FIV 254

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Felicia felicitari pt blasto, ce rezultate frumoase ai! Si la frouzan! Sa fie intr-un ceas bun, sa se lipeasca bine-bine, si sa fim impreuna la odisee!
Carla, vinul rosu are actiunea tromboassului, si incalzeste si uterul. Eu l-am baut fiert ca mai iese din alcool si e si mai cald!


Shery +4 si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

ingeras, multumesc mult.
Fetelor, de 2 zile nu mai sunt asa balonata, si parca nici sanii nu ma mai dor foarte tare.Sper sa fie bine totul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Fetelor mi-am luat in sfarsit puiutii acasa,3 embrionasi de cakitatea A si unul de calitatea B.Doamne ajuta sa se prinda macar unul.Pupici si succes la toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

pysy,bravo,embrionasi lipiciosi sa ai,din 4 macar unu tre sa fie

_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi


vind o fiola de 300ui puregon(400ron)
(exp 02.2011,pastrata la frigider +inca 6 ace)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

pysy, 4 buc? da' stiu ca nici nu vrei gradinita in sufragerie sa fie cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Pysy bravo,felicitari!!!embrioni de ziua 3 ai transferat?scuze dar nu mai stiu.cum de te-ai hotarat sa transferi 4??Doamne da se ti se prinda si tie macar unu-doi puiutzi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Fetele va rog o parere!!ieri dupa ET am incurcat pachetele de aspirina si in loc de 100mg am luat o pastiluta de 500mg e grav??????????ce se poate intampla???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

carla,2 blasto?f frumos,sa dea dumnezeu sa fie lipiciosi

_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi


vind o fiola de 300ui puregon(400ron)
(exp 02.2011,pastrata la frigider +inca 6 ace)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui castelanaC

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Hello, ma simt mai bine multumesc de intrebare , acupunctura ma ajuta mult, ma simt mai bine, dorm mai bine , incerc sa ma autoeduc pe cat posibil........incerc sa exclud tot ce ma agita, cafeaua, ceaiul negru, verde, ciocolata (desi nu-mi plac dulciurile) le-am eliminat de tot, incerc sa mananc dimineata, nu-mi lipseste ceaiul seara si dimineata cu miere de albine.
Tot ce mi-a recomandat acupuncturistul, plimbari seara, geamul sta toata ziua deschis......am bufeuri de la Suprefact.
Burta mea arata deja ca o tabla de dart de la injectii si de la acele de la acupunctura.
Joi am ecografia de control, in functuie de rezultat in diminueaza doza de Suprefact la 0,2 si incep Puregonul 200 UI.
De la tine astept vesti cu sufletul la gura, cand te testezi?????
Inca ma gandesc cati embrioni sa trandfer, ma gandeam la tine.....doctorul nostru ne-a indrumat sa facem acelasi lucru, daca e de calitate buna sa transferam doar unu dar noi disperati fiind am zis 2....oricum avem dreptul sa ne razgandim.
Nu stiu ce sa fac.........inca ma gandesc

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica




Dragaica draga multa bafta si sa ai grija de tine si de tabla ta de dartz. Si eu am transferat 2 embrioni cica de buna calitate de 4 celulela 56 de ore de la punctie, asa a considerat dr de aici, oricum erau singurii care i-am avut si uite draga ca unul s-a indragostit si a ramas la mine in burtica.
Eu asa am considerat daca-s doi cresc sansele, imi doream gemeni, dar oricum ne mai gandim si la retur ca tot ne-a placut meciul din tur.
Bafta si vant bun in pupa!!!!!!
Ia si niste flori tropicale, ceva craciunite ca aici e plin de tufe cu frunze rosii, ca la tune cred ca a venit vremea de stat la cald la gura focului!!!

te pup



castelana fericita 20+


Mai inca nu a nins la noi (desi eu imi doresc) am scos deja ornamentele de Craciun, sotul se uita ciudat la mine cica sa mai astept o saptamana , doua , pana sa ornez casa.......da te pui cu nebuna si cu hormonii
Cat despre cati embrioni sa transfer........nu stiu ce sa fac.....daca 2 sau 1, doctorita ne-a avertizat sa nu venim indecisi in ziua transferului de asta tot pun intrebari pe forum, sa vad care este statistica.......din ce-am citit majoritatea au transferat 2, eu sunt inspaimantata de sarcina gemelara, am inteles ca e foarte greu de dus la capat, majoritatea se nasc prematuri nu stiu ce sa mai zic, poate ar fi mai bine sa nu mai citesc nimic si Dumnezeu cu mila.
Doctorul mi-a spus ca datorita varstei mele e posibil sa se prinda amandoi (mai ales ca nu am probleme de sanatate).
Apoi daca pun 1 si nu se prinde o sa-mi para rau ca nu am pus 2 ........offffff...........tare-i complicat

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Dragaica vorbeai de varsta ca nu stii cati embrio sa transferi.Poti te rog sa-mi spui cati ani ai?eu am transferat 2 blasto f buni si am 24 ani.De asemenea am cazuri in jurul meu cu gemeni si totul se desfasoara in regula(intr-adevar am avut un caz si cu probleme dar acolo a fost vina medicului).Trebuie sa punem partea pozitiva in fata.Nimic nu e intamplator!!!daca e sa se prinda 2 si la mine asta e!!eu in familie am gemeni deci ,pe natural aveam toate sansele sa-mi fi iesit daca eram ok hormonal.Evident as vrea unul cate unul sa am,ca sa ma pot bucura linistita de gesturile,zambetele fiecaruia pe rand si tot ce implica aparitia unei noi fiinte in familie.Decizia iti apartine oricum si consulta opinia dr.Bafta muuuulta!!!

Mergi la inceput