Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 110

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Mirela- si eu m-am facut cat globu'pamantesc- dar dupa ce voi avea bb voi slabi si voi ajunge la dimensiuninele normale- nu la cele pe care le aveam acum 5 ani - ca eram scheletron.

Oricum voi slabi eu.
De sapt viit ma voi duce la sala.

Si voi incepe si demersurile pt fiv.

Asa ca iti doresc sa vina cat mai rpd rushii si sa se prinda prichindeii.




Elly

Astept, astept si iar astept .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

elly sa dea doamne doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Magdita,

Da, am 30 de saptamani. Si mie mi se pare ca trece timpul repede. Trebuie sa ne rugam ca bebita sa nu fie grabita si sa stea cuminte in burtica.

Te si hai mai repede la mamici, eu te astep. Nu ma lasa sa ma specializez prea tare pana sa iti predau stafeta. Mai bine invatam impreuna, valabil pentru toate mamicile in devenire.

Va pup si imi doresc mult niste vesti bune care sa mai coloreze subiectul acesta.

Ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rala

Eu am inteles de la Ioana ca o luna (adica dupa un ciclu) ar fi suficient. Literatura straina spune 3 luni daca a fost administrata 1 injectie sau 6 luni in cazul a 2 injectii facute la o saptamana diferenta.


dar tie ce perioada ti-a zis T? la cat timp dupa metotrexat poti incerca din nou pentru bebe? sunt foarte curioasa mai ales ca dureaza ceva pana o sa ajung la consultatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicky29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana1980

Tutidana, nu ma deranjezi cu insistenta ta. Sa stii ca asa eram si eu si nu aveam de unde sa stiu , decat de la persoanele care au mai trecut prin asa ceva. Da, sotul meu a fost cu mine si a stat cu mine pana am plecat acasa, chiar este recomandabil sa fie cineva cu tine. El a fost si cel care a platit. Eu am intrat in operatie undeva prin jurul orei 12, iar la ora 16 in aceiasi zi am plecat de la clinica acasa. Cand poti sa te ridici din pat si poti sa mergi iti da drumul acasa. Si nu uita ce ai sa-l intrebi, il intrebi inainte, ca dupa aia dispare la cabinet. Te pup si daca mai ai intrebari nu ezita sa ma intrebi.
Multa bafta!
Buna la toate fetele!
Sunt Nicoleta din Piatra Neamt am endometrioza descoperita in aprilie 08 la op laparo in Iasi si vreau sa fac o laparo cu dr. T.Inteleg ca programarile se fac la clinica pt laparo - sau nu se stie inca - iar tu Dana te-ai internat la pranz si ai si iesit peste cateva ore? Cum ma puteti intruma pt a lua legatura cu dr. sau cu cei de la clinica. E necesara o consultatie inainte sau alte analize premergatoare operatiei? Costul intregii op este de 1500 ron in fct de complexitatea ei. Adica atat ai cheltuit + spermograma.In conditiile in care e necesara o zi de spitalizare c-am care e pretul ?Stiu, sunt multe intrebari, insa credeti-ma sunt doar cateva din imensitatea care imi vine in minte, va rog sa aveti rabdare. Nu as vrea sa fac 2 drumuri la Bucuresti, dar daca e cazul sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Nicky, laparo o poti face la clinica lui Tutunaru.Te vei prezenta dim si dupa-amiaza poti pleca acasa.Mai multe amanunte poti afla sunand la clinica, sunt niste fete foarte dragute.Eu am foacut histero acolo si m-am prezentat la 8,30(nu am mancat si baut nimic), iar la 12,30 am plecat acasa.Costul pt laparo tot fetele ti-l vor spune.Eu zic ca poti face un singur drum la Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Buna la fete !
Iliraluca , sa fie intr-un ceas bun , sa ai un bb sanatos si frumos ! Mai ai putin... Cum o sa nasti ,normal sau cezariana ?

Trebuie sa ajung pe la dr T , si vroiam sa intreb daca a fost careva de curand . Are program tot in fiecare zi , si vine tot in jur de ora 13 ? Este tot asa de aglomerat la cabinet ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliraluca spune:

Multumesc frumos Anaconda2,

Sa iti traiasca si tie puiul frumos si sa fiti sanatosi sa va bucurati de el.

As incerca sa nasc natural, am vorbit cu dl.doctor si zice ca pana acum e ok si ca putem incerca. Am colul foarte scurt, am facut cerclaj si ma gandesc ca poate e mai simplu. Sper si eu, ce sa zic, ma incurajez singura.

Despre cabi, eu am fost saptamana asta si la 13 era acolo si cred ca e tot asa, in fiecare zi. Despre aglomeratie, cum stii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana1980 spune:


[/quote]Buna la toate fetele!
Sunt Nicoleta din Piatra Neamt am endometrioza descoperita in aprilie 08 la op laparo in Iasi si vreau sa fac o laparo cu dr. T.Inteleg ca programarile se fac la clinica pt laparo - sau nu se stie inca - iar tu Dana te-ai internat la pranz si ai si iesit peste cateva ore? Cum ma puteti intruma pt a lua legatura cu dr. sau cu cei de la clinica. E necesara o consultatie inainte sau alte analize premergatoare operatiei? Costul intregii op este de 1500 ron in fct de complexitatea ei. Adica atat ai cheltuit + spermograma.In conditiile in care e necesara o zi de spitalizare c-am care e pretul ?Stiu, sunt multe intrebari, insa credeti-ma sunt doar cateva din imensitatea care imi vine in minte, va rog sa aveti rabdare. Nu as vrea sa fac 2 drumuri la Bucuresti, dar daca e cazul sigur.

[/quote]

Buna Nico!
Eu am fost la o intalnire preliminara cu el, dar nu pt. a face laparo.
Acesta procedura o facusem si la Iasi in ian 2008. I-am aratat rezultatul si mi-a spus ca ar fi bine sa mai fac o data acesta procedura, pt. ca pe biletul de externare nu era mentionat cam tot ce vroia sa stie. Mi-a dat nr. de la cabinet si mi-a spus ca atunci cand ma hotarasc sa sun si sa ma programez.Am sunat, m-am programat cam in ce zi am vrut eu. M-au sunat cu vreo 2 zile inainte, au revenit cu un tel cu o zi inainte sa ma roage sa nu vin la 8 cand eram programata initial, ci la 11. M-am trezit din anestezie si cand am simtit ca pot sa plec, mi-au dat drumul.Am platit 1500 operatia mea si 200 spermogr. Cand m-am programat am intrebat cat costa si mi-au spus ca depinde de complexitatea op. Adica daca era nevoie sa opereze vreun chist de ovar se poate ajunge si la 2000. Sa ai mai multi bani la tine.Cred ca spitalizarea de dupa operatie e inclusa in pret. Nu mi-au cerut bani in plus, desi mi-au pus perfuzie si mi-au administrat calmante. Asistentele sunt ft. dragute. Sa discuti cu el inainte de operatie, tot ce ai sa-l intrebi. Nu stiu daca se poate sa ramai la ei peste noapte, dar suni si intrebi. Iti dau nr. de telefon de la clinica:0733999999. Te pup!
multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicky29 spune:

Draga Dana,
Esti foarte draguta ca mi-ai dat atatea detalii, corespund intocmai cu cele de la clinica: am vb cu fetele ieri. Pt ca e a doua op. la mine costul poate ajunge si la 3000,iar spitalizarea eventuala nu se plateste. M-au programat pt 18 ian spunand ca la sf lui ianuarie dr. T probabil va fi la schi si ca nu conteaza perioada din CM cand face operatia avand in vedere ca stiu ca am endo. Din pacate datele obtinute m-au descurajat. Multumesc pt raspuns.

Mergi la inceput