Fulgusori (166) Bravo Lylyana&Mihamora!Hai Monica!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

a adormit sotul...asa ca incepeeeeeeeee....
POVESTEA CELOR DOUA II
De cand ma stiu mi-au placut copiii si de multe ori nu intelegeam cum unele dintre cunostinte,prietene sau rude de gen feminim pareau profund iritate de conceptul de mama si mai ales de bebe...ca si cum s-ar fi imbolnavit de o boala de piele...
pe sotul meu l-am cunoscut in scoala de ,,coops,, de la Campina,defapt mai bine zis in practica...nu a fost o dragoste orbitoare...furtunoasa ca in filme..insa a fost magica...ne-a adus impreuna usor...incet si sigur.si tot ce ni se intampla a fost asa firesc...cum e firesc sa respiri ca sa traiesti...asta se intampla prin aprilie 2006...
in aprilie 2008 ne-am logodit iar in august 2008 a urmat cununia civila...insa eu locuiam efectiv la mama mea iar el undeva in mediul rural...departe de oras cu vreo 45 km deoarece acolo fusese reparitizat cu munca..iar eu lucram si lucrez in continare in oras...a fost chestia cine a invatat mai mult...a ramas mai aproape..si cat ne-a costat acest lucru.dupa cununie am cerut reintregirea familiei...dar IOC cu ii mai pasa in aceste zile..si da-i chinuiala doi ani..cu naveta...ne vedeam doar in week-end..ori venea el..ceea ce se intampla rar...ori mergem eu la el...am avut noroc ca avea apartament de serviciu si nu a trebuit sa stau si prin casele altor oameni.abia anul acesta a reusit sa se mute mai aproape de casa la vreo 15 km si sa poata face naveta zilnic.
sa revenim la cele doua linii...nu aveam planificat nici un bebe pentru viitorul apropiat avand in vedere ca eram separati...fara casa...vai de mama noastra de familisti.prin 2008 am fost la un control..racisem la ovare..aveam anexita la ovarul drept..drept dovada ca zigotul s-a fixat pe uter in partea stanga...
la acest control am primit o veste ce m-a distrus si m-a cutremurat...cosmarul vietii mele se adeverea...mi s-a spus ca nu pot avea copii...am uterul retrovers..si trebuie operat si ridicat si nu imi poate spune si garanta ca voi avea bebe apoi...am plans si zbierat doua saptamani..de spuneai ca imi trebuie control la cap sau ca tre sa vizitez urgent spitalul 9...apoi m-am resemnat...si eu si sotul...am zis cum o vrea Domnul...siiiiiii...nu ne-am mai cumparat ,,palarii de ploaie,,ca anticonceptionale nu am luat niciodata..tot in ideea sa nu am probleme cu conceptia unui viitor bebe...
si dupa cununia civila venea cea religioasa...anul acesta pe 15 august...eheeee...ce nunta visam eu ca in povesti..si de cati ani o visam....insa cele doua liniute m-au facut sa uit de toate fanteziile nele nuptiale...
anul acesta in aprilie...mi-a intarziat menstruatia cu 9 zile...ceea ce era extrem de mult...chiar daca nu era regulata nu imi intarzia mai mult de 2-3 zile...si aveam un somn...Doaaaaaaaamne...as fi dormit si pe buda...eu care nu dormeam ziua nici sa ma fi platit la secunda de somn...si in valuta.
mi-am luat un test...l-am facut cu zambetul pe buze...asa cum il faceam de vreo trei luni incoace...si ma minteam pe mine...ca nu imi pasa...ca il fac sa ma verific...ca defapt mie nu imi trebuiau copii in situatia in care ne aflam...nici pe masa...nici sub ea dar cand vedeam dupa 10 minute ca nu se inrosea si cea de-a doua liniutza...ma apuca o deznadejde....si o jale interioara...nu va imaginati.
revenind...am facut testul si l-am pus pe masa...fumam si asteptam...imi era teama sa ma uit desi simteam ca am un bebe in burta...la 8 minute si 29 de secunde m-am uitat pe test....erau doua liniute...nu imi venea sa cred...primele minute am izbucnit intr-un ras isteric....apoi intr-un plans continuu cu sughituri cu tot...nu imi venea sa cred ochilor..aveam in piept o bucurie imensa si o frica la fel de imensa...OARE CHIAR ERAM MAMICA??????????..NICI NU STIU CUM AM DORMIT IN SEARA AIA...a doua zi am luat al doilea test...trebuia sa ma conving....eu eram totusi cea cu uterul retrovers...s-a inrosit iar de asta data cam in doua minute si ceva...prima a aflat mama....a ramas consternata...uluita insa fericita de fericirea mea inconstienta...aveam sa fiu MAMA...ce frumos suna cuvantul asta dintr-odata!!!!era vineri..trebuia sa merg la sot...i-am zis ca am o surpriza pentru el...ma tot batea la cap sa ii spun ce...pe drumul catre el nu am mai rezistat...i-am zis ca sunt insarcinata....el a zis ca nu ma crede...il mai pacalisem eu si alta data...pe cand nu stiam de ,,UTERUL RETROVERS,,.eu ii zic ca am doua liniute pe test...el saracu era..unde poate sa fie tot romanul care e roman...PE BUDA......si dupa doua secunde l-am auzit chiuind..tipand...bucurandu-se ca nimeni altul...tare mi-ar fi placut sa vad un nebun cu pantalonii in vine tzupaind prin casa...in fundul gol....cand am ajuns la el....facuse si curatenie in casa..spalase si vasele..era si parfumat...si ii sclipeau ochii ca la bufnitze noaptea.CE MULT IL IUBESC...
apoi am fost la doctor si mi-a confirmat sarcina...mi-am vazut ,,bobitza mea de mazare,, ca asa arata la 3 saptamani...
intre timp a trecut si nunta...de care nu imi mai pasa cum va iesi...eu aveam mazarea mea mica..ce imi mai pasa de restul...sotzul s-a mutat cu serviciul mai aproape...ne-am mutat impreuna.....si mergem inainte...ne scriem povestea...si zambim...anul acesta Mos Craciun ne aduce CADOUL PERFECT:MARIE REBECCA AYANNA
VA MULTUMESC...ca ati avut rabdare se cititi


saptamana 38
A.M.R. MAXIM 3 SAPTAMANI
www.drepturile-gravidelor.ro/Pagini/links.html" target="_blank">drepturi gravide
www.dreptonline.ro/legislatie/hg_norme_sustinerea_familiei_cresterea_copilului_1016_2009.php" target="_blank">HG 1016/2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Mesaj de la Lylyana:
"mi-au facut un sedativ sa dorm.prima injectie a fost no-spa.ma ia somnul ,pup pe toate"


Hai Lylyana!!!!!


Se pare ca Alexandru se lasa tare mult asteptat.

Eu revin mai incolo,am tare mult de citit din urma pe toate.


Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si 37+Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

EH...asa sunt printzisorii...se lasa asteptati
SOMN USOR MAMICO...INGERII SA VA VEGHEZE...SI LUMINEZE CALEA


saptamana 38
A.M.R. MAXIM 3 SAPTAMANI
www.drepturile-gravidelor.ro/Pagini/links.html" target="_blank">drepturi gravide
www.dreptonline.ro/legislatie/hg_norme_sustinerea_familiei_cresterea_copilului_1016_2009.php" target="_blank">HG 1016/2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

my_lady tare frumos ai scris...fie ca Marie Rebecca Ayana sa vina pe lume usor si repede si sa va lumineze viata



toate povestile din capitolul asta si cel precedent au fost "amazing" ...parca am trait emotiile fiecareia dintre voi citind cuvintele ce le-ati asternut in paginile forumului...din punctul meu de vedere nu exista nimic in lumea asta mai miraculos decat aducerea pe lume a unei vieti, un pui de om care zambeste prin somn si zici ca ti-a daruit universul nu un zambet...sa ne traiasca fulgusorii


Anca HAPPY MUMMY de SABINA IOANA

MI-AM DESCOPERIT

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro

my_lady tare frumos ai scris...fie ca Marie Rebecca Ayana sa vina pe lume usor si repede si sa va lumineze viata
toate povestile din capitolul asta si cel precedent au fost "amazing" ...parca am trait emotiile fiecareia dintre voi citind cuvintele ce le-ati asternut in paginile forumului...din punctul meu de vedere nu exista nimic in lumea asta mai miraculos decat aducerea pe lume a unei vieti, un pui de om care zambeste prin somn si zici ca ti-a daruit universul nu un zambet...sa ne traiasca fulgusorii

Anca HAPPY MUMMY de SABINA IOANA

MI-AM DESCOPERIT

POZE



asa e...sa ne traiasca FULGUSORII.
MULTUMESC ANCUTZA...mami frumos si tanar ce esti


saptamana 38
A.M.R. MAXIM 3 SAPTAMANI
www.drepturile-gravidelor.ro/Pagini/links.html" target="_blank">drepturi gravide
www.dreptonline.ro/legislatie/hg_norme_sustinerea_familiei_cresterea_copilului_1016_2009.php" target="_blank">HG 1016/2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Dankutza eu as avea incredere in echografist ,din ce stiu eu ± 2 saptamani este in regula.Sper sa te linisteasca si medicul tau.
Rebebebe stai cumintica sa mai tii bebelusul la dospit.
Noi te asteptam mai des pe aici
Ne-a mai scris despre sistemul medical din UK Christinam ,exact la fel ca tine ne povestea.
Andre tin pumnii stransi sa vii cu vesti bune.
Lumi povestea lui Monis este scrisa cap coada acum.
Lorelix bine ati venit acasa.
Zuza zuzi sper sa primesti maine vestile pe care le doresti tu.
Jay vad ca esti tot pe aici
Nu da nici un semn comoara ta ca ar vrea sa scoata nasucul?
My lady ai povestit foarte frumos...aveti o poveste tare frumoasa...sa fiti mereu fericiti toti trei .

revin,mai am de citit


Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si 37+Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

dragelor va anunt venirea pe lume azi 17.11.2009 ora 13.00 a SMARANDEI fetitza prietenei voastre de odisee OFETITZA.Printesica a venit pe lume prin cezariana iar mamica se simte bine si sper din suflet sa treaca usor peste aceasta noapte.

23+RARES

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Am citit si eu povestea celor 2 liniute ale tale MyLady! Mi-a placut f mult dar mai ales am ajuns la concluzia ca esti un om sensibil, cu suflet bun Felicitari ptr tot! Cununie, nunta, mutat impreuna cu sotul si nu in ultimul rand pt BB!!!

mami de Luca Anthony si de Yannis-Cristian si in
35+ cu Nicholas Ellan
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

AMR 4+!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Buna seara,

Hai ca mai am inca timp sa agit si eu pt Lyly.Curaj!
Si pt maine :Mihamora
Monica

Felicitari Rgagapie si Fdaniela!Sa va traiasca fulgusorii!

Miany, felicitari si tie,mamica curajoasa!Ma bucur ca ti-ai facut timp sa impartasesti cu noi emotiile nasterii.
Andre, foarte tare planul lui tati de ChiaraVa doresc sa fie totul asa cum vreti voi,ca o meritati!
Monis, abia asteptam finalul…super poveste,minunat relatata de tine.
Simina, m-ai emotionat si tu azi,cu povestea ta…ai trecut prin atatea,dar si rasplata e pe masura - printesa ta frumoasa cu ochi albastri.
Dankutza,daca dr a zis ca nu sunt motive de ingrijorare,nu cred ca trebuie sa te stresezi,chiar daca e greu sa te abtii,stiu.
Bine-ati venit acasa,Lorelix!

Ah,m-ati trecut si la programari...multumesc frumos celei care a facut-o!
Apropo de reactia copiilor…azi m-am apucat sa-i explic lui Ducu ca voi pleca la spital curand si ce se va intampla acolo...si dupa ce s-a gandit un pic mi-a raspuns: nu pleaca mami la spital,la dna dr,nu scoate pe Raluca din burtica,nu ramane Ducu cu tati si buni,nu,nu!Toate astea pe limba lui,mai stalcit asa...va dati seama cum a sunatMi-a mai zis si saptamana trecuta ca el nu mai vrea s-o scoatem pe Raluca din burta.E greu si pentru ei,ca sunt mici si nu prea inteleg ce se petrece...sper din suflet sa ne descurcam bine,vorba lui Shtephy nu ma gandesc la cum o sa fie sau cat de greu;vad atunci si trebuie sa ma descurc,right?



_
Laura36+ Raluca Magdalena si Radu Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

stephy,simonette
O FETITZA....FELICITARI...
LA MULTI ANI SMARANDA



saptamana 38
A.M.R. MAXIM 3 SAPTAMANI
www.drepturile-gravidelor.ro/Pagini/links.html" target="_blank">drepturi gravide
www.dreptonline.ro/legislatie/hg_norme_sustinerea_familiei_cresterea_copilului_1016_2009.php" target="_blank">HG 1016/2009

Mergi la inceput