FIV 254

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Draga Boo,

In primul rand mult mult succes, tin pumnii stransi

Intrebare: in Israel prof Ron-el ce ti-a mai dat ptr perioada dinainte sau de dupa ET? numai Utrogestan si acid folic, sau si aspirina, Clexane, prednison ori altele care se mai dau in alte centre? Ai facut FIV cu ICSI, sau simplu?
Eu am fost pac dansului in Bucuresti, FIV fara sarcina, si eram curioasa sa stiu daca in Israel ti s-a parut ca exista diferente de abordare, mai ales ca ai termen de comparatie.

Bafta multa
Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanutz spune:

MONA multumesc mult de raspuns esti f draguta sunt convinsa ca daca ai putea mai ajuta dar e de ajuns sa ne vedem cand vin si sa te vad cu burtica.O sa-ti trimit PM cu ce asa vrea si sa-mi spui daca e ok ca si spatiu ca am gasit ceva pe net niste apart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanutz spune:

BOO uite mi-a dat o idee buna mona ,te rog spune-mi si mie unde ai stat in israel si la ce bani. multumesc mult si sa-ti ajute DD sa reusesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mona40

Boo, voi unde ati locuit in perioada cat ati stat in isr?



Ne-au aranjat cei de la clinica, ei au facut rezervare la hotelul de langa spital. Sadot il cheama. Era de fapt un complex in care erau mai multe cladiri ale spitalului (cred) si hotelul asta, un mall mic .. Partea mai tampita e ca nu era in oras, era la vreo 10 km.
Asta a fost primele 3 zile, pe urma ne-am luat noi alta cazare separat, undeva mai langa plaja, la hotel Maxim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Ingeras imi pare rau.sa stii ca blastocistii rezista mai greu la vitrificare si dezghet,decat embrionii din ziua 3.Ma gandesc ca ti-au spus cei de la clinica.Bucura-te de micuta ta si poate poate iese natural!!!
Buburuza,Felicia,Boo abia astept vestile bune!!!!!
Mona 40
bafta muuulta!
Dragaica buna alegere!!!bafta
Castelana merci de link..super interesant!
Eu fac injectii cu Clexane de azi 10 zile si pe prospect scrie sa nu se scoata bula de aer.Ati mai facut asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanutz spune:

carla nu-i problema daca scoti bula de aer,teoretic la toate inzectiile se scoate bula de aer, dar nu-i problema poti sa o faci oricum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

pisucmic totul a fost identic. dupa punctie mi-a dat 5 zile sa iau doxiciclina si augmentin. iar acum dupa ET iau de 3 ori cate 200 mg de utrogestan. de acid folic ei n-au zis nimic, iau eu asa ca vreau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui BuburuzaL

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

am luat decizia, o sa transferam doi, sotul meu isi doreste geeameni si nu vreau sa-mi para rau dupa ca nu am transferat 2.........

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica



Ma bucur ca ai reusit sa te hotarasti si ma bucur ca veti transfera 2!

_

Cu bobocelul in burtica!

Sper...si cateodata parca mi-e si frica sa mai sper...Dar totusi sper!



am luat decizia acum sper sa am embrioni de buna calitate

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata fetelor

o cafea, un ceai un lapte cald

o zi frumoasa la fiecare

de Craciun vom fi 2 in 1 ....... +5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Neata Mirela,neata fetelor!!eu beau laptic,nu beau cafeluta!si stau cuminte in patut si prin casa pana la test.(sper sa am atata rabdare)
Tu cum te simti?ceva greturi,sau ai noroc?

O zi frumoasa sa aveti!!!!!!

Mergi la inceput