PFA concediu de maternitate si CIC

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Buna seara,
in continuare in lupta cu casmb; inca nu mi-au primit medicalele si nu vor sa-mi achite medicalul aferent veniturilor pe pfa; sunt din ce in ce mai hotarata sa-i dau in judecata...
Se cunosc totusi in practica cazuri care au incasat concediu medical si de la angajator si pe pfa???? Va rog daca stiti macar unul...

MirelaAlbert Raul 1.09.2007
Miruna Alexia 12.08.2008
http://community.webshots.com/user/mirellacoc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Hello; am nevoie de ajutor; marius help
va mai amintiti de mine????
desi aveam platita cotizatia fus 0.85% si ca pfa casmb a refuzat sa-mi plateasca medicalele pe motiv ca sunt si angajata; i-am dat in judecata si prima instanta mi-a respins ca neintemeiata actiunea.
Nici nu stiu sa mai fac recurs???

Chiar nu stie nimeni pe nimeni care a incasat indemnizatia de maternitate ca salariat+pfa????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Te rog sa scrii exact raspunsul primit de la tribunal.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Inca nu am primit raspunsul de la tribunal, o sa vad si motivarea, abia s-au pronuntat, dar nu e de bine; judecatoarea a fost foarte draguta la proces, casele CNAS respectiv CASMB nu s-au prezentat, iar rezultatul unul la care nu ma asteptam:
http://tmb.ro/index.php/dosare_ecris?id_dosar=300000000448804
Sunt total dezamagita....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Cu cat timp inainte de a intra in concediu de maternitate trebuie platiti cei 0,85%?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Daca urmeaza aceeasi regula exista doua situatii:
1. Pentru cei care au terminat liceul/scoala profesionala/facultate - curs de zi cel mai tarziu la 60 de zile de la absolvire
2. Pentru oricare alta persoana care nu este asistata social 5 ani fata de data solicitarii dreptului.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudiaalexe spune:

Imi puteti spune si mie cu ce trebuie sa merg la Anaf pentru suspendarea activitatii pe Cabinet medical individual?

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudiaalexe spune:

Multumesc.Luni voi merge la Dsp de unde am inteles ca mi se elibereaza o adeverinta cu care voi merge la Anaf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanitandi spune:

Buna ziua!As avea si eu o intrebare. Anul trecut in toamna am terminat facultatea, si acuma din 28.01.2013 am intrat in somaj de absolvire care tine 6 luni. Cu sotul meu ne gandim la un copil si ne-am gandit sa-l avem cam peste un an, adica sa se nasca anul viitor in februarie, daca totul merge bine. Daca dupa aceste sase luni de somaj imi fac PFA sau daca ma angajez undeva inca 6 luni, o sa primesc indemnizatie pentru cresterea copilului? Va multumesc ptr raspuns anticipat.

Mergi la inceput