Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 110

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Neata dragele mele,

Araceli, ce vesti ai?
Nicolle, azi esti z10, parca? Ceva simptome?
Oana, cum a fost la morfofetala? Cu ce vesti ne vii?
MamiLali, tu cand mai mergi la control?
Kristinuta, cand nasti? Nu ai mai intrat demult la noi.
Machusica, ma bucur mult ca ne citesti. Pupicuti lui Bubu si te asteptam cu pozici de la taiatul motului.
Bebe2008, stiu ca si tu ne mai citesti. Te mai asteptam sa ne povestesti de fetita ta frumoasa .

Eu deja vizualizez camera viitorului meu bebelus, am cumparat sticker-e de pereti cu personaje Disney si mai am ceva de luat cu Tweety, care e favorita mea , si deja ma gandesc cum sa le aranjez pe pereti. Inca le am in foliile protectoare, nu le lipesc definitiv, dar imi dau o fff buna stare de spirit cand le privesc, zambesc instant si visez la momentul cand voi amenaja cu adevarat camera, avand-o pe bebelina in burtica . Simt ca nu e prea departe acel moment .

Va pup pe toate si sa ne auzim cu vesti bune .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">Alina are nevoie de ajutorul nostru al tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

magditza, multumim mult ca te ocupi in continuare de deschiderea capitolelor.

Imi doresc sa fie un capitol in care sa se numere multe teste pozitive. Spersa fie un capitol cu multe vesti bune.

mada, asa am promis mai demult ca o sa pun poze cu burtica dar e tare greu sa ma mobilizez sa-mi fac si eu un cont pe site-urile alea cu poze. Promit ca pana nasc o sa o fac si pe asta

georgia, iti multumesc pentru grija. Suntem bine, am trecut prin 3 morfologii de trim II ca sa ma asigur ca e OK intr-un final. Saptamana viitoare miercuri o sa avem iar intalnire cu bebe David, asa ca abia astept sa vad cum a mai crescut.

Maine intru si eu oficial in trimestrul III. Uitandu-ma acum in urma mi se pare ca a trecut totul repede. Sper sa decurga bine totul pana la sfarsit

pup you all si va astept pe toate cu vesti bune.

Lali 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Helo, helo
pentru tutunicile ce sunt in focuri o pereche de agitate
Magdi.. e foarte frumoasa camera deja am vizualizat-o presimt ca in curand vin in vizita la croiava, la un botez
Lalitzicul meu drag.. ma bucur ca ai crescut asa mari, asteptam vesti de la eco, sa gasesti un cuculetz sanatos si mishcaretz , nu-i bai de poze , da vroiam "sa se bucure si ochiu meu"
Machushicule... tare rau imi pare ca nu-mi fac timp sa ne intalnim , da poate ne ajuta DD intr-o zi, multi Bogdanelului

tuturor

*************************************************
Madutz

ingerash din ceruri, mami te iubeste 28.05.2009
www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-MariaNectarie.jpg" target="_blank">astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4aae592d5132a&wt=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20alt=%22symptoms%20of%20pregnancy%22%20height=%22200px%22%20width=%22200px" target="_blank">
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank"> NU RAMANETI INDIFERENTE, IMPREUNA PUTEM DARUI VIATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Madutz scump, eu presimt ca anul viitor se va lasa cu multe botezuri , deja ma vad plangand langa tine in biserica, asa cum ti-am mai spus; ca va fi botezul tau, ca va fi al meu, ca vor fi amandoua , eu ma vad plangand de emotie langa tine in biserica . Asa sa ne ajute Dumnezeu .
MamiLali, felicitari pentru intrarea in trim III . Te asteptam cu cele mai bune vesti de la intalnirea cu bebe David.

si sa curga vestile buneeee !

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">Alina are nevoie de ajutorul nostru al tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy_ggg spune:

Buna la toata lumea si ca nu am mai aparut de mult pe aici...Noi suntem bine crestem mari ,si am o pe care am vazut-o aseara la eco si deja m-am indragostit de ea.Pana acum nu prea a stat ea sa ne arata ce ascunde intre...dar aseara ,s-a confirmat banuiala.
Magdita,Mada,Lali,



18+

pamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy_ggg spune:

Aerlilian,si mai da-ne si tu un semn de viata.

pamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Pamitule, felicitari pentru . Ce frumosss ! Sarcina usoara in continuare .
Lilisor e bine, am vorbit cu ea la telefon, doar ca e ff ocupata la serviciu si nu a mai avut timp de forumeala. Nici la dr.T nu a mai ajuns, presteaza la liber, fara stres. Poate iese asa .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">Alina are nevoie de ajutorul nostru al tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

magditza, mi-a placut tare mult de tine, cum ne-ai spus tu de camera lui bebe, despre care esti sigura ca va fi fetita, nu?. Si eu eram convinsa ca o sa am fetita si uite ca m-am ales cu ditamai flacaul. Sa dea DD ca anul ce vine sa aduca cat mai multe botezuri.

mada, un pentru starea ta de spirit.

pamy, ce a trecut timpul si la tine. Uite ca mai ai un pic si ajungi la jumatatea sarcinii. Felicitari pentru caruciorul roz. Sarcina usoara in continuare.

Lali 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

MamiLali, eu visez la o fetita, nu mai spun ca majoritatea sticker-elor sunt cu printesele Disney ( Ariel, Frumoasa - din Frumoasa si Bestia, Cenusareasa, Alba ca Zapada si piticii, Jasmine, Frumoasa din Frumoasa din padurea adormita, Tinkerbell, etc ). Nu stiu ce m-oi face daca e baiat , ca-mi strica planurile . Lasa, asta sa fie baiul, ca gasesc eu si Spider men-i . Doamne ajuta, sa vina, indiferent de sex, ne adaptam pe parcurs .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">Alina are nevoie de ajutorul nostru al tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele

am intrat sa va multumesc celor care ne-ati fost si ne sunteti alaturi

celor care ati daruit putin de la voi pentru alina

a plecat spre germania

dimineata la ora 8 a inceput operatia

si inca nu s-a terminat

cred ca sunt multe puncte de tumora
daca dureaza atat
plus ca unele sunt situate chiar la baza creierului si e zona grea de operat
sa vedem

doamne ajuta!
i-a dat si la stirile de la 12
de pe kanal d

offffffff

pentru cei care vor sa o vada la plecarea din tara
accesati
http://www.youtube.com/watch?v=CF6tHIxAvkU

si daca nu stiti povestea cititi pe

www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

mii de multumiri
mai e nevoie de bani
dar deocamdata asteptam iesirea din operatie
va asteptam si la umanitare

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput