Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 110

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Am vrut sa zic ambele interventii intr-o singura operatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Jasmine, si laparo si histero le poti face la clinica.Histero costa 200 euro, laparo 400.Daca le faci pe-amandoua, iti face reducere.Mai multe amanunte aflii sunand la clinica.Sunt niste fete dragute, care iti raspund la toate intrebarile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

Va saluta o tutunareasa mai "batrana"
Jasmine, nu stiu ce pb ai, insista si fa ambele proceduri printr-o sg interventie, stiu ca se poate.
Va spun din propria experienta, e cel mai bine pt voi, sa cercetati orice, treceti peste teama, nu ajuta cu nimic, pe mine sigur nu m-a ajutat.
Din pacate am ezitat sa fac histeroscopie, m-am multumit doar cu laparo si am gresit.
Laparo mi-a adus vesti proaste, trompe clipsate. Am 2 FIV-URI, fara succes. Ma hotarasc sa fac si o histeroscopie, vesti si mai proaste, sinechie uterina. Concluzia: 2 FIV-uri, degeaba; timp, tratamente si bani pe apa sambetei.
Acum ma pregatesc pt inca o histerorscopie (sa vad cand obtin o programare), apoi monitorizari pt endometru si poate rezultatele imi vor da sansa sa mai incerc inca un FIV.

Mult succes la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Multumesc frumos fetele!

Care e nr de la noua clinica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui jasmine30

Multumesc frumos fetele!

Care e nr de la noua clinica?


GENESYS FERTILITY CENTER
STR. AV. Stefan Sanatescu nr.5
sector 1, Bucuresti
tel:0733.999.999
fax:021/2243191

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

camcris, astept sa vad ce ti se raspunde, ma intereseaza si pe mine

Citat:
citat din mesajul lui camcris

Buna fetelor sunt si eu pacienta a doctorului Tutunaru din iunie2009, laparoscopie august trompa stanga greu permeabila, dreapta ok,
sotul seprmograma si spermocultura la clinica dansului genesys OK, incercam de 2 ani pentru un si nimic. Voiam sa intreb daca sa fact test post-coital(asa a zis doctorita Matei) inainte sa fac IA.
Stiti ce preturi au la clinica, ce rezultate a-ti avut cele care a-ti mai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:


Astept sa vina invazia in jur de 23feb. si apoi ma programez pentru monitorizare la doctor Tutu iar in ziua ovulatiei dupa contact la interval de 4, 6 ore are loc testul post coital, va anun#539; ce s-a īntāmplat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

camcris, da mai multe detalii te rog, ma intereseaza si pe mine sa-l fac. cum ai luat legatura cu dr. matei? cine ti l-a recomandat sa-l faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonia

camcris, da mai multe detalii te rog, ma intereseaza si pe mine sa-l fac. cum ai luat legatura cu dr. matei? cine ti l-a recomandat sa-l faci?



Am fost cu sotul la dr. Matei la recomandarea dr. Tutu pentru spermograma si spermocultura, acestea fiind Ok.
Eu am facut la dr. Tutu laparoscopie la spitalul Elias in august2009 si rezultat: trompa pozitiva pe stanga, greu permeabila pe dreapta.
I-am explicat dr. matei ca incercam de 2 ani sa facem un bebe si nimic, dansa mi-a recomandat acest test post coital. Inainte de al face este bine sa faci aceste investigatii, adica sa fiti ok amandoi.
Daca nu este ok la mine acest test m-am hotarat sa fac IA
Daca mai ai alte intrebari i-ti raspund cu mare placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

multumesc camcris

Mergi la inceput