La Multi Ani Licurici de ian-feb 2009 (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Saluti!

Anna, abia mai-nainte am reusit sa va trec datele in listuta. Cum a fost sa nasti aproape 4 kile natural 100% ? Ca mie si 2,5 mi s-au parut destul de greu de "scos" (urata exprimare )

Aalina las' ca ne intalnim data viitoare. Desi nu stiu cand mai ajung pe-acasa, iar din ianuarie o sa incep serviciul
Nici nu vreau sa ma gandesc Si o sa o duc pe Iulia la cresa Mai e cineva cu copil la cresa la varsta asta? Ca ideea de bona nu ma prea incanta ...

Lisa, capitolele vechi sunt inchise de moderatori

Azi e ziua mamei mele si imi pare tare rau ca ne desparte o anumita distanta. Dar i-am luat ieri un cadou maaaaaaaaaaaaare si maine fac comanda de tort. Si ne chefuim in weekend. soo, mami, La multi ani! si

Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna dimineata, mamici de licurici!
Indraznesc sa va inoportunez cu o idee.
La subforumul umanitar, sunt cateva subiecte tip bazar, unde cativa useri ofera spre vanzare hainutze, jucarii, accesorii, haine de adulti, incaltaminte etc la preturi f mici, banii mergand in conturile unor copii bolnavi, care au nevoie de terapii diverse. De exemplu aici este bazarul pentru Robi, un pui de nici 2 ani, bolnav de epilepsie, care se lupta cu crizele zi de zi si are nevoie de banutzi constant pentru medicamente si terapii.
Aici este bazarul pt Bogdan, un baietel bolnav de Parapareza spastica,Retard in dezv care necesita tot felul de terapii (kineto, logoped etc). O sa mai gasiti acolo bazarul pt EMA si Mihaita, 2 copii bolnavi de autism care au nevoie de bani pt terapii ABA.

E extraordinar sa ai copiii sanatosi, numai cand ne confruntam cu o problema serioasa ne dam seama cat de valoros e acest lucru.
Acum, ce va propun eu e sa aruncati un ochi la subiectele alea. Sunt puse in vanzare lucrusoare de calitate la preturi f, mici. Stiti si voi cat de repede cresc copii si cat de des va trebuie haine pt ei, cumparand de acolo, faceti economie la bugetul familiei, luat lucrusoare dragutze pt copiii vostri si ajutati alti copii care au nevoie de fiecare banutz pt a avea o viata mai buna.
Daca vreti, puteti ajuta si oferind spre vanzare lucrusoare de care voi nu mai aveti nevoie.
Va asteptam!



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

La multi ani! ginerelui meu scump David si o dedicatie muzicala pt cuscra

La multi ani! Dariuta

La multi ani! Lucas

La multi ani! Carla si Hera

La multi ani! Mara si Caterina



Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

La multi ani, David, Daria, Lucas, Carla, Hera, Mara si Caterina!!!!!! Sa cresteti mari si DD sa va vegheze, sa va dea sanatate si bucurii!


Jasmi, la multi ani, mamei tale! Si petrecere frumoasa in wkd!
Cat despre nasterea bebeului de 4 kg natural ... nici nu-ti spun ce dureri, si tot intrebam mie cand imi face epidurala ca mi-au ascuns cu totii ca doctorul le-a interzis... atunci eram f furioas pe toata lumea, doctor, moasa...

Mi-am amintit ca am si eu un filmulet cu cativa pasi ai lui Vladut, dupa ce se prapadeste de ras http://www.youtube.com/watch?v=usyQ04zBXwc

Dark, pana la urma a iesit cu jobul cum voiai. Sper sa gasesti ceva mai bun si care sa-ti permita sa ai si mai mult timp cu Mister

Pyc, ce program ai si tu, pfff, saracuta de tine

Ana, mami de bubulet zambaret (09.02.2009)

Poze Vladut la 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata

Jasmi mamei tale ...si eu ma gandeam sa-l duc pe Razvi la cresa da' in toamna viitoare...inca sunt in dubii, oricum mai am timp sa ma gandesc...bafta sa fie bine orice alegere ai face...

DAVID, DARIA, LUCAS, CARLA-IOANA, HERA, MARA, CATERINA sa cresteti mari licurici frumosi

Dark imi pare bine ca esti impacata cu alegerea facuta, asta este cel mai important...o sa gasesti tu job-ul care ti se potriveste curand, nu stii niciodata de unde sare iepurele ...multi si mai pune si tu photos cu Mister sa-i mai vedem si noi ochisorii scumpi...

Oau Anna....mamica eroina ...da' de ce ti-au interzis epidurala? Am vazut filmuletzul, simpatic foc Vladut si merge chiar bine...

Off Pyc ce bine te inteleg...si eu ajung seara acasa la 19:00-19:30 si mi-e groaza cand o sa-l aduc pe Razvi la Bucuresti sa stea cu mine ca nu am sa pot petrece asa mult timp cu el...fruntea sus ca poate vin si vremuri mai bune ...

Mai avem un pic si sarbatorim primul anisor al urmatorului licurici ...o asteptam pe mamica (Stefania) sa mai intre si pe la noi...stiu ca ne citeste pentru ca ieri era online asa ca...hai pe la noi cu vesti despre Alexandru

O zi usoara la toata lumea


Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009

Razvi

www.youtube.com/watch?v=PFtbGWGIcw0" target="_blank">cearta cu balonul
www.youtube.com/watch?v=5-uxphct1Q0" target="_blank">cum se joaka Razvi cu caruselul
www.youtube.com/watch?v=OAQbGqIZqd4" target="_blank">Razvi mananca pepene galben cu mar copt....buuunnn
www.youtube.com/watch?v=aRmMrcGjBVY" target="_blank">Razvi rade cu pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

La multi ani sanatosi si fericiti puiului nostru drag pe care il iubim cu tot sufletul si toata fiinta noastra
Daria
Lucas
Carla
Hera
Caterina
Carla

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Hello!

Nu am mai intrat de mult si nu am citit nimic, sunt super ocupata la servici.

Noi suntem OK, pe Ioana doar vad ca o paste o raceala, tuseste si a inceput sa-i curga nasul.
Nadia a trecut cu bine de "revizie", mi-a zis dr. sa nu-mi fac probleme ca e asa de mica, asa e felul ei. E dezvoltata asa cum trebuie, doar ca e miniona .


Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Dark,pana la urma a fost cum ai vrut tu.Sigur va aparea un job care sa-ti satisfaca cerintele.Intr-adevar e foarte important sa fie mai aproape de casa,sa nu pierzi orele pe drum si sa aiba un program cat de cat normal.Mult succes.

pyc,ai un program tare aiurea la job.Eu nu mai vreau sa ma intorc la fostul loc de munca(ma rog si actualul,ca sunt in CIC),tocmai din cauza programului infernal.Chiar nu ma mai pot intoarce la 10-11 seara acasa,ca nu are cine sa stea cu David si nici o cresa nu ti-l tine atat,iar tati vine si el pe la 8-9 seara.

Anna,esti mama eroina daca ai nascut natural un bb asa mare si fara epidurala.

Jasmi,la multi ani mamei tale.Sa fie sanatoasa.
Despre crese noi am mai vbit,alta solutie nu vad,asta daca nu-ti permiti o bona...sau nu vrei o bona.Doar ca si cresa asta trebuie cautata din timp,vorbit,aranjat,ca nu stiu daca primesc copii asa in timpul anului..plus ca nu sunt locuri.Nu stiu cum e in Cluj,dar aici e bataie mare pe locurile de la crese si sunt multi copilasi care raman pe dinafara.

Pe mine ma doare mana de 3 zile,mana dreapta si nu pricep de ce.Pur si simplu ma doare incheietura si nu pot s-o misc,scriu ff greu la tastatura,mai mult cu stanga si mi-e greu sa-l ridic pe David din patut sau sa fac lucrurile obisnuite.M-am dat cu o crema din plante,ca alta nu aveam,dar nu vad nici o imbunatatire.
In rest,David o tine cu dida,iti,didi,tita,tata etc..dar mama nu vrea sa zica si pace.

Cami drum bun Alinei si fratelui tau.Sa dea Dzeu sa fie bine si sa reuseasca operatia.

Miere,mi-a placut filmuletul.E un dulce Aidan,mai ales cu ,, canuta aia in mana.Si stie sa si cada astfel incat sa nu se loveasca..

O zi frumoasa tuturor.

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Buna ziua mamici de licurici!


La multi ani licuricilor de azi:

David
Daria
Lucas
Carla
Hera
Caterina
Carla

Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi!

Am vizionat si eu poze de copilasi frumosi si am vazut si umblaretii, Aidan si Vladutz. Si karina a inceput sa faca pasi, e asa simpatica.

Apropo de nasteri naturale 100%, ale mele asa au fost amandoua, iar prima a fost cu greutate, Daria avand 4.500 g

Bebelusi unde esti??? Vreau si eu cercei....

Daiopri multa sanatate! Nu ai ramas singura cu papa peste noapte, Karina se trezeste si acu de 2 ori si la 2-3 si la 5-6 Nu stiu ce sa-i mai fac...si chiar papa, nu se incurca, 230 ml de lapte

Sashenka bine ai venit. Sanatate puiutilor. E f greu cand is amandoi bolnavi, tocmai ce am trecut si noi prin acest experiment...

Crisspy ma bucur ca au iesit ok analizele Razvanel e un scump

Alinuk baieteii frumosi. Ce mare a crescut Andu, sa nu fie de deochi

Dark bine ca a iesit asa cum ai vrut tu. Bafta sa gasesti job-ul care sa ti se potriveasca. Mister umblaretz.

Miere aveti un program fff frumos si pus la punct. Bravo! Creste flacaul tau nu gluma...

Jasmi,La multi ani mamei tale. Sa fie sanatoasa si sa va bucurati alaturi de ea.

Naty sanatate Ioanei Si Nadiei, sa creasca mare.

Aalina frumoasa declaratia lui Dorian falcutzele lui Fabian, e dulce tare Noi in sfartit avem un dinte, pe 14 nov a iesit, asa ca nu-ti fa griji, ies ei pana la urma

Alina1976 unde esti??? Ce fac printesele tale? Mi-e dor sa mai vad poze cu ele. Sa stii ca eu ma uit la toate pozele, dar nu reusesc intotdeauna de raspund...Sunteti toate 3 niste frumoase.

Va imbratisez cu drag ca a venit asta mare si vrea sa ne jucam. Stau pe-aproape

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Sunt tare trista , acum 3 ore a murit un coleg de serviciu, 30 de ani avea, stop cardiac. Numai din cauza muncii si a stresului de la birou Era un om deosebit, nu cred ca era cineva sa nu-l placa.

Ada , bravo pt primii pasi si pt dintisor! Si noua ne-a mai iesit unul, avem 6 acum.
Oaaau, 4,5 kg, si nascuta fara anestezi Esti tare Mie mi-a interzis epidurala pt ca era copilul mare, avea cordonul in jurul gatului si lichidul se cam inverzise...

Naty [pup, sanatate Ioanei, sa treaca repede mucisorii. micuta Nadia

Crisspy, zi usoara la munca!

Ledi, incearca Voltaren crema, cred ca e o durere reumatica la mana ta. Sper sa treaca repede

Ana, mami de bubulet zambaret (09.02.2009)

Poze Vladut la 9 luni

Mergi la inceput