Pestisori... pestisori... (50)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ely deci Elena este ceasul desteptator da ? ce fain ....
danezo distractie placuta .... cat lipsesti de la noi????
cryna spor la invatat si gatit auzi da tu chiar gatesti zilnic bunatatile alea ce le enumeri aici ... tot am vrut sa te intreb nu te superi
nicoll si baby

Io ce sa va zic ... am ajuns la lucru .... dupa doua zile turbo alaturi de mesteri, cu un milion de neprevazute si nervi cat carul nu e gata 100% mobila mea pentru ca mai trebuie sa-mi mai aduca :
- doua usi la doua corpuri .... cele gresit comandate de ei mai mari si pe care le-au modificat mesterii dar acuma trebuie aduse usile din Polonia (usile nu se puteau modifica)
- doua scaune .... pe care le-au luat din depozit din greseala cei care au incarcat mobila in tir si au ajuns la Sibiu si de la Sibiu la Bucuresti... asteptam sa le trimita inapoi
- bateria care inca nu a ajuns din Germania nu a fost timp suficient
- frigiderul nu e prins de usa pentru ca lipsea dispozitivul de prindere

no cam astea sunt vestile despre mobila mea ...

sambata plecam la Targu Mures .... cioara are alt concurs

am pus pe you tube si de la Cluj trei filmulete www.youtube.com/results?search_query=lrosu&search_type=&aq=f" target="_blank">aici

o zi buna sa aveti

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Buna !

Dana , cred ca am sa lipsesc cam 8-10 zile ...... si nu fi trista ca or sa vina si usile siscaunele si bateria si tot .Bafta la concurs sambata !

Ely , asta este , sta si fetita acasa ca tot nu prea mai vroia ea la gradi o zi minunata!

Cryna , tinem pumnii!

Nicoll...............

BABY .......

Revin mai tarziu .

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


repede, pe fuga... sa las pranzul cui are nevoie, doreste, ii e foame... ... ... ...

- piure cu ficatei de pui si patlagele murate
- desert: fructe diverse - 2 soiuri de mere, banane, grefe... si un pahar de suc de visine sau coca-cola "light"
Pofta buna si sa va fie de bine !

Multam fain la toate de urari ... vorbim diseara ... amu ... ...




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Ce nu stiai despre corpul tau

Trecerea alimentelor din gura in stomac dureaza 7
secunde.

Parul omenesc poate suporta o greutate de 3
kg.

Penisul unui barbat are, in medie, de 3 ori
masura degetului sau mare, de la mana.

Osul de la sold este mai tare decat cimentul.

Inima unei femei bate mai repede decat a unui barbat.

Exista in jur de 3 mii de milioane de bacterii in fiecare din laba
piciorului tau.

Femeile clipesc de doua ori mai des decat
barbatii.

Pielea corpului omenesc cantareste de
doua ori mai mult decat creierul.

Corpul tau utilizeaza 300 de muschi, numai pentru a se mentine
in echilibru, cand sta in picioare.

Daca saliva ta nu poate dizolva un anumit aliment, nu-l
poti savura.

Femeile au terminat, deja, de citit acest mesaj.
Barbatii continua sa-si masoare degetul mare..




Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela_daneza

Ce nu stiai despre corpul tau

Trecerea alimentelor din gura in stomac dureaza 7
secunde.

Parul omenesc poate suporta o greutate de 3
kg.

Penisul unui barbat are, in medie, de 3 ori
masura degetului sau mare, de la mana.

Osul de la sold este mai tare decat cimentul.

Inima unei femei bate mai repede decat a unui barbat.

Exista in jur de 3 mii de milioane de bacterii in fiecare din laba
piciorului tau.

Femeile clipesc de doua ori mai des decat
barbatii.

Pielea corpului omenesc cantareste de
doua ori mai mult decat creierul.

Corpul tau utilizeaza 300 de muschi, numai pentru a se mentine
in echilibru, cand sta in picioare.

Daca saliva ta nu poate dizolva un anumit aliment, nu-l
poti savura.

Femeile au terminat, deja, de citit acest mesaj.
Barbatii continua sa-si masoare degetul mare..




Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"






ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Hei , nimeni pe aici ..lasa , ca o sa imi duceti dorul

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


terminat examenul... picat cu briooooo => restanta pt. luna februarie => "no comment", ca nu am dispozitia necesara pt. asa ceva ...

Am intrat pt. ca ramasesem datoare cu un raspuns Danei (Andanii)...

Citat:
citat din mesajul lui andanii

cryna spor la invatat si gatit auzi da tu chiar gatesti zilnic bunatatile alea ce le enumeri aici ... tot am vrut sa te intreb nu te superi


Nu ma supar... raspunsul este da. Bucataresc tot ce afisez... nu e nimic inventat... nu prea sunt genul sa vorbesc despre lucruri pe care nu le fac... adica, meniul respectiv e in preparare sau deja gata la momentul ala... si, bucataresc cam zilnic altceva ... mai rar cand fac mancare pe 2 zile, sau sa-mi ramana si pe a doua zi ... de exemplu ca acum, cand am examenele/cursurile exact dupa pranz si nu reusesc a face toate in timp => si atunci, in ziua precedenta gatesc: dimineata pt. meniul din ziua respectiva, dupa-amiaza meniul pt. a doua zi... de obicei, daca termin pana la cina, se mananca si la cina din seara respectiva din meniul de a doua zi , iara a doua zi ma trezesc ca am doua meniuri din care fiecare papa iar ce doreste => felul unu sau felul doi, ce vrea fiecare... intelegi ce vreau io sa zic?
Mno, in general, raspunsul e afirmativ... gatesc cam tot ce afisez la momentul respectiv si in momentul respectiv... de ce ma intrebi? Sau poate ai vrut sa te referi la cu totul altceva in intrebare si nu am reusit sa-ti raspund cum trebuie? Ce stiu io ...
Mult succes cu mesterii si cu terminatul/completatul/asamblatul mobilei ... mult succes la concurs lui Andrei ... si, multumim fain de videoclipuri .

Dany, iote ca aparui io ... multam fain de banc & ...

Nicoll nu dadu azi pe aici ?

Mno, hai ca ma car... sa mai bocesc oleaca ... ... ...
la toate sirenele si o seara placuta!




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Crynutza . hai fruntea sus! Nu mai plange! Asa a fost sa fie ! data viitoare va fi cu mai mult noroc !

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Cryna, nu fi suparata. Stiu cum este, Eu in primul an am plans o zi doar pentru ca mi-a dat 8. Dar cine nu a pierdut un examen nu stie de e aia facultate. O sa iei tu cu brio restanta suntem aici ca sa te incurajam si ajutam. Venim si facem mancare ( nu asa buna ca a ta).
Dany, .
Eu nu am avut stare pentru scris. Cand nu fac lucrurile asa cum incerc sa le planific eu, sunt cam data peste cap. Azi in loc sa imi fac programul de scuturat ( am un fix v-am mai spus) ne-a luat sotul pe la magazin. Si am ajuns pe la 2 aca cu Bogdan dormind. Am pregatit repede mesele , pentru nio si Bogdan. . Si de pe la 5 jumatate m-am apucat in fuga de treaba. Acum pot sa raportez. Aspirat 2 camere, spalat prin bucatarie, spalat un brat de camasi , trimis mailuri plus jucat cu Bogdan. Intind rufele ii fac baie si ma apuc de partea a doua a treburilor> sper sa reusesc sa si citesc cate ceva. va pup.
Noapte frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Nicoll ...sper ca esti ok si ai avut treaba de nu ai aparut azi la apel .

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput