FIV 254

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Neata fetele!

Hop si eu, prezenta...cu lapticul cald cu miere in fata!

Carla cum te mai simti tu draguta?

Mirela ce mai zice burtica ta? Luni mergi la primul eco! Abia astept sa vii cu vesti! Numai sa fie bune... pe ambele parti daca se poate...adica si pt mine ca fac beta...

Dragaica, stai linistica ca vei avea embrioni! Nu te mai ingrijora...cel putin nu acum draga mea...Mai pastreaza si pt mai incolo...Glumesc, desigur!

O zi minunata la toate fivoasele!


_

Cu bobocelul in burtica!

Sper...si cateodata parca mi-e si frica sa mai sper...Dar totusi sper!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008
[Eu fac injectii cu Clexane de azi 10 zile si pe prospect scrie sa nu se scoata bula de aer.Ati mai facut asa ceva?



Ha-ha, deci nu trebuia sa ma chinui sa scot fiecare buluta de aer? Chiar ma gandeam la cat e de fitoasa injectia nu puteau sa-i scoata si aeru ?

Shery +4 si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

carla nik nik, ieri am avut o senzatie de voma, ca am plecat de acasa fara sa manc nik si pana am mancat a durat ceva, in rest sunt ok.

bubule am emotii, dar va fi bine, stai cumintica pana la test si tu si carla, sa veniti cu beta mare amandoua.


de Craciun vom fi 2 in 1 ....... +5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Asa e Laki, mare dreptate ai, multa munca, multa suferinta, pana la rezultatul dorit! Ce sa-i faci, daca nu avem alta sansa de conceptie, o dam pe latura stiintifica, mai citim, mai ne documentam... Si iarasi este adevarat ca putin trebuie sa ne ajutam si singure, macar cu alimentatia in perioada de dupa ET sau altele, ne cunoastem cel mai bine organismul si avem intuitia la ce-i face bine si ce nu. Mai ales pentru cele care fac FIV la clinici care lucreaza pe loturi si nu pe cazuri particularizate si intesn bibilite.
De ex cazul tau Ingeras, stii cum e la Giuly, faci pana reusesti, daca astepti comunicare si particularizare ramai doar cu un gust salciu. Faci pana iese sau te duci in alta parte unde te cauta si-n dinti si procedurile sunt sfinte.
Eu una am avut incredere in echipa de la Giuly si am mers mereu la ei, dar niciodata cu ochii inchisi sau fara temele facute. Are si el limitele lui date de birocratie, volum de munca, atitudine, etc. L-am ridiculizat chiar si pe aici, atitudine si personal deopotriva, de multe ori am iesit pe poarta plangand si jurand ca nu mai ma intorc vre-odata, disperata si confuza. Amar mai e gustul infrangerii!
Profesionalismul doctorilor insa nu l-am pus la indoiala niciodata. Din partea mea tot respectul si recunostinta imensa!


Shery +4 si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Buburuza, Carla, Boo bafta!

si eu la cafea cu mult lapte :)

Ingeras, mami de Maya
In curand vom fi 2 in 1...din nou..si va fi bine!
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Kora merci mult, iti tin pumnii stransi sa se aprobe dosarul cat mai repejor si sa strangeti copilasul mult dorit in brate!

Shery +4 si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgalexia spune:

Neata fetele, hop si eu cu ceiutul indulcit cu miere . Am luat ieri seara rezultatele la analize: estradiol - 44.8 si progesteron - 0.84, dr mi-a zis ca estradiolul e cam mare sa mai continui cu diphe si maine sa repet estradiol si cred ca sambata incep stimularea.
Buburuza, Carla va tin pumni stransi pt luni .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Georgalexia eu lunea viitoare nu cea care vine fac test.merci muult oricum si spor la injectat!!
Buburuza merci de intrebare.sunt ok dar cu burtica umflata de la ovarele marite si maine merg iar la perfuzie.mi-au zis ca e normal si ca inseamna ca ovarele lucreaza si hormonii ,si ca asta arata ca sarcina e acolo...sa fie!!!!sa fie la noi toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

fete,
pupici tuturor si bafta celor in asteptare.
Danuta, vezi ca boo a facut la alta clinica...departe de cea care vrei tu..
atat cat in isr ceva poate fi departe

Oricum mai vorbim pe pm.
Fete, am si eu una dilema.
Am de facut de azi 1 inj decapeptil si una de gonal 300, in burtica..
cum sa le fac..?
intr-o zi in stanga pe amandoua si intr-o zi in dreapta....sau cum? are importanta? pls help


Mona
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgalexia

Neata fetele, hop si eu cu ceiutul indulcit cu miere . Am luat ieri seara rezultatele la analize: estradiol - 44.8 si progesteron - 0.84, dr mi-a zis ca estradiolul e cam mare sa mai continui cu diphe si maine sa repet estradiol si cred ca sambata incep stimularea.
Buburuza, Carla va tin pumni stransi pt luni .


Draga mea, eu nu ma prea stiu cu hormonalele, dar cred ca doctorii stiu cum sa procedeze! Iti tin pumnii sa fie totul bine si ajungi si tu cat mai repede in etapa asta in care sunt eu, adica in cele 2 saptamani de asteptare.... Pana atunci totul va fi floare la ureche, ai sa vezi!!! Multa bafta, draguta!



_

Cu bobocelul in burtica!

Sper...si cateodata parca mi-e si frica sa mai sper...Dar totusi sper!

Mergi la inceput