de urgent...mai bine suni , decat sms. Mai repede raspunde la tel .

Mergi la inceput