Dovlecei de septembrie-octombrie 2009(9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

påi roxxy voi sunteti o familie norocoasa si fericitå..ce atmosfera frumoasa imi trece prin fata ochilor cand povestesti..


www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luhtien spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1




luhtien ceai dat lui bebe sau baut de tine si transferat prin laptele tau??? Scuze, dar n-am priceput schema. Nu ca am avea probleme dar sunt convinsa ca daca imi pun un post-it cu eventuala solutie, exista posibilitatea ca la un mom dat sa-mi foloseasca.

Ce spuneti voi de centru de activitati??? Hehe... noi urlam la zdranganici, nu ne place nici macar sa fim mangaiat pe manute, nu atingem nimic ca se ariceste.
Cel mai tare ma scoate din sarite ca sare-n sus la cel mai mic zgomot posibil!!! Ajung in situatia in care trag apa la wc cu frica Daca am apucat si l-am adormit si intr-un minut gresim vreun pas prin casa, atunci e clar ca s-a dus bucuria noastra. Sunt capiata de cap, ca Andra nu intelege de ce tot timpul ii spun: "taci", "shttt", "vorbeste in soapta" si bineinteles ca nu se supune regulilor. Seara urla ficiorul nostru ca din gura de sarpe pentru ca este obosit, ca nu leaga 10 minute de somn




Pai direct la destinatar in burtica.
Avem si noi aceeasi problema cu zgomotele. La noi fiecare usa scartiaie in felul ei si imi este groaza cand se scartiei vreo usa

====================
Nimeni nu te-a intrebat daca vrei sa te nasti.
Despre plecarea ta, tot altii vor decide.
Insa timpul dintre este in mainile tale. Nu-l irosi!

Bogdan Teodor Constantin - comoara noastra

http://bisisica.blogspot.com/
Mai multe poze pe blog! Va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

Raluk...incearca sa iti pastrezi calmul si o sa fie bine! Nu am trecut prin asa ceva, Ama a avut doar vreo 3 4 zile mai proaste maraiala, plans, crampe urlete fara somn...si stiu ca nu e usor si nu a fost nici pe departe la fel cu ce povestesti tu...cred ca se chinuie si Alex mititelul de numa numa din moment ce plange asa tare!poate ca fetele au dreptate cu biberonul!

Carina, noi pana acum urmaream doar cu atentie cam 20 de minute caruselul si ganguream la el, radeam in hohote cand se stramba mama si tata si fac ca toate animalele si cam atat...de vreo 2 zile am pus-o si eu in centru de activitati, aseara a vazut sotul cum incearca sa loveasca o mingiuta zornaitoare si am zis ca ni se pare insa azi clar a fost super pe faza..isi tinea pumnul ca la box, lovea cu sete si zambea...eu langa ea in culmea extazului....e asa de bine ca mamica...fiecare zi e mai frumoasa!

Selen, o poza pt colaj daca vor si fetele imi puteti trimite pe adresa mea crocosdana@gmail.com sau pe contul comun....iar linkul il pune Ellenuta si cred ca tot pe contul comun trebuie trimis...eu habar nu am sa deschid capitol sau sa modific ceva acolo...

intrasem de fapt sa va intreb daca ati aflat de bebelusul cu arsuri pe 20% din suprafata corpului, uitat la incubator la maternitatea bucur? groaznic nici nu vreau sa ma gandesc..sa ne rugam pt el sa scape cu bine mai ales ca azi l au operat.....pe noi la giulesti ne pusesera intr -un patut intre lampa si incubator si am gasit-o la alaptat cu febra..am zis ca mi se pare ca sunt eu incalzita..etc..dar dupa trei ore la urmatorul alaptat m am dus la medic sa ii spun, noroc ca era de garda, a verificat temp, a scos-o din scutece, a mutat patutul...si cand alaptam asistenta imi zice...stati dvs toata peste ea d-aia se incalzeste....ma gandesc ca daca era doar asistenta si nu medicul nici cu bani nu o convingeam sa ii ia febra...pt ca si mai devreme ii zisesem si mi a zis ca mi se pare....

, de Amalia cuminte si papacioasa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Crocodana ok, eu ma bag, iti trimit poza, mai ramane sa ma hotarasc pe una

da, am vazut tragedia bebelusului ars, eu i-as pune fierul de calcat pe fata celui care "a uitat" copilul acolo sa ne rugam sa scape cu bine, pt ca e cu atat mai tragic cu cat s-a nascut sanatos si stii ca din cauza unor inconstienti iti poti pierde copilul...nu vreau sa-mi inchipui ce-i in sufletul parintilor

de ursulica Ebru Fatima PRIMA POZA!


POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Raluk16 imi suna cunoscut prin ce treci.
Zici ca sunteti 3 care aveti grija de el. De acum sa fiti doar 2 care se ocupa de el, al 3 lea face altceva si pe cat posibil nu acasa sa-l auda plangand. Astfel intotdeauna unul din cei 2 are mintea proaspata.

O prietena imi zicea (cand ii spuneam cu Peter mananca in continuu si nu doarme) ca isi aminteste ca si ea simtea la fel, ca i se parea ca e o vaca de muls. Eu i-am spus: nu doar cred, ci chiar sunt doar o vaca buna de muls.
Oboseala plus depresia (pe care o simt si la tine) vorbeau in locul meu.
Mama ta e aur curat in momentele astea, iar tu n-o lasi sa te ajute.
Pun pariu pe-o prajitura ca daca in momentul asta iesi afara 2 ore fara sa te uiti in urma, ti se schimba gandurile


Si nu mai compara cu ce fac alti copii sau mamici. Cu mine au nascut alte 2 prietene. Una din ele si-a amenajat in primele 6 luni un atelier de creatie la demisol (cumparat mobila, vopsit, acte de creatie, etc), alta nastea in 2 saptamani si inca nu avea biroul transformat in camera copilului, ca lasa, o sa doarma ala micu' si noi spargem peretii. Asa a fost.
Iar eu in alea 6 luni am fost ca tine, ma schimbam de pijamale la 4pm, hainele intotdeauna vomate, sanii 80% din timp afara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:



Crocodana ai foarte mare dreptate. Cel mai frumos lucru de pe lume e sa fi parinte. SI noi facem ca toate animalele si ndaca ne-ar vedea cineva cum ne hlizim la copil ar zice ca suntem nebuni.

AM pus la semnatura niste poze care sunt din timpul botezului.

de scumpete de fetita (31.08.2009)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carinablanca



Crocodana ai foarte mare dreptate. Cel mai frumos lucru de pe lume e sa fi parinte. SI noi facem ca toate animalele si ndaca ne-ar vedea cineva cum ne hlizim la copil ar zice ca suntem nebuni.

AM pus la semnatura niste poze care sunt din timpul botezului.

de scumpete de fetita (31.08.2009)

POZE


nu sunt poze la semnåturå..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Citat:
citat din mesajul lui carinablanca



Crocodana ai foarte mare dreptate. Cel mai frumos lucru de pe lume e sa fi parinte. SI noi facem ca toate animalele si ndaca ne-ar vedea cineva cum ne hlizim la copil ar zice ca suntem nebuni.

AM pus la semnatura niste poze care sunt din timpul botezului.

de scumpete de fetita (31.08.2009)

POZE


nu sunt poze la semnåturå..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå


nu reusesti sa intri pe ele?


de scumpete de fetita (31.08.2009)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

carina imi spune ca nu ai nici un album sau nu am dreptul sa il vad..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

Uff Raluk, tare rau imi pare ca treceti printr-o perioada nasoala,nu stiu ce sfat as putea sa-ti sau, dar sper din inima sa treaca cat mai curand perioada asta si sa va bucurati unul de altul cat mai mult .
Eu sunt suparata tare, a iceput de dupaamiaza sa ma doara sanul stang tare si safrcul,mi-e frica de mastita ,astept sa vad ce se intampla pana maine daca nu va trece voi fi nevoita sa merg la doctor.Dar imi doresc tare mult sa o mai pot alapta pe isabella mai ales ca ma lapte,acu sunt cu nervii la pamant.
Am sa va pun linkul cu Isabella imbracata in rochita de botez.
http://s216.photobucket.com/albums/cc315/iulia04122003/rochita%20de%20botez/
Carina, nici eu nu pot vedea pozele.

Claudia, mami de IULIA(04.12.2003) si ALEXANDRA ISABELLA(05.09.2009)



FETELE MELE DRAGI!

Mergi la inceput